Filtruj według

Typ (CH)

Typ (CH)

Piana do klejenia styropianu grafitowego, białego, XPS hurtownia

Piana do klejenia styropianu

Piana do klejenia styropianu.

Podkategorie

Wybierając piankę poliuretanową do klejenia płyt styropianowych, zamiast klasycznej zaprawy w worku, możesz spodziewać się kilku istotnych zalet. Ocieplenie zostanie położone dużo szybciej, poza tym dużo wygodniej (nie trzeba rozrabiać i mieszać kleju, pilnować proporcji). Wygodą jest też to, że prace dociepleniowe możesz wykonać sam - jeśli masz zamiłowanie do prac budowlanych i chęci. Kleić styropian na pianę to czysta przyjemność!

Komfortem jest też to, że pracę można w dowolnej chwili przerwać i wznowić. W końcu we wiadrze nie zalega ci zbędna zaprawa, która za kilka godzin będzie bezużyteczna. Co jeszcze? Całość systemu będzie lżejsza, a obciążenie ścian dużo mniejsze. Mało? To może zainteresuje cię super cena na nasze kleje w puszce

Piana do klejenia styropianu to niskoprężne, najczęściej jednoskładnikowe, kleje poliuretanowe przeznaczone do spojenia płyt styropianowych z murem, piwnicą, stropem. Ten rodzaj montażu zdobywa coraz więcej zwolenników. Ma dużo zalet, o których wspomnieliśmy wyżej. Łatwość, szybkość, wygoda. Testy przeprowadzone w praktyce na budowie oraz testy laboratoryjne wykazują, że piana to klej bardzo wytrzymały. Z powodzeniem mogący zastąpić klasyczne zaprawy (kleje do styropianu) sypkie.

Ważna informacja. Aby optymalnie wykorzystać spoiwo, jakim jest piana poliuretanowa do klejenia płyt styropianowych powierzchnia ocieplanych murów powinna być gładka i prosta. Jeżeli fasada ma sporo dziur, nierówności albo co gorsza nie trzyma pionów przed wykonaniem prac trzeba taki mur wyrównać lub tez wziąć pod uwagę zaprawę tradycyjną.

Pianka do styropianu grafitowego

Grafit nie lubi słońca. Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek trzeba zabezpieczyć materiał przed działaniem promieni słonecznych. Zminimalizować ryzyko można też stosując odpowiednie narzędzia. Jednym z nich jest pianka do styropianu grafitowego, która "pracuje" razem z płytami. Różnica w cenie w porównaniu z pianami do styropianu białego jest niewielka, a korzyści znaczne. I sen lżejszy. Klej jest po prostu bardziej elastyczny i zdecydowanie polecamy jego zakup.

Piany do grafitu świetnie kleją też XPS. Klej poliuretanowy cechuje się imponującą wręcz przyczepnością do powierzchni betonowych, ceramicznych, drewnianych, a także do PCV i wszelkiego typu styropianów (tak - styropian można kleić do styropianu), tynków oraz podłoży z powłoką bitumiczną (papy, masy izolacyjne asfaltowe, gonty). Zapraszamy do naszej hurtowni internetowej izolacjeGT po zakupy 24/7!

ProducentNazwaOpakowanieZastosowanie
PIANKI DO STYROPIANU
Arsanit Styrafix B puszka 750 ml do styropianu białego
Styrafix G puszka 750 m do styropianu grafitowego