Filtruj według

Grubość

Grubość

Lambda

Lambda

Zastosowanie styropian

Zastosowanie styropian

Twardość CS (EPS)

Twardość CS (EPS)

Styropian Austrotherm EPS, XPS, jakość, opinie, cena

Styropian Austrotherm - EPS, XPS - grafit, biały - 5 cm , 10 cm, 15 cm, 20 cm (od 2-30 cm)

Styropian EPS i XPS Austrotherm. Biały, grafitowy - na elewacje, dachy, podłogi i fundamenty. Lambda od 031 do 042. Grubości od 2 do 30 cm.

Produkty izolacyjne marki Austrotherm uważane są za jedne z najlepszych na rynku materiałów budowlanych. Firma produkuje zarówno styropiany EPS (polistyren spieniony) jak i styropian XPS (polistyren ekstrudowany). Pierwszy jest bardzo popularny. Można określić go jako klasyka gatunku. Drugi - potocznie nazywany styrodurem - jest o wiele twardszy i znajduje zastosowanie przy izolacji podłóg i fundamentów. Bez względu na to jaki rodzaj styropianu wybierzesz, czy będzie to EPS czy XPS, logo Austrotherm na jego opakowaniu mówi jedno. Otrzymujesz doskonałej jakości produkt. Wart swojej ceny. Gdzie kupić styropian Austrotherm w dobrej cenie? Odpowiedzią jest sklep internetowy izolacjeGT.pl.

Certyfikat dystrybutora

Styropian Austrotherm EPS

Styropian EPS AustrothermW tradycji budowlanej funkcjonuje przekonanie, że elewację należny ocieplać styropianem EPS. I słusznie. Popularność tego rozwiązania bije wszelkie rekordy. Wystarczy rozejrzeć się na pierwszym z brzegu osiedlu domków jednorodzinnych. A zalety? Styropian elewacyjny jest lekki, trwały, ciepły i ekonomiczny. A co jeśli szukasz dobrego styropianu? Takiego z najwyższej półki? Z czystym sercem polecamy Austrotherm EPS. Styropian dla wymagających. Produkowany w zakładach wyposażonych w najnowocześniejsze linie technologiczne. Materiał izolacyjny od firmy, która rzetelnie podchodzi do swojej pracy. Wyznacza trendy. 

Co możemy ci zaproponować? Pełną gamę płyt styropianowych EPS marki Austrotherm. Najlepszej jakości i prawdopodobnie w najlepszej cenie. Asortyment można podzielić na kilka grup. Styropian elewacyjny, podłogowy i dachowy, akustyczny i wodoodporny. Zsumowaliśmy je w krótkie zastawienie poniżej.

Styropian Austrotherm EPS grupy:

 • styropian do izolacji fasady: Fassada 042, 040, Fasada Super, Therma, Premium i Reflex
 • styropian do izolacji podłóg i dachów: EPS 70, EPS 80, EPS 100, Dach Podłoga Premium, EPS 035 Parking
 • styropian akustyczny: STK EPS-T
 • styropian do izolacji fundamentów: PES 035 Expert
NazwaLambdaZastosowanie
EPS 042 Fassada 0,042 Ocieplenie elewacji
EPS 040 Fassada 0,040
EPS 038 Fasada Super EPS 70 0,038
EPS Fassada Therma (grafitowy) 0,033
EPS Fassada Premium (grafitowy) 0,031
EPS Fassada Reflex (grafitowy) 0,031
EPS 038 Dach/Podłoga EPS 70 0,038 Ocieplenie podłogi i dachu
EPS 037 Dach/Podłoga EPS 80 0,037
EPS 100 0,036
EPS Dach/Podłoga premium (grafitowy) 0,031
EPS 035 Parking EPS 150 0,035 Ocieplenie parkingu
STK EPS-T - Izolacja akustyczna
EPS 035 Expert EPS 120 0,035 Izolacja fundamentów

Styropian Austrotherm XPS | styrodur

Styropian XPS styrodurStyropian XPS to inaczej polistyren ekstrudowany. Współcześnie uznawany za najnowocześniejszą formę izolacji. Unikatowa formuła XPS'ów o jednolitej strukturze ma dużo zalet. Budowa XPS jest jednorodną pianą o komórkach w formie wielościanów o nieregularnych kształtach i rozmiarach, ściśle przylegających do siebie. Płyty ze styroduru są o wiele twardsze niż klasyczne EPS'y. Bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. A dodatkowo wykazują doskonałe właściwości termoizolacyjne oraz cechują się wodoodpornością. Brzmi jak technologia kosmiczna prosto od NASA. Sumując wszystkie cechy Styropianu Austrotherm XPS dochodzimy do wniosku, że to doskonały materiał izolacyjny do wykorzystania w ociepleniu podłóg, fundamentów oraz dachów płaskich. Na chwilę obecną lepszego chyba nie ma. Pragniemy zwrócić uwagę na produkt Austrotherm XPS Premium 30, który uzyskał lambdę na poziomie 0,027! Wynik wręcz niewiarygodny.

Twardość XPS przyjmuje wartości 300 (TOP 30), 500 (Top 50), 700 (Top 70). Poniżej zestawienie.

NazwaLambdaCS(10)Dostępne grubości(mm)
UNIVERSALPLATTE GK 0,033 200 20
XPS TOP 30 0,032-0,038 300 30-200
XPS TOP 30 TB 0,035 300 180-400
XPS PLUS 30 0,032 300 80-400
XPS Premium 30 0,027 300 40-400
XPS TOP 50 0,033-0,035 500 50-160
XPS TOP 50 TB 0,035 500 180-400
XPS TOP 70 0,033-0,035 700 50-160
XPS TOP 70 TB 0,035 700 180-400
UNIPLATE - - 4-60
RESOLUTION 0,022 - 30-100

Styropian Austrotherm - jakość

Myślą przewodnią firmy jest sentencja: "styropian dla wymagających". Ta idea ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Jakość styropianów Austrotherm to poziom mistrzowski. Najnowocześniejsze linie technologiczne, kunszt inżynierski, sztab specjalistów w laboratoriach zakładowych, innowacyjność, procedury kontroli jakości i doskonała ekipa. Czy można to jakość krótko podsumować? Tak. Streszczeniem powyższego może być tylko jedno słowo - sukces. 

Firma jest tak pewna swego, że na każdej paczce styropianu podaje wagę m3. Dzięki temu prostemu zabiegowi możesz sprawdzić, czy deklarowane parametry lambdy czy twardości są prawdziwe. Po szczegółowe informacje na ten temat odsyłamy na stronę Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianów, którego Austrotherm jest członkiem. Tabelę znajdziesz również na naszym blogu "Jak właściwie dobrać styropian, jego grubość, rodzaj i lambdę".

Styropian Austrotherm - opinie

Opinie Austrotherm styropianJako dystrybutor marki musimy wiedzieć co w budowlanej trawie piszczy. Naszym informatorem jest klient. Wsłuchujemy się w jego opinie. Informacje zwrotne są bardziej niż optymistyczne. Produkty Austrotherm cieszą się niezmiennie doskonałą opinią wśród naszych klientów. Część z nich nie tylko wraca po więcej, ale z czystym sumieniem poleca EPS i XPS tej marki swoim znajomym, rodzinie i sąsiadom. Przeprowadziliśmy wiele rozmów z kontrahentami. Wniosek nasuwa się jeden. Zadowolenie. Druga strona medalu to wykonawcy. Jako firma obsłużyliśmy tysiące budów, ekip monterski, inwestycji i hurtowni. Tam też podzielają opinię, że z Austrothermem pracuje się po prostu dobrze. 

Chcielibyśmy, żebyś widział, że firma wspiera najróżniejsze inicjatywy. Jej działalność charytatywna to naprawdę powód do dumy. Po szczegóły odsyłamy na stronę firmową marki. Tu powiemy tylko o jednej z licznych inicjatyw dobroczynnych. Austrotherm z dumą wspiera Grupę Jurajską GOPR.

Na koniec dane oficjalne. Prawdopodobnie nie do wszystkich trofeów udało nam się dotrzeć. Poniżej podajemy listę najważniejszych. Austrotherm zdobył m.in.:

 • Laury Klienta
 • Laury Konsumenta
 • Tytuły Budowlanej Firmy Roku 
 • Tytuły Budowlanej Marki Roku 
 • Złote Certyfikaty Rzetelności 
 • Gazele Biznesu 
 • Godła Top Marka 
 • Medale Europejskie
 • Tytuły Kreator Budownictwa
 • Statuetki TopBuilder 
 • Tytuł Dobry Pracodawca
 • Złotą Statuetkę Lidera Polskiego Biznesu

Styropian Austrotherm - cena

Styropian Austrotherm cenaNa jakości nie da się oszczędzać. Prawda stara jak świat. Najlepsze nie może być najtańsze. Dobra cena styropianów tej firmy w naszym sklepie wynika zatem z naszych działań. Dzięki długoletniej współpracy jesteśmy w stanie sprostać twoim oczekiwaniom, co do poziomu cenowego. Niebagatelną rolę odgrywa również sposób dystrybucji. Tniemy koszty - choćby na transporcie i magazynowaniu. Dostarczamy izolacje w linii prostej: fabryka - twoja budowa. I to za darmo. 

Istnieje minimum logistyczne. Jest to 100 paczek dowolnego produktu EPS lub XPS Austrotherm. Jeżeli kilku paczek ci braknie - zadzwoń do nas. Postaramy się pomóc. W naszym sklepie internetowym podajemy cenę za 1 paczkę, która zazwyczaj ma objętość 0,3 m3. Niektóre produkty, choćby styropiany frezowane, mają nieco mniejszą objętość 0,26-0,29 m3.

W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do twojej dyspozycji. Zapraszamy. Zespół izolacjeGT.pl.