Filtruj według

Grubość

Grubość

Lambda

Lambda

Zastosowanie styropian

Zastosowanie styropian

Twardość CS (EPS)

Twardość CS (EPS)

Styropian elewacyjny, styropian fasadowy Knauf

Styropiany elewacyjne Knauf. Biały i grafit. Lambda 031-042. Grubości: 1-30 cm. Krawędzie proste lub frezowane.

Podkategorie

Knauf Therm to marka wysokiej jakości styropianów należąca do grupy Knauf. W ofercie styropian elewacyjny o doskonałych parametrach termoizolacyjnych. To niezawodny sposób na docieplenie ścian zewnętrznych budynku. Lambda 0,042-0,031 W/mK. Do wyboru styropian grafitowy i biały. Płyty z dodatkiem grafitu umożliwiają wykonanie cieńszej i lżejszej, ale równie skutecznej izolacji fasad. W ofercie płyty cięte o krawędziach płaskich (500 x 1000 mm) lub z frezem (490 x 990 mm) i grubościach 1-30 cm. Innowacja – płyty z formy Knauf Therm Etixx λ 31 o wymiarach 600 x 1200 mm o grubościach 12-30 cm. Przystępne ceny. Możliwa dostawa na terenie całej Polski.

Styropian elewacyjny Knauf – rodzaje, właściwości

Jeśli poszukujesz nowoczesnych, skutecznych rozwiązań izolacyjnych na fasady sięgnij po styropian elewacyjny niemieckiej firmy Knauf. To nasz pewnik. Do wyboru masz styropiany fasadowe z 3 serii: Technic, Pro lub Expert standardowo o wymiarach 500 x 1000 mm (krawędzie proste) lub 490 x 990 mm (krawędzie frezowane), grubości 1-30 cm.

Linia Technic Fasada EPS to ekonomiczny styropian biały o dobrych lambdach 0,040 lub 0,042 W/mK. Białe płyty dodatkowo utwardzone EPS CS(10) 70 i 80 kPa o lambdzie 0,037 i 0,038 W/mK to linia Pro Fasada Dach Podłoga. Z kolei styropiany grafitowe to seria najbardziej zaawansowana Expert Fasada oraz Expert Fasada Dach Podłoga EPS 80. Styropiany te zawierają cząstki grafitu, które kumulują ciepło. Dzięki temu udało się znacznie obniżyć współczynnik przewodzenia ciepła, czyli wspomnianą wcześniej lambdę do 0,033-0,031 W/mK. 

Wybierając styropian grafitowy na fasadę, możesz zastosować cieńszą o 30% płytę, a i tak uzyskasz świetne rezultaty. Jednocześnie nie obciążysz zbytnio elewacji i wpuścisz więcej światła do budynku. Producent opracował jeszcze innowację – styropian Knauf z formy. To grafitowa linia Knauf Therm Etixx o płaskiej powierzchni, prostych krawędziach i lambdzie 0,031 W/mK. Płyta  jest wymiarowo większa o 20% (600 x 1200 mm) w porównaniu z pozostałymi styropianami elewacyjnymi. Grubości do wyboru od 12 do 30 cm.

Produkty są bezpieczne w użytkowaniu, mają właściwości samogasnące. Są atestowane (Atest PZH) i oznakowane symbolem jakości CE. Ponadto uzyskały Certyfikat Systemu Jakości ISO 9001, Certyfikat Systemu Środowiskowego ISO 14001.

Styropian fasadowy Knauf – cena, gdzie kupić

Zerknij koniecznie na naszą ofertę na styropian fasadowy marki Knauf. W hurtowni internetowej izolacjeGT zapewniamy bardzo dobrą cenę. U nas jest taniej, bo nie wymagamy pośredników. Zamówiony styropian jedzie do Ciebie prosto z magazynów producenta. Dzięki temu cała transakcja przebiega również dużo szybciej. Otrzymujesz towar na paletach, porządnie opakowany i zabezpieczony przed uszkodzeniami. Jak złożyć zamówienie? Bardzo prosto. Możesz zadzwonić lub skontaktować się mailowo. Przygotujemy fakturę i po opłaceniu rozpoczynamy działania. 

Kupujesz styropian na paczki. Weź też pod uwagę, że biały Knauf styropian na fasady jest tańszy niż grafitowy. Cena rozpoczyna się już od około 60 zł. W przypadku styropianów z grafitem cena najtańszej paczki to koszt około 70-80 zł. Pamiętaj, że zamawiając więcej, możesz mieć darmowy transport w dowolne miejsce w Polsce. Wystarczy kupić powyżej 28 m3 styropianu. Przelicz, ile potrzebujesz, a jeśli nie jesteś pewien, pytaj śmiało. Zapraszamy do kontaktu.

Styropian na elewacje Knauf – zastosowania 

Styropian na elewacje od Knauf można zastosować również w izolacjach innych partii domu. To doskonałe uszczelnienie wieńców, ościeży, nadproży okiennych albo logii balkonowych. Częściowo płyty (utwardzone) można również wykorzystać przy podłogach np. w systemie ogrzewania podłogowego, przy podłogach na gruncie, stropodachach. Poniżej zamieszczamy listę wszystkich możliwości zastosowań.

Zastosowania:

  • zewnętrzna termoizolacja metodą BSO (lekką-mokrą) oraz lekką-suchą
  • ocieplenie na powierzchni ścian szkieletowych
  • wypełnianie dylatacji
  • izolacja termiczna wieńców, ościeży, nadproży okiennych i innych mostków termicznych
  • izolacja cieplna logii balkonowych
  • izolacja termiczna w szczelinie wentylowanej ściany trójwarstwowej
  • izolacja cieplna podłóg na gruncie i podłóg systemie ogrzewania podłogowego
  • izolacja termiczna podłóg pod podkładem posadzkowym i pod podkładem z płyt prefabrykowanych
  • izolacja cieplna stropodachów wentylowanych i pełnych
  • podkład bazowy pod płyty warstwowe ścienne i dachowe z okładziną z papy