Filtruj według

Grubość

Grubość

Lambda

Lambda

Twardość CS (EPS)

Twardość CS (EPS)

Styropian elewacyjny Enerpor

Styropian elewacyjny seria EPS S Enerpor. Białe i grafitowe płyty. Lambda 031-045. Grubości: 2-30 cm. Krawędzie proste lub frez.

Podkategorie

Enerpor styropian elewacyjny. Produkt o znakomitych parametrach termicznych odpowiedni na izolację ścian zewnętrznych we współczesnym lub starszym budownictwie, a także w domach energooszczędnych i pasywnych. Do wyboru styropian grafitowy i biały. Współczynnik przewodzenia ciepła lambda 0,045-0,031 W/mK. Dostępny styropian fasadowy o prostych lub frezowanych krawędziach. Grubości 2-30 cm. Zamówienie online 24/7. Hurtownia internetowa izolacjeGT.

Enerpor styropian elewacyjny – wymiary, parametry 

Enerpor styropian na ściany i fasady to świetnie dopracowana polska seria 8 produktów o bardzo dobrych parametrach termoizolacyjnych. Ten wysokiej jakości styropian elewacyjny o wymiarach 500 x 1000 mm i grubościach od 2 do 30 cm dostępny jest w wersji o bokach prostych lub frezowanych. Styropian frezowany umożliwia montaż do ścian zewnętrznych na tzw. zakładkę. W ten sposób eliminujemy możliwość powstania mostków termicznych, czyli miejsc, przez które może uciekać ciepło. Płyty są elastyczne, łatwe w obróbce i montażu.

Rodzaje styropianu Enerpor

Styropian grafitowy to linia dedykowana przede wszystkim do nowoczesnego energooszczędnego i pasywnego budownictwa ze względu na obniżony do minimum współczynnik przewodzenia ciepła lambda 0,033-0,031 [W/mK]. Jeśli planujesz termomodernizację domu również sięgnij po styropiany grafitowe od Enerpor. Charakterystyczną szarą barwę uzyskano po dodaniu do polistyrenu cząsteczek grafitu. To właśnie dzięki temu udało się osiągnąć tak niską lambdę. Styropian szary tej marki ma również podwyższoną odporność na rozciąganie prostopadłe do powierzchni czołowych TR100 [kPa].

Styropian biały często określany jako tradycyjny to także bardzo ciepła seria, bo lambda na poziomie 0,045-0,035 [W/mK] jest odpowiednia, by uzyskać zadowalające rezultaty, czyli po prostu ciepłe mury. Wśród nich produkty o podwyższonej wytrzymałości na rozciąganie TR 80-100 [kPa].

Styropian na elewacje Enerpor – zastosowania

Styropian na elewację firmy Enerpor to wiele różnych możliwości zastosowań. Poza izolacją termiczną ścian zewnętrznych budowanych metodą BSO, ETICS, omawiany styropian fasadowy nadaje się również do ocieplania stropów w różnej postaci, wieńców, nadproży i ościeży, a także podłóg na legarach, czy dachów krokwiowych. Poniżej zamieszczamy dokładną listę zastosowań:

 • izolacja termiczna ścian z elementami z okładziną oraz wentylowaną i niewentylowaną szczeliną powietrzną
 • izolacja dylatacyjna
 • izolacja termiczna ścian w tym BSO, ETISC (lekka-mokra) lub (lekka-sucha)
 • termoizolacja ścian działowych i trójwarstwowych
 • termoizolacja  nadproży i ościeży oraz wieńców (w postaci szalunku traconego pod tynk)
 • termoizolacja w lekkich stropach szkieletowych z okładziną
 • izolacja cieplna i deskowanie tracone stropów żelbetowych
 • izolacja termiczna stropów od spodu z okładziną i w zespolonych zewnętrznych systemach ociepleń
 • termoizolacja stropodachów wentylowanych
 • izolacja termiczna w prefabrykowanych płytach warstwowych zewnętrznych
 • izolacja cieplna pod konstrukcją nośną
 • izolacja cieplna dachów krokwiowych oraz podłóg na legarach

Elewacyjny styropian Enerpor opinie

Elewacyjny styropian Enerpor opinie ma doskonałe i to nie tylko na naszym polskim rynku, ale również w kręgach europejskich. Jego znakomite właściwości i najwyższą jakość potwierdzają certyfikaty ISO 14001 PL i 14001 EN oraz niedawno przyznany certyfikat Złote Godło Enerpor. Ponadto styropiany fasadowe otrzymały Świadectwo Deklaracji Środowiskowej i są w pełni bezpieczne dla środowiska. Odpady styropianowe nadają się do recyklingu.

Fasadowy styropian Enerpor cena

Za najwyższą jakość nie trzeba wcale sporo płacić, wystarczy, że zamówisz styropian fasada od Enerpor w naszym sklepie internetowym izolacjeGT. Tu cena paczki styropianu białego rozpoczyna się już od około 39 zł. Natomiast grafitowe płyty kupisz w cenie od około 50 zł za paczkę. Jesteś zainteresowany transportem? Dowozimy towar na terenie całej Polski i uwaga – przy zamówieniu 67 paczek (powyżej 20 m3) transport jest gratis! Brzmi dobrze? To zapraszamy po zakupy online 24/7.