Filtruj według

Grubość

Grubość

Lambda

Lambda

Styropian fasadowy, elewacyjny Austrotherm

Styropian do izolacji ścian marki Austrotherm. Lambda 031-042. Grubości 2-20 cm od ręki (powyżej 20 cm - na zamówienie). EPS biały i grafit. 

Podkategorie

Styropian elewacyjny / fasadowy Austrotherm to marka premium wśród wyrobów izolacyjnych na rynku europejskim. Znakomita jakość i potwierdzona w 100% skuteczność płyt. Wymiary 500 x 1000 mm. W ofercie w dobrej cenie styropian grafitowy gładki o grubościach 2-20 cm oraz frezowany 5-20 cm. Styropian biały gładki 2-20 cm lub z frezem 5-20 cm. Grubości 21-30 cm dla każdej z płyt dostępne są na zamówienie. Doskonałe parametry cieplne – lambda 0,042-0,031 W/mK. Zamówienia na styropiany fasadowe Austrotherm w hurtowni internetowej izolacjeGT złożysz online 24/7, zapraszamy.

Styropian elewacyjny / fasadowy Austrotherm – właściwości i dostępne rodzaje i grubości

Firma Austrotherm obfituje wręcz w rewelacyjne produkty do izolacji termicznej. Styropian elewacyjny przeznaczony do ocieplania fasad budynków to doskonały przykład. Płyty izolacyjne mają standardowe wielkości 500 x 1000 mm oraz powierzchnie w wariantach gładkich lub frezowanych umożliwiające montaż zakładkowy. Produkty z tej grupy cechują się bardzo dobrymi parametrami termicznymi. 

Porządnie trzymający ciepło styropian grafitowy określany również jako styropian szary ma bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła, w zależności od serii jest to 0,033-0,031 W/mK. W kolekcji Austrotherm są 3 styropiany grafitowe. Najcieplejszy to EPS Fassada Premium Reflex 031 z dodatkową białą powłokę ochronną, która usprawnia układanie kolejnych warstw docieplenia metodą ETICS. Powłoka Reflex odbija światło słoneczne, dzięki czemu grafitowa płyta mniej się nagrzewa. Polecamy również pozostałe styropiany szare EPS Fassada Premium 032 i EPS Fassada Therma 033. Styropian fasadowy z tej linii to płyty o grubościach przeważnie 2-20 cm (gładkie boki) lub 5-20 cm z frezem (EPS Fassada Premium). Natomiast Fassada Premium Reflex to płyty o prostych krawędziach 8-20 cm.

Styropian biały EPS to 038 Fassada Super EPS 70, który cechuje się nie tylko dobrymi parametrami cieplnymi, ale również podwyższoną wytrzymałością mechaniczną 70 kPa. Kolejne równie skuteczne wyroby fasadowe to EPS 040 Fassada oraz EPS 042 Fassada. Są to płyty gładkie o grubościach 2-20 cm i frezowane 5-20 cm z wyjątkiem styropianu EPS 042 Fassada, który nie występuje w wersji z frezem. 

Na specjalne zamówienie w całej serii fasadowej od Austrotherm sprowadzamy płyty o grubościach 21-30 cm. Jeśli interesują Cię grubsze styropiany na fasadę, skontaktuj się z naszym działem handlowym.

Styropian na elewacje i fasady Austrotherm – zastosowania, cena 

Styropian na elewację i fasadę Austrotherm ma znacznie szerszy zakres zastosowań. Są to płyty, które możesz wykorzystać do izolacji nadproży, wieńców, ościeży, izolacji międzykrokwiowej. Za ich pomocą możesz też docieplić stropy od spodu lub podłogi między legarami. Poniżej przedstawiamy pełną listę.

Styropiany fasadowe Austrotherm – zastosowania:

 • Izolacja termiczna ścian zewnętrznych w systemach ETICS (metoda lekka-mokra);
 • Ocieplenie wieńców (w postaci szalunku traconego pod tynk), ościeży, nadproży;
 • Izolacja termiczna stropów od spodu (ETICS lub z okładziną) oraz stropów nad przejazdami; 
 • Izolacja cieplna pomiędzy krokwiami i nakrokwiowa;
 • Ocieplenie ścian z okładziną i wentylowaną lub niewentylowaną szczeliną powietrzną;
 • Izolacja termiczna ścian z okładziną szkieletową;
 • Ocieplenie prefabrykowanych płyty warstwowych;
 • Izolacja termiczna podłóg między legarami;
 • Ociepleni stropodachów wentylowanych i pełnych;
 • Izolacja termiczna wewnętrznych ścianek działowych;
 • Ocieplenie lekkich stropów szkieletowych z okładziną;
 • Izolacja cieplna ścian fundamentowych i piwnicznych z izolację przeciwwodną;
 • Izolacja termiczna podłóg na gruncie;
 • Ocieplenie stropów pod podkładem posadzkowym o obciążeniu maksymalnym 2100 kg/m2;
 • Izolacja termiczna balkonów i tarasów;
 • Jako rdzeń płyt warstwowych ściennych i dachowych z okładziną z papy.

Styropian fasada od Austrotherm możesz kupić w korzystnej cenie. Za paczkę styropianu zapłacisz kwoty od ok. 68 do 102 zł. Są to całkiem rozsądne kwoty, biorąc pod uwagę wysoką jakość, wiele zastosowań i świetne parametry, szczególnie te cieplne. Po styropian Austrotherm zgłoś się do nas. Dostarczymy towar prosto na Twoją budowę, zapraszamy!