Filtruj według

Grubość

Grubość

Wełna mineralna Isover Super-Mata. Grubości 3-23 cm. Super λ 033!

Wełna mineralna Isover Super-Mata 033 | 3 cm, 5 cm, 10 cm, 15 cm, 18 cm, 20 cm i 23 cm | wymiary, pakowanie, cena

Isover wełna mineralna cena

Isover Super-Mata - szklana wełna mineralna. Doskonała lambda: λD = 0,033 W/(m*K). Dostępne grubości: 3, 5, 10, 15, 18, 20 i 23 cm. Zastosowanie - dachy skośne, poddasza, ściany działowe. Izoluje nie tylko termiczne! Również wygłusza i tłumi hałasy z zewnątrz. Rolki o szerokości 120 cm i długości od 220 cm do 2 x 750 cm (zależy od grubości wełny). Wełna sprzedawana na palety. W palecie 24 rolki. Ten typ wełny cieszy zasłużoną renomą. W naszym sklepie znajdziesz różne jej rodzaje, a każdy z nich w dobrej, konkurencyjnej cenie. Pewny zakup online.

Podkategorie

Isover Super Mata 033 wełna mineralna

Mineralna wełna z włókien szklanych Isover Super Mata 033 to jeden z tych produktów, które polecamy w każde zimno – czyli miejsca potrzebujące dobrej izolacji. Doskonałe walory termiczne, wszechstronne wykorzystanie, sprężysta struktura i same rewelacyjne opinie. To zaledwie początek korzyści, jakie zyskasz wybierając wełnę szklaną Super Mata 033 od Isover. Co więcej? Takie kwestie, jak cena, czy to, gdzie kupić poruszamy tuż poniżej. Dlatego zostań na chwilę i zobacz, dlaczego warto zdecydować się właśnie na nią. Sposób na ocieplenie i izolację akustyczną ścian jest prostszy, niż mogłoby się wydawać. Wystarczy wełna mineralna o dobrych parametrach. Isover Super Mata o bardzo wysokich właściwościach termicznych to odpowiednie rozwiązanie. Zapewnia nie tylko skuteczną izolację cieplną, ale również akustyczną. Jest materiałem niepalnym, całkowicie bezpiecznym w użytkowaniu. Słynąca z doskonałej opinii, popularna  wełna szklana Super Mata do nabycia w przystępnej cenie. Sprawdź szczegóły.

Wełnę mineralną typu Isover Super Mata warto stosować jako izolację termiczną i akustyczny zawsze, gdy mamy do czynienia z dachami skośnymi pomiędzy krokwiami. Nadaje się również do izolacji poddaszy zarówno użytkowych, jaki i nieużytkowych. Doskonale sprawdza się przy podłogach i stropach pomiędzy legarami, a także w stropodachach dwudzielnych. Warto również zdecydować się na wełnę Isover Super Mata, gdy mamy do czynienia z izolacją niewymienionych drewnianych stropów o konstrukcji szkieletowej.

Wełna mineralna Super Mata od Isover – ogólna charakterystyka, gdzie zastosować?

Przy wyborze materiałów budowlanych kluczowe są parametry, a w przypadku izolacji termicznej tym najważniejszym jest współczynnik przewodzenia ciepła lambda λ. Im niższa jest jego wartość, tym wełna mineralna będzie skuteczniej zatrzymywać ciepło. Trzeba przyznać, że taka wełna do ociepleń jest jednym z lepszych izolatorów, a jej współczynnik jest porównywalny z tym, jaki mają styropiany najlepszej jakości.

Isover Super Mata 033 to wełna mineralna, która może stanowić wzór budowlanych parametrów. Ma fantastyczne właściwości izolacyjne oraz posiada charakterystyczną, sprężystą strukturę. Sprawia to, że idealnie sprawdza się do izolacji cieplnej miejsc, gdzie konstrukcja budynku stawia przeszkody w postaci ograniczenia wykorzystania materiałów o większej grubości. Wata szklana Super Mata 033 przeznaczona jest do termicznej oraz akustycznej izolacji skośnych dachów. Bez obaw jednak – nie oznacza to, że nie może być zastosowana w innych miejscach. Nic bardziej mylnego. Wełna mineralna Isover, z racji na swoje parametry i właściwości (o tych więcej już za chwilę), sprawdzi się zdecydowanie na poddaszu użytkowym twojego domu.

Isover Super Mata wypada pod tym względem doskonale. Lambda wynosi zaledwie 0,033 W/mK. Tak niska termoprzepuszczalność to niższe rachunki za ogrzewanie domu w czasie jesienno-zimowym. Mniej opału to więcej pieniędzy w kieszeni. Poza tym dobrze zaizolowane pomieszczenia latem nagrzewają się dużo wolniej. Także nie będzie tam parno. Dodajmy, że paroprzepuszczalne właściwości wpływają korzystnie na mikroklimat w domu, czyli mamy zapewniony duży komfort.

Wełna szklana Super Mata 033 wykorzystywana być powinna tam, gdzie główną rolę odgrywają izolacyjne parametry przegrody. Co to oznacza? To, że jej bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) zapewnia odpowiedni opór cieplny danej przegrody na takim poziomie, jaki wymagany jest dla budownictwa klasyfikowanego jako pasywne oraz o bardzo niskim zapotrzebowaniu na cieplną energię. A jeśli chodzi o sam montaż – producent zaleca, by zastosować dwuwarstwowy układ termoizolacji, czyli w poprzek oraz wzdłuż krokwi. Tak położona wełna mineralna Isover Super Mata 033 przyczyni się do redukcji mostków cieplnych powstających w dachach skośnych.

Wełna mineralna Isover Super Mata 033

To ta chwila, kiedy czarno na białym udowadniamy, że wełna izolacyjna Super Mata 033 zasługuje sobie na to, by wybrać właśnie ją do izolacji termicznej i akustycznej twojego domu (lub innego budynku). Mata z mineralnej wełny produkowana jest w technologii ThermistarTM. Oznacza to, że w praktyce wełna ta cechuje się podwyższonym standardem termoizolacji. A co do jej dokładnych właściwości i parametrów, przygotowaliśmy je tu poniżej:

  • rewelacyjny współczynnik przewodzenia ciepła λD = 0,033 W/mK
  • doskonałe parametry akustyczne (Super Mata 033 ochrania przed niechcianym hałasem, tłumi dźwięki uderzeniowe oraz powietrzne), co sprawia, że działa również jako wełna akustyczna,
  • delikatne, szklane włókna oraz sprężysta struktura, która ułatwia jej montaż – układanie wełny na poddaszu, czy izolowanie ścian drewnianych konstrukcji będzie sprawne i przebiegnie bez zbędnych problemów,
  • ognioodporność i niepalność (klasa reakcji na ogień A1),
  • produkt paroprzepuszczalny – gwarantuje przyjazny, zdrowy mikroklimat w budynku.

Wata do ocieplenia Isover Super Mata 033 to materiał, który zyskuje zaufanie i same fachowe opinie nie bez powodu. Wysoką jakość potwierdza uzyskana przez nią norma PN-EN 13162+A1:2015-04, atest higieniczny GUM: 68/322/71/2016 oraz wyróżnienie, jakim jest godło Teraz Polska. Przyznawane jest ono produktom polskim, które cechują się najwyższą jakością. Czemu więc nie wełna mineralna Isover Super Mata 033? Ma wszystko, czego wymaga się od rozwiązań z najwyższej budowlanej półki.

Niska lambda wełny mineralnej Isover Super Mata przekłada się też na cieńszą warstwę docieplenia, a tym samym wpływa pozytywnie na walory estetyczne wykonanej izolacji. Mamy do wyboru grubości od 3 do 23 cm, a sama mata szklana ma szerokość 120 cm. Dostępne są różne długości. Te można sobie dobrać w zależności od potrzeb. 

Zwinięta w rolkach wełna szklana dobrze tłumi dźwięki w pomieszczeniu. Nie będzie pogłosu. Jej sprężyste włókna szklane wpływają także na elastyczność materiału. Wygodna w układaniu bez problemu wpasuje się np. pomiędzy krokwie na poddaszu i  nie wymaga przy tym sznurkowania. Wata szklana jest produktem odpornym na ogień. W klasyfikacji ogniowej otrzymała najwyższą możliwą klasę A1, a więc to całkowicie bezpieczny materiał.

Isover Super-Mata wełna mineralna szklana będzie doskonała do ociepleń i izolacji akustycznej:

  • dachów skośny pomiędzy krokwiami;
  • konstrukcji szkieletowych drewnianych;
  • drewnianych stropów pomiędzy legarami oraz podłóg;
  • poddaszy użytkowych i nieużytkowych;
  • ścian działowych.

Zalety użycia Isover Super Maty? Do jej podstawowych zalet należą doskonałe parametry izolacji termicznej. Cechuje się sprężystością oraz paroprzepuszczalnością, dzięki czemu daje odpowiedni mikroklimat. Jej zaletą jest także dobra izolacja akustyczna oraz ogniowa. Jest stosunkowo cienka i lekka, dzięki czemu z powodzeniem może być stosowana w miejscach, w których nie można zamontować grubszych izolatorów. Isover Super Mata w sklepie internetowym izolacjeGT.pl = super cena. W naszej ofercie posiadamy kilka rodzajów produktu Isover Super Mata. Jego ceny wahają się od niecałych 21 do 88 zł za m2 (wiosna 2022). Uzależnione są od grubości i wymiaru oferowanej rolki wełny.

Wełna do ociepleń Isover Super Mata – cena, gdzie kupić?

Znamy już właściwości, jakie ma wełna do ociepleń Isover Super Mata. Pewne jest, że jej wybór będzie strzałem w dziesiątkę. Gdzie zastosować konkretnie ten rodzaj wełny mineralnej Isover też wiadomo, ale gdzie kupić?

Wybór jest prosty – tam, gdzie najtaniej, czyli w hurtowni online izolacjeGT. Zamówienia realizujemy możliwie najszybciej, organizujemy też transport, także o całą tę logistykę nie trzeba się martwić. Załatwimy to my. Wełna mineralna Super Mata trafi pod wskazany adres prosto z odpowiednio przystosowanych do jej przechowywania magazynów. Wbrew pozorom właściwe składowanie jest bardzo istotne. Wata mineralna nie może zostać zawilgocona, bo straci swoje walory termiczne. Dlatego dobre źródło dystrybucji też jest na wagę złota.

Isover wełna mineralna cena

Nasi handlowcy przygotują ofertę na matę szklaną od Isover na bardzo dobrych warunkach – finansowo opłacalnych, bo staramy się, aby cena pozostała konkurencyjna na tle rynku. Kupując u nas wełnę szklaną, można także liczyć na fachowe doradztwo, przy wyborze materiału pomagamy. Obecnie mamy ogromny wybór i łatwo się pogubić, dlatego warto zdać się na naszych specjalistów. 

Jak zamówić? Wystarczy zadzwonić lub wysłać e-mail. Prościej się nie da i nie trzeba nigdzie wychodzić. No i jeszcze cena opłacalna, same plusy, więc warto. Zapraszamy!

Wełna mineralna Isover Super Mata – pakowanie, dane techniczne

grubośćwymiaryopak.m2 / opak.m2 / palopak. / palRD [m2K/W]
30 mm 2x7500/1200 rolka 18,00 m2 432,00 m2 24 rolki 0,90
50 mm 9500/1200 rolka 11,40 m2 273,60 m2 24 rolki 1,50
100 mm 4500/1200 rolka 5,40 m2 129,60 m2 24 rolki 3,00
150 mm 3100/1200 rolka 3,72 m2 89,28 m2 24 rolki 4,50
180 mm 2600/1200 rolka 3,12 m2 74,88 m2 24 rolki 5,45
200 mm 2400/1200 rolka 2,88 m2 69,12 m2 24 rolki 6,05
230 mm 2200/1200 rolka 2,64 m2 63,36 m2 24 rolki 6,95

Opinie, cena oraz to, gdzie kupić wełnę Isover Super Mata 033

Jest jeszcze jedna rzecz, którą warto wiedzieć o wełnie mineralnej Super Mata 033 marki Isover. To materiał samonośny i nie potrzebuje sznurkowania. To bardzo duże ułatwienie – zarówno w praktyce, jak i biorąc pod uwagę aspekt ekonomii. Dzięki elastycznym, szklanym włóknom bardzo łatwo jest dopasować ją do wymaganych kształtów oraz wykonać otwory.

Co do dostępnych wymiarów wełny szklanej Isover Super Mata 033 – tych jest kilka. Nie licząc szerokości, która wynosi zawsze 1200 mm, dobrać możesz długość (7500, 9500, 4500, 3100, 2600, 2400, 2200 mm) oraz grubość (30, 50, 100, 150, 180, 200, 230 mm).

Ani nas, ani budowlanych specjalistów wcale nie dziwi więc, skąd biorą się wszystkie pozytywne opinie, jakie „zarobiła” sobie wata mineralna Super Mata 033. Z wszelkimi problemami natury izolacyjnej radzi sobie zawsze na bardzo ciepłą i szczelną „5 z plusem”. Została jeszcze cena. Ta nie pozostawia nic więcej do życzenia. Kupując w internetowej hurtowni izolacjeGT oszczędzasz i wykańczasz na lata. Bo tak powinno się robić na każdej budowie. Masz jeszcze jakieś wątpliwości, gdzie kupić? Może rozwieje je kompleksowy asortyment, jaki oferujemy na naszych wirtualnych półkach. Wśród wełny mineralnej marki Isover znajdziesz również Super Mata Plus 032, Profit Mata 035, Aku Płyta 037, Uni Mata Plus 038, czy Uni Mata 039. Jesteśmy pewni, że każdy, nawet najbardziej wymagający inwestor znajdzie odpowiadające wszystkim wymaganiom rozwiązanie dla swojego domu. Zapraszamy!