Filtruj według

Grubość

Grubość

Wełna mineralna Isover Super-Mata Plus 5, 10, 15, 16 cm. Rolki λ 032

Wełna mineralna Isover Super-Mata Plus 032 | 5 cm, 10 cm, 15 cm, 16 cm | wymiary, pakowanie, cena

Isover wełna mineralna cena

Isover Super Mata Plus 032. Rolki o szerokości 1,2 m i długości od 9,5 do 2,8 m (zależy od grubości). Zastosowanie - dachy skośne, poddasza, ściany działowe. Grubości 5, 10 ,15 i 16 cm. Najniższa lambda λD = 0,032 W/(m*K)! Nie wymaga sznurkowania. Na palecie 12 rolek. Doskonała izolacja termiczna i akustyczna.

Podkategorie

Sklep internetowy -Isover wełna

Jak zadbać o skuteczną izolację termiczną i akustyczną? Najlepiej sięgnąć po materiał uniwersalny. Taki, który łączy jednocześnie te dwie kwestie. Produktem, który z całą pewnością możemy polecić, jest wełna mineralna Isover Super Mata Plus i nie jest to tylko nasza opinia. Wielu klientów, którzy zamawiali u nas wełnę w tej formie, potwierdziło skuteczność. Wata szklana produkowana przez firmę Isover w postaci zrolowanej maty podbija branże ociepleń już od dłuższego czasu. Jakość? Najlepsza, a do tego ta atrakcyjna cena

Wełna mineralna Super Mata Plus Isover – warunki przechowywania, cena, gdzie kupić?

Kupując materiał do izolacji, trzeba mieć na uwadze to, w jaki sposób jest on przechowywany i w jakich warunkach będzie transportowany na budowę. Lepiej dopilnować wszystko od początku. Mamy wtedy pewność, że otrzymany towar zachowa swoje właściwości i dobrze będzie spełniał swoją funkcję. 

Zatem krótko – jak powinna być przechowywana wełna mineralna? Przede wszystkim musi być sucho, bo zawilgocona będzie kiepski izolatorem. Trzeba uważać, bo materiał chłonie wodę. Przemoczona wata szklana to pożywka do powstania pleśni i grzybów na ścianach pomieszczeń. Ponadto może zniszczyć konstrukcje z drewna. O ile sama wełna szklana się nie uszkodzi, o tyle woda w niej zawarta znacznie pogorszy termoizolację. Mata będzie przewodzić, zamiast izolować – zimą będzie wychładzać, a latem powierzchnia nią wyścielona będzie się zwyczajnie przegrzewać. Zatem uzyskamy efekt odwrotny od zamierzonego. Pamiętajmy również, że wełna do ociepleń zwinięta w rolkach powinna być przetrzymywana w pozycji leżącej (poziomej). Wełna mineralna Isover Super Mata Plus oczywiście też.

Wełna mineralna Isover Super Mata Plus 032

Miejscem, gdzie kupić można śmiało wełnę Super Mata Plus, jest nasza internetowa hurtownia izolacjeGT. Tu jest wszystko – odpowiednio przystosowane magazyny, świetnie zorganizowany transport. Dowieziemy materiał Isover do każdego miejsca w Polsce i co istotne tanio! Staramy się, aby nasza cena była tą najniższą z możliwych. To nie wszystko! U nas możecie liczyć na doradztwo w kwestii zakupu nie tylko wspomnianej tu maty szklanej, ale każdego produktu z naszej oferty. Pora przedstawić najważniejsze cechy wełny mineralnej Isover.

Jakie parametry, właściwości i zastosowania ma wełna szklana Super Mata Plus? 

Przy izolacji cieplnej najważniejszym kryterium, na które musimy zwrócić uwagę, jest współczynnik przewodzenia ciepła lambda λ. Im jest on niższy, tym lepsze właściwości termiczne ma wełna szklana. Jeśli chodzi o produkt Isover Super Mata Plus, tu sytuacja wygląda bardzo dobrze. Lambda jest naprawdę niska. To jedyne 0,032 W/mK! 

Dostępna w różnych grubościach: 5, 10, 15, 16 cm, szerokości 120 cm i kilku wariantach długości wełna mineralna złożona jest z włókien szklanych. Mając tak wiele opcji do wyboru, z łatwością dopasujemy konkretny rozmiar do danej powierzchni. Mata szklana jest też prosta w montażu, nie wymaga sznurkowania (przy rozstawie krokwi do 80 cm). Dodatkowe mocowania są więc całkowicie zbędne. Dzięki sprężystym i elastycznym włóknom wpasuje się w powierzchnie pod każdym kątem. To zwinięte w rolkach, do tego lekkie akcesorium można wygodnie przetransportować w każde miejsce. Ma to swoje plusy, zwłaszcza przy ociepleniu poddasza.

Hurtownia internetowa - Isover wełna

Wełna do ociepleń Super Mata Plus to produkt niepalny, gwarantujący bezpieczeństwo użytkowania. W klasyfikacji ogniowej otrzymał najwyższą klasę A. Ta paroprzepuszczalna wata szklana zapewni korzystny mikroklimat w docieplanych obiektach, wolny od szkodliwych drobnoustrojów tj. grzybów i pleśni. Zapewni też ciszę, tłumiąc dźwięki z zewnątrz.

Wełna mineralna Isover Super Mata plus – zastosowania, pakowanie, dane techniczne

Izolacja cieplna i akustyczna:

  • dachów skośnych między krokwiami;
  • podłóg i stropów drewnianych pomiędzy legarami;
  • konstrukcji szkieletowych z drewna;
  • poddaszy (użytkowych i nieużytkowych);
  • ścian działowych.

Wełna mineralna szklana Super Mata Plus od Isover to mnóstwo zalet, pozytywnych opinii, a w sklepie online izolacjeGT dodatkowo jeszcze przystępna cena. Skontaktuj się z nami już dziś – telefonicznie lub za pośrednictwem maila, zapraszamy!

grubośćwymiaryopak.m2 / opak.m2 / palopak. / palRD [m2K/W]
50 mm 9000/1200 rolka 10,80 m2 129,60 m2 12 rolek 1,55
100 mm 4500/1200 rolka 5,40 m2 64,80 m2 12 rolek 3,10
150 mm 3000/1200 rolka 3,60 m2 43,20 m2 12 rolek 4,65
160 mm 2800/1200 rolka 3,36 m2 40,32 m2 12 rolek 5,00