Filtruj według

Styropian 20 cm

Styropian EPS o grubości 20 cm. Wszystkie marki.

Podkategorie

Styropian EPS i XPS grubości 20 cm. Płyty 500x1000 mm, 615 x 1625 mm x 650 x 1250 mm. Paczki średnio 0,3 m3. Wiele zastosowań, wiele wariantów, wielu producentów. Grubość 20 cm to jeden z popularniejszych wymiarów stosowanych przy izolacji fasad i elewacji. Bardzo słuszna i "ciepła dwudziestka". Dostępne lambdy od 042 do 031. Te mniejsze zarezerwowane są dla styropianów grafitowych. W naszej ofercie znajdziesz styropian EPS o grubości 20 cm najlepszych marek tj. Austrotherm, Arsanit, Termo Organika, Styropmin, Genderka, Yetico, Swisspor. Jeśli interesuje Cię styrodur  XPS 20 cm, polecamy ten od firmy Austrotherm, Ursa, Synthos.

Izolacje styropianowe to jeden z najlepszych i najczęściej wybieranych sposobów na ocieplanie domostw. Wiele dostępnych wariantów grubości gwarantuje odpowiednie dopasowanie do poszczególnych miejsc. Tym samym straty ciepła są zredukowane do minimum. Plusem są również niewielkie koszty eksploatacji. Do tego atrakcyjna cena materiału. Styropian grubości 20 cm zapewnia dostateczne docieplenie najbardziej newralgicznych punków od fundamentów i podłogi, przez fasadę i elewację, aż po dach.

Styropian 20 cm – cena, dostępne rodzaje

Materiał izolacyjny, jakim jest styropian to spieniony polistyren. Powstałe w wyniku tego procesu granulki, które wypełnione są powietrzem, umieszcza się w specjalnych formach. Następnie takie bloki monolityczne przycinane są do odpowiednich ustandaryzowanych grubości. 

Tak powstaje również styropian 20 cm dostępny w sklepie online izolacjeGT. To produkty z najwyższej ligi styropianowej, tworzone przez liderów oferujących od lat sprawdzone rozwiązania – m.in. Arsanit, Austrotherm, Genderka (więcej szczegółów podamy nieco później). Dbamy o to, aby dostarczać towar spełniający oczekiwania klientów nie tylko pod względem jakości, czy skuteczności. Naszym priorytetem jest również przystępna cena. Warto przejrzeć się dokładnie propozycjom. Wygodne zakupy przez internet, do tego doradztwo w doborze odpowiedniego izolatora. Na to możecie liczyć w naszej hurtowni. Trudne decyzje np. czy wybrać zwykły biały, czy styropian grafitowy 20 cm, czy może barwiony styrodur 20 cm – pomagamy rozwiązać.

Styropian 20 cm EPS. EPS  to porowaty w strukturze, ekspandowany polistyren w postaci gotowych płyt najczęściej o wymiarach 500 x 1000 mm o różnych grubościach. To tzw. tradycyjny styropian. Do wyboru jest zwykły biały oraz grafitowy (srebrny, szary lub nakrapiany), który ma obniżony współczynnik przewodzenia ciepła λ. W tym przypadku nawet mimo cieńszej warstwy ten rodzaj będzie zatrzymywał więcej ciepła. W tej styropianowej kategorii można wyróżnić jeszcze wodoodporny o obniżonej chłonności wody, większej gęstości i wytrzymałości mechanicznej. Ten ma zwykle kolor niebieski.

Styropian 20 cm XPS. XPS polistyren ekstrudowany zwany zwyczajowo styrodurem. Jest to stosunkowo nowy sposób dociepleń (stosowany od kilkunastu lat w branży). Jego skuteczność szybko zyskała uznanie i to nie tylko w oczach specjalistów, ale również samych użytkowników. Styropian XPS jest mniej nasiąkliwy, twardy, zniesie dużo większy nacisk, ma także lepszą izolacyjność niż płyty tradycyjnego styropianu. Płyty najczęściej o wymiarach 600 x 1250 mm są podbarwiane na grafitowy lub szary kolor.

Styropian 20 cm – zastosowania, przegląd asortymentu, gdzie kupić?

Wiadomo już, jakie są rodzaje styropianu pora więc poznać zastosowania. Taki styropian 20 cm to przede wszystkim doskonała izolacja fasad i elewacji. Jest to odpowiednia grubość styropianu, aby zabezpieczyć te właśnie obszary. W tej kategorii mamy do wyboru zarówno styropian eps, jak i wersję XPS, czyli nowszą alternatywę. Tu warto polecić niezawodny styrodur 20 cm Austrotherm Top 30 SF XPS, którym oprócz fasad i elewacji ocieplimy też dach, podłogę, a także fundamenty i piwnice. Barwiony na różowo.

Wśród materiałów typu EPS fasadowych i elewacyjnych znalazły się płyty styropianowe białe i grafitowe takich producentów jak Arsanit, Austrotherm, Yetico, Genderka, Izoline, Styropmin, czy Swisspor. Sama elita rynkowa w świecie izolacji. Lambda (λ) tj. współczynnik przewodzenia ciepła waha się tu w optymalnych granicach 0,031 – 0,042 W/(m•K). Łącznie to aż kilkadziesiąt produktów i wiele możliwości zastosowań.

Znajdziemy EPS 20 cm o bardzo niskiej lambdze λ 0,031 W/(m•K) np. styropian grafitowy 20 cm – Austrotherm Fasada Premium EPS 031 w wersji z frezem lub bez frezu; Swisspor Lambda Max Fasada/Elewacja EPS 031 albo popularny Yetico Alfa Passive Fasada 031. Z białych styropianów na fasady i elewacje polecamy równie skuteczny izolator, jak choćby Genderka EPS Fasada o lambdzie 0,040 W/(m•K) w wersji z frezem lub bez.

Na dach i podłogę wybierzmy np. grafitowy EPS 80 Austrotherm Dach Podłoga Premium 031 20 cm. Ten twardy styropian nie tylko dociepli, ale także wzmocni dolne i górne partie domu. Opcji jest dużo więcej. Z tych grafitowych polecamy też m.in. styropian podłogowy EPS 70 Arsanit Thermo Lambda Dach/Podłoga o lambdzie 0,032 W/(m•K). Jeśli chodzi o białe płyty grubości 20 cm mamy np. Izoline dach podłoga EPS 80 o lambdzie 0,038 W/(m•K). Na fundamenty i piwnice wybierzmy twardy i wodoodporny Styropmin Hydromin EPS 150 w kolorze zielonym lub niebieski Arsanit Thermo Aqua Standard EPS 100-038. Doskonały także do izolacji garażu, tarasów i dachów o odwróconym układzie. Docieplenie parkingu zapewni styropian na podłogę Arsanit Thermo Parking Classic EPS 120 z lambdą jedynie 0,035 W/(m•K). To oczywiście tylko część tego, co dla Was przygotowaliśmy.

Wszystkie prezentowane tu produkty można zakupić online, nie wychodząc z domu. Wystarczy kliknąć lub skontaktować się z nami telefonicznie. Hurtownia internetowa izolacjeGT to miejsce obfitujące w asortyment styropianowy najwyższej jakości plus fachowa kompleksowa obsługa. Zapewniamy bezpieczny transport zakupionych materiałów pod sam dom. Naszym niekwestionowanym atutem jest również korzystna cena. Zatem lepiej trafić nie mogłeś, skorzystaj z tej okazji jeszcze dziś, zapraszamy!