Filtruj według

Grubość

Grubość

Wodoodporny styropian na fundamenty, piwnice Knauf

Wodoodporny styropian na fundamenty, piwnice Knauf. EPS 100. Lambda 031 i 036. Biały i grafit.

Podkategorie

Specjalistyczny styropian fundamentowy niemieckiej firmy Knauf z linii Expert Hydro EPS 100 to wyrób, który polecamy Ci z czystym sumieniem. To płyty z formy o zwiększonym wymiarze 600 x 1200 mm frezowane, łatwe w układaniu dzięki mikro siatce i podziałce na powierzchni. Do wyboru styropian grafitowy o grubościach 10,12, 15 i 18 cm oraz styropian biały o grubościach od 5 do 20 cm. Cechy szczególne: obniżona nasiąkliwość WL(T)3,5 (≤ 3,5%), twardość EPS CS(10) 100 kPa. Płyta utrzyma obciążenia do 3 ton/m2. Doskonała lambda 031 i 036. Zamów wybrany styropian na fundamenty w atrakcyjnej cenie online 24/7, zapraszamy.

Styropian fundamentowy Knauf – wymiary, właściwości

Styropian fundamentowy niemieckiego producenta Knauf należy do linii styropianów Expert Hydro EPS 100. Są to płyty otrzymane w wyniku formowania polistyrenu ekspandowanego EPS. Zwiększony wymiar 600 x 1200 mm przyspiesza układanie płyt. Dodatkowo, aby zapewnić jeszcze łatwiejszy montaż, umieszczono na powierzchni styropianu drobnowymiarową siatkę i podziałkę. Frez pozwala montować płyty zakładkowo, co zwiększa jeszcze bardziej skuteczność termoizolacyjną. Do wyboru styropian grafitowy z bardzo niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła lambda tylko 0,031 W/mK o grubościach 10,12, 15 lub 18 cm. Styropian biały ma również bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Lambda wynosi 0,036 W/mK.

Najważniejszą cechą styropianów jest obniżona nasiąkliwość. W obu przypadkach przy długotrwałym zanurzeniu wynosi WL(T)3,5 (≤ 3,5%). Dzięki systemowi kanalików drenażowych woda i wilgoć jest odprowadzana z powierzchni. Dlatego wyrób określany jest jako styropian wodoodporny lub też styropian hydrofobowy. Przy fundamentach liczy się również twardość, a w tym przypadku EPS CS(10) to 100 kPa, co daje odporność na obciążenia użytkowe do 3 ton/m2. To płyty samogasnące, które są też odporne na działanie kwasów humusowych w glebie.

Wysoka jakość styropianu Knauf potwierdzona została certyfikatami Systemu Jakości ISO 9001, Certyfikat Systemu Środowiskowego ISO 14001 oraz znak jakości CE. Produkt posiada też Atest PZH. Możesz więc stosować go bez obaw o własne bezpieczeństwo.

Styropian na fundamenty od Knauf – cena i zastosowania

Po zakup zapraszamy do naszej internetowej hurtowni izolacjeGT. Cena styropianu na fundamenty może się nieco różnić. Wszystko zależy od jego grubości i ilości płyt w paczce. Najtańsza paczka białego Knauf styropianu z linii Expert Hydro EPS 100 to koszt ok. 150 zł. Nieco więcej kosztuje grafitowy odpowiednik, gdzie cena rozpoczyna się już od około 185 zł za opakowanie. 

Zajmujemy się nie tylko sprzedażą, ale również transportem styropianu do ocieplania fundamentów i to na terenie całej Polski. Uwaga – jeśli zamawiasz go w ilości powyżej 28 m3, nie płacisz za dostawę. Kupujesz więcej, płacisz mniej.

Zastosowania płyt Expert Hydro:

  • izolacja cieplna elementów konstrukcji pod ziemią na głębokości do 3 m
  • osłona hydroizolacji przed uszkodzeniami mechanicznymi
  • izolacja cieplna cokołów w metodzie ETICS (BSO, lekka-mokra)
  • usuwanie mostków termicznych liniowych
  • drenaż wraz z włókniną
  • izolacja cieplna tarasów (w tym zielonych, ruch pieszy)
  • izolacja termiczna dachów odwróconych