Filtruj według

Grubość

Grubość

Lambda

Lambda

Zastosowanie styropian

Zastosowanie styropian

Twardość CS (EPS)

Twardość CS (EPS)

Styropian podłogowy i dachowy Austrotherm

Styropian twardy do izolacji podłóg, posadzek, dachów, parkingów Austrotherm. EPS 70-150. EPS biały i grafitowy. Lambda 038-031.

Podkategorie

Styropian podłogowy, styropian na posadzki, dachy i parking Austrotherm. To serie wysokiej klasy produktów. Wysoka wytrzymałość na nacisk – twardość EPS 70-150 kPa plus doskonałe właściwości termiczne – lambda w zakresie 0,038-0,031 W/mK. W ofercie styropian grafitowy i styropian biały o wymiarach 500 x 1000 mm i gładkich krawędziach. Grubości od 2 do 20 cm. Dodatkowo można zamówić grubości 21-30 cm. 

Styropian podłogowy-dachowy Austrotherm – wymiary, grubości i charakterystyka 

Styropian podłogowy marki Austrotherm to płyty o wymiarach 500 x 1000 mm o prostych krawędziach. W ofercie standardowo dostępne są grubości 2-20 cm, natomiast na zamówienie indywidualne grubsze płyty 21-30 cm.

Są to produkty typu EPS – twardy styropian o podwyższonej wytrzymałości na ściskanie tj. naprężenia ściskających przy 10% odkształceniu CS(10)≥70; 80; 100 i 150 kPa – Austrotherm EPS 035 Parking. To bardzo istotna cecha styropianu na podłodze. Dzięki takim właściwościom płyta spokojnie wytrzyma obciążenie kumulujące się w podłogach, podziemnych partiach budynku lub na dachach.

Oprócz twardości styropiany zapewniają również solidną izolację cieplną. Lambda styropianu to zakres od 0,038 do 0,031 W/mK. Najcieplejszy jest styropian grafitowy (szary) Austrotherm Dach PodłogaPremium 031EPS 80. Dedykowany w szczególności dla domów pasywnych i energooszczędnych. Pozostałe płyty (biały styropian) także bardzo dobrze izolują termicznie. 

Dach, podłoga, parking z płytami styropianowymi od Austrotherm będą naprawdę solidnie zabezpieczone przed utratą ciepła. Wyroby otrzymały certyfikat potwierdzający ich wysoką jakość. Spełniają też odpowiednie normy budowlane.

Styropian na podłogę / dach Austrotherm – lista zastosowań, cena

Styropian na podłogę Austrotherm ma wiele zastosowań. Styropian twardy często wykorzystuje się go jako styropian pod wylewki, ale lista tych zastosowań jest znacznie bogatsza.

Zastosowania:

  • Ocieplenie podłóg na gruncie;
  • Ocieplenie stropodachów pełnych i wentylowanych metodą tradycyjną;
  • Izolacja termiczna balkonów i tarasów;
  • Izolacja cieplna pod ogrzewanie podłogowe;
  • Ocieplenie ścian fundamentowych i piwnicznych z izolacją przeciwwodną;
  • Jako rdzeń płyt warstwowych ściennych i dachowych z okładziną z papy;
  • Izolacja termiczna stropów pod podkładem posadzkowym o obciążeniu użytkowym maksymalnym 2100 lub 2400, lub 3000 kg/m2;
  • Izolacja termiczna nakrokwiowa;
  • Docieplenie stropów nad przejazdami oraz stropów od spodu w ETICS lub z okładziną.

Styropian na posadzki, podłogi, dachy Austrotherm jest dostępny w ofercie naszego sklepu internetowego izolacjeGT. U nas kupisz go w bardzo dobrej cenie. Paczka porządnego styropianu twardego podłogowego to koszty już od ok. 85 zł, czyli naprawdę niedużo, jak na styropiany o takich właściwościach. Nieco droższa będzie płyta grafitowa. Jej cena to niewiele powyżej 100 zł za paczkę. Produkty zamówisz telefonicznie lub drogą mailową, a towar dostarczymy do każdego miejsca w Polsce. Zapraszamy na zakupy.