Filtruj według

Grubość

Grubość

Lambda

Lambda

Zastosowanie styropian

Zastosowanie styropian

Twardość CS (EPS)

Twardość CS (EPS)

Styropian Izoline - tania i skuteczna izolacja twojego domu

Styropian Izoline

Ekonomiczny, wysokiej jakości i bardzo popularny styropian EPS marki Izoline. Fasada, dach, podłoga, fundament i wiele innych. Lambda od 031-045. EPS 60-200. Grubość: 2-20 cm. 

Izoline producent wysokiej klasy materiałów do ociepleń. W ofercie sklepu online izolacjeGT dostępny styropian na podłogę i dach. Ponadto styropian fasadowy oraz na parkingi, a także asortyment na fasadę z kategorii pasywnej – styropian grafitowy. Najpopularniejsze grubości: 5, 10, 15, 20 cm, dostosowane pod konkretną izolację parametry – niska lambda (współczynnik przewodzenia ciepła). Trwałość i odporność na czynniki zewnętrzne. Produkty z półki premium + atrakcyjna cena! Zapraszamy. 

Czy styropian, zarówno grafitowy jak i biały, miękki lub twardy (np. EPS 80), fasadowy czy podłogowy może być zarówno tani / ekonomiczny jak i dobrej jakości? Oczywiście! Udowadnia to Izoline, który w swojej ofercie przygotował materiały izolacyjne po bardzo przystępnych cenach i całkiem niezłej jakości. Z dumą prezentujemy styropian Izoline w naszym sklepie internetowym z materiałami do ocieplenia domu izolacjeGT.pl. Wśród płyt styropianowych tej marki znajdziesz tanią izolację fasady, dachu oraz podłogi.

Styropian Izoline – przegląd asortymentu (właściwości, parametry izolacyjne, zastosowania)

Izoline to ogromny wybór produktów przeznaczonych do izolacji termicznej powierzchni. Markę, która staje się coraz bardziej popularna i zajmuje całkiem wysoką pozycję w branży styropianowej, stworzyła mieszcząca się w Warszawie spółka z o.o. Lubau.

Generalnie producent podzielił swoje materiały budowlane na 4 kategorie fasada, pasywne (styropiany grafitowe), dach / podłoga i parking. Aby ułatwić wam nieco orientację skróciliśmy to do dwóch, które prezentujemy poniżej.

 • Styropian na elewację. Czy istnieje styropian fasadowy o grubości 20 cm w cenie około 25 zł za m2? W Izoline tak! Ten styropian jest bardzo tani i jeśli ktoś szuka ekonomicznego rozwiązania swoich problemów z ociepleniem fasady ten produkt jest wręcz do tego stworzony. Nie zapominajmy, że firma oferuje również bardzo przyzwoite styropiany grafitowe do ocieplenia ścian, np Izoline Pasywna Fasada EPS 033, albo nawet o lambdzie 031 (styropiany pasywne). 
 • Izolacja podłogi, dachu, parkingu. Czy istnieje ekonomiczny wybór? Izoline ma odpowiedź i rozwiązanie w postaci styropianu Dach / Podłoga o różnych parametrach oporu cieplnego oraz wytrzymałości na ściskanie. Wśród styropianów podłogowych Izoline znajdziemy zatem EPS 70, EPS 80, EPS 100, EPS 150 i EPS 200 o współczynnikach przenikania ciepła od 040 do 035. Tani dobry styropian istnieje i śmiało można go zamawiać w naszym sklepie.

Jej asortyment to tradycyjny styropian biały – typ EPS o wymiarach 1000 x 500 mm. Został on podzielony wg zastosowań na główne kategorie. Mamy także do wyboru barwiony styropian grafitowy (pasywny). Dostępne są najbardziej uniwersalne i zarazem najczęściej wybierane grubości: 5, 10, 15, 20 cm. W zależności od sposobu układania płyt styropianowych występują wersje z frezem o głębokości 15 mm lub bez. Pamiętajmy, że frez umożliwia montaż styropianu na tzw. zakładkę. Tak montowane płyty niwelują powstawanie mostków termicznych. Jednak należy mieć na uwadze, że taki sposób docieplania wymaga specjalnego przygotowania powierzchni – musi być ona idealnie równa. Dlatego w tym wypadku warto dodatkowo zastosować odpowiednie zaprawy.

Reakcję na ogień materiałów Izoline zakwalifikowano do typowej dla tej kategorii  klasy E, tym samym produkt jak najbardziej spełnia określone wg odpowiednich norm wymogi w tym zakresie. Szczegółowy podział wygląda następująco:

Izoline styropian fasadowy (FASADA)

W tej serii wyróżniono 4 grupy produktów: FASADA Standard, FASADA Plus, FASADA Extra, FASADA Premium

Ponadto Linia FASADA to także styropian elewacyjny pasywny tj. FASADA PASYWNA. Tu do wyboru mamy wersję Plus, Extra oraz Premium. Jest on grafitowy o dość znacznie obniżonym współczynniku przewodności cieplnej λD. Przykładowo FASADA PASYWNA Premium. To styropianowy materiał izolacyjny, którego lambda wynosi zaledwie 0,031 W/mK! Jest to wartość wskazująca na naprawdę rewelacyjne właściwości termiczne. Mając tak docieplone ściany, możemy liczyć na dużo mniejsze rachunki za ogrzewanie domu w sezonie zimowym. Natomiast latem zyskamy świetnie zaizolowane pomieszczenia, które nawet pomimo upału utrzymają odpowiednią temperaturę. Cała linia pasywna styropianu na elewację ma niską lambdę w granicach 0,031-0,033 W/mK.

Zastosowania: 

 • ściany zewnętrzne w systemach: bezspoinowych (BSO) oraz metody lekkiej-mokrej (ETICS);
 • ściany w metodzie lekkiej-suchej;
 • ściany szkieletowe działowe;
 • murowane ściany trójwarstwowe;
 • dachy krokwiowe;
 • stropodachy wentylowane;
 • podłogi na legarach;
 • wieńce, nadproża i inne mostki termiczne;
 • loggie balkonowe

Izoline styropian na podłogę i dach (DACH PODŁOGA)

Tu znajdziemy również 4 linie produktowe: DACH PODŁOGA Standard, DACH PODŁOGA Plus, DACH PODŁOGA Extra, DACH PODŁOGA Premium. Styropian podłogowy (lambda 0,038-0,040 W/mK) jest odpowiedni na:

 • podłogi na gruncie (budownictwo mieszkaniowe i użytku publicznego przy niewielkich obciążeniach);
 • podłogi na sztywnych stropach;
 • dachy płaskie w układzie pełnych stropów i te z dowolną warstwą hydroizolacji;
 • balkon i taras.

Izoline styropian na parking występuje w 2 wersjach: Extra (lambda 0,036 W/mK) oraz Premium (lambda 0,035 W/mK). Przeznaczony do ociepleń:

 • podłóg i posadzek przemysłowych;
 • dachów płaskich w układzie pełnych stropów;
 • dachów płaskich z dowolną warstwą hydroizolacyjną;

Ponadto materiał może być stosowany jako wypełniacz konstrukcji, szalunek tracony w budownictwie drogowym. Posłuży też jako warstwa chroniąca konstrukcje drogowe przed mrozem. W linii produktowej Izoline znalazł się również IZOAKUSTYK, czyli akustyczne płyty styropianowe oraz IZOLINE HYDRO styropian o obniżonej hydrofobowości (niskonasiąkliwy).

Styropian podłogowy/dach/fasada/parking – gdzie kupić, jaka cena?

Miejscem dystrybucji styropianów Izoline jest nasza hurtownia internetowa izolacjeGT. Posiadamy w ofercie styropian podłogowy tj. styropian biały z linii DACH PODŁOGA, a także serię FASADA w tym styropian fasadowy w wersjach Standard, Plus, Extra oraz Premium. Do tego barwiony grafitowy (pasywny) w wersji FASADA PASYWNA Plus/Extra/Premium styropian elewacyjny. Wbrew pozorom styropian grafitowy nie kosztuje wcale dużo. U nas można otrzymać go o wiele taniej. Zresztą nie tylko ten rodzaj, bo cała gama produktów do ociepleń w sklepie online izolacjeGT dostępna jest w mega niskich cenach! 

Jak to możliwe? Najprościej mówiąc – jesteśmy bezpośrednim partnerem handlowym wielu znanych firm w tym koncernu Lubau tworzącego markę Izoline. Zmówiony u nas asortyment trafia prosto pod drzwi klienta. Dzięki temu można uniknąć dodatkowych opłat, które podwyższają ostateczną cenę towaru. 

Jeśli do tej pory miałeś wątpliwości gdzie kupić niedrogo styropian na elewację, dach, podłogę to trafiłeś w dobre ręce. Nasi specjaliści w profesjonalny sposób przeprowadzą Cię przez proces zakupowy – tak, aby było możliwie najprościej i najwygodniej. 

Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy musi mieć wiedzę na temat styropianów EPS w małym palcu. Dlatego nasi handlowcy w razie pytań doradzą, pomogą dobrać odpowiedni materiał izolacyjny. Towar można zamówić wygodnie w zaciszu domowym. Wystarczy zadzwonić lub wysłać e-mail i to tyle. Obsługa zamówienia obejmuje również możliwości transportu w dowolne miejsce w całej Polsce. Zapraszamy na styropianowe zakupy!

Styropian Izoline - zestawienie:

NazwaLambdaCS(10) / EPSZastosowanie
Fasada Standard 045 0,045 - Fasada
Fasada EPS 042 0,042 -
Fasada EPS 040 0,040 -
Fasada EPS 70-038 0,038 70
Pasywna Fasada EPS 033 (styropian grafitowy) 0,033 - Pasywne
Pasywna Fasada EPS 032 (styropian grafitowy) 0,032 -
Pasywna Fasada EPS 031 (styropian grafitowy) 0,031 -
Dach/Podłoga Standard 040 0,040 60 Dach / Podłoga
Dach/Podłoga EPS 70 038 0,038 70
Dach/Podłoga EPS 80 038 0,038 80
Dach/Podłoga EPS 100 036 0,036 100
Podłoga/Parking EPS 150 036 0,036 150 Parking
Podłoga/Parking EPS 200 025 0,035 200

Styropian Izoline - opinie

Wielu naszych klientów wykorzystało materiały izolacyjne marki Izoline do ocieplenia swojego domu. Największym wzięciem cieszy się styropian na elewację. Informacje zwrotne są bardzo pozytywne, a opinie to okolica "5" (w skali 1-5), co tylko potwierdza, że materiał budowlany może spełniać dwa najważniejsze dla inwestorów warunki - dobra cena i dobra jakość. Oby tak dalej. Naszym zadaniem jest, podobnie jak w przypadku wszystkich oferowanych materiałów w sieci hurtowni budowlanych online sklepyGT, utrzymanie zadowalającego poziomu cenowego. Z nami twój portfel nie schudnie.