Filtruj według

Grubość

Grubość

Lambda

Lambda

Twardość CS (EPS)

Twardość CS (EPS)

Styropian fasadowy Styropmin - jeden z najlepszych na polskim rynku budowlanym

Styropian fasadowy Styropmin

Styropian fasadowy (elewacyjny) Styropmin. Biały i grafitowy. Lambda 030-042. Grubość: 2-20 cm.

Podkategorie

Znakomitej jakości styropian elewacyjny Styropmin. Polska firma, 30 lat w branży. W ofercie styropian biały serie Fasada λ Pro oraz styropiany grafitowe pasywne z linii Passive λ Pro. Bardzo ciepła lambda 0,042-0,30. Wymiary 500 x 1000 mm. Grubości płyt o krawędzi płaskiej 2-20 cm. Grubość styropianu z frezem 5-20 cm. Zapraszamy po styropiany fasadowe Styropmin w przystępnej cenie. Zamówienia online 24/7 w hurtowni internetowej izolacjeGT. 

Styropian elewacyjny Styropmin – rodzaje, właściwości 

Styropmin to polska firma z niemal 30-letnią tradycją produkująca znakomite styropiany. Obecnie to jeden z najbardziej cenionych producentów nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie.  Jego styropian elewacyjny cieszy się sporym zainteresowaniem, nic dziwnego skoro są to produkty izolacyjne trzymające naprawdę wysoki poziom. Serie na ściany i fasady Fasada λ Pro oraz Passive Pro mają najlepsze możliwe parametry i pozwalają osiągnąć bardzo dobre rezultaty termoizolacyjne. Ciepłe mury są teraz w zasięgu ręki.

Styropian biały to wspomniana wyżej linia Fasada λ Pro. W tym przypadku współczynnik przewodzenia ciepła lambda wynosi 0,042-0,038 W/mK. Są to odpowiednie wartości, a im grubsza będzie płyta, tym lepiej będzie ona izolować termicznie. Styropian Fasada λ Pro 70 jest wersją wzmocnioną odporną na nacisk CS(10) 70 kPa.

Styropiany grafitowe pasywne z linii Passive λ Pro to specjalistyczna grupa dedykowana szczególnie do domów pasywnych i energooszczędnych. Są to styropiany fasadowe o obniżonym przewodnictwie cieplnym, gdzie lambda wynosi 0,033-0,030 W/mK. Styropian grafitowy Passive λ Pro 30 ma najniższą lambdę 0,030 W/mK spośród wszystkich produktów tej marki, czyli należy do tych najcieplejszych materiałów. Tu jeszcze warto zwrócić uwagę na innowację - grafitowy styropian z białą ochronna powłoką Duoline White&Black 031. Wybierając grafitową płytę, możesz zaoszczędzić podwójnie. Po pierwsze zapłacisz mniejszy rachunek za ogrzewanie domu, po drugie możesz wybrać cieńszy styropian, a i tak uzyskasz świetne właściwości cieplne. Cieńsza elewacja nie będzie zbytnio przeciążać ściany. 

Wymiary styropianu na fasadę: 500 x 1000 mm, grubości w zależności od wykończenia boków 2-20 cm (płaskie) i 5-20 cm (frezowane). Płyta z frezem tworzy łączenia zakładkowe. 

Styropian fasadowy Styropmin – cena i zastosowania

Ceny za styropian fasadowy Styropminu zaczynają się już od około 60-70 zł za paczkę, a serię pasywną kupisz już za niecałe 80 zł. Przyznasz, że to świetna oferta. Nasza hurtownia internetowa izolacjeGT zapewnia również transport na terenie całego kraju. Zamówienia przyjmujemy online – telefonicznie i mailowo. Płatności dokonujesz przelewem tradycyjnym lub BLIK-iem. 

Seria Fasada Pro λ  oraz grafitowa Passive Pro λ to naprawdę sporo możliwych zastosowań. To m.in. izolacja ścian zewnętrznych, działowych, wieńców, nadproży, dachów, stropodachów, stropów, balkonów, tarasów, loggii, podłóg na gruncie oraz tych w systemie ogrzewania podłogowego. Zapoznaj się pełną listą poniżej.

Styropian na elewację marki Styropmin – zastosowania:

  • izolacja termiczna ścian zewnętrznych (BSO, ETICS metoda lekka-mokra)
  • docieplenie ścian zewnętrznych metodą lekką-suchą
  • izolacja ścian działowych o budowie szkieletowej
  • ocieplenie ścian trójwarstwowych
  • izolacja dachów krokwiowych, stropodachów wentylowanych i podłóg na legarach
  • ocieplenie stropodachów o wiotkiej budowie (blacha trapezowa)
  • docieplenie loggii balkonowych, tarasów i balkonów
  • izolacja wieńców, nadproży i pozostałych mostków termicznych
  • izolacja dachów płaskich w układzie stropodachów pełnych
  • ocieplenie dachów płaskich z dowolną warstwą hydroizolacyjną
  • izolacja podłóg na gruncie w budynkach mieszkalnych, użytku publicznego i przemysłowych (obciążenia normalne)
  • izolacja podłóg w systemie ogrzewania podłogowego
  • docieplenie podłóg na stropach o sztywnej konstrukcji