Filtruj według

Grubość

Grubość

Twardość CS (EPS)

Twardość CS (EPS)

Styropian fundamentowy Termo Organika

Styropian fundamentowy Termo Organika. Styropian grafitowy, wodoodporny, twardy EPS CS(10) 100 ≥ 100 kPa i EPS CS(10) 150 ≥ 150 kPa. Lambda 031. 

Podkategorie

Izolacja fundamentów marki Termo Organika, czyli wysokojakościowy styropian fundamentowy z serii Termonium - dzieło polskiego producenta działającego na rynku izolacyjnym już przeszło 25 lat. Jest to specjalistyczny styropian hydrofobowy, który nie wchłania wody, czyli zapewnia skuteczną hydroizolację. Wymiary płyt 500 x 1000 mm, grubości 1-20 dla wersji o prostym wykończeniu i od 4 do 20 cm dla wersji frezowanej. Pozostałe właściwości to wysoka twardość EPS CS(10) 100-150 kPa i świetna termoizolacja dzięki jednemu z najniższych na rynku współczynników przewodzenia ciepła lambda 0,031 W/mK. Seria Termonium Fundament i Termonium Fundament Plus to styropiany grafitowe zawierające w składzie dodatki grafitu, które znacznie poprawiły parametry termiczne płyt. Zamówienia online w hurtowni internetowej izolacjeGT.

Styropian fundamentowy Termo Organika – charakterystyka produktów

W ofercie marki Termo Organika mamy styropian fundamentowy w dwóch wariantach: seria Termonium Fundament i Termonium Fundament Plus. Są to styropiany grafitowe typu EPS. Do cząsteczek spienionego polistyrenu ekspandowanego dodano grafit, dzięki czemu wyroby mają rewelacyjne właściwości termiczne. Współczynnik przewodzenia ciepła lambda to jedynie 0,031 W/mK.

Najważniejszą zaletą płyt Termonium Fundament od Termo Oragniki jest hydrofobowość, czyli obniżona nasiąkliwość. Taki styropian wodoodporny doskonale sprawdza się w miejscach o podwyższonej wilgotności. Takowe warunki panują w strefie fundamentowej budynku i tam zaleca się właśnie styropian hydrofobowy, który będzie odpychał wodę.

Styropian do fundamentów Termonium Fundament i Termonium Fundament Plus to twarde płyty, które przystosowane są do większych obciążeń użytkowych. Odporność na naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu względnym dla poszczególnych płyty wynosi EPS CS(10) 100 ≥ 100 kPa i EPS CS(10) 150 ≥ 150 kPa. Jest to odpowiednio 3 i 4,5 tony/m2, a więc to mocny materiał izolacyjny. Wymiary bloków styropianowych to 500 x 1000 mm. Do wyboru grubości od 1 do 20 cm (płyta o prostych krawędziach) i od 4 do 20 cm (płyta o krawędziach frezowanych – zakładkowych). 

Styropian grafitowy Termonium Fundament oraz Termonium Fundament Plus jest rekomendowany przez specjalistów. Wyroby posiadają odpowiednie certyfikaty i spełniają aktualne normy budowlane.

Styropian na fundamenty Termo Organika – cena, zastosowania

Styropian na fundamenty Termo Organiki jest do nabycia w naszej hurtowni internetowej izolacjeGT. Nie wychodząc z domu, wygodnie zamawiasz paczki styropianu do ocieplania fundamentów. Cena jednej paczki to niewiele ponad 100 zł. Płacisz przelewem tradycyjnym lub BLIK-iem. W wybranych regionach można zamówić transport. Przy większych zakupach dostawa jest darmowa. Przelicz, ile potrzebujesz i skontaktuj się z nami.

Fundamentowy styropian Termo Organika – zastosowania:

  • izolacja termiczna ścian w gruncie oraz podłóg na gruncie o dużym obciążeniu mechanicznym
  • izolacja cieplna ścian fundamentowych i piwnic
  • izolacja termiczna płyty fundamentowej
  • izolacja cieplna w miejscach o dużej wilgoci, które wymagają izolatorów wodoodpornych