Filtruj według

Grubość

Grubość

Lambda

Lambda

Zastosowanie styropian

Zastosowanie styropian

Twardość CS (EPS)

Twardość CS (EPS)

Styropian Yetico - parametry, dostawa, cena

Doskonały styropian (biały i grafitowy) na fasadę, elewację, podłogę, fundament marki Yetico. Lambda 044-031. Twardość EPS 60-200.

Yetico jest polską marką plasująca się w czołówce branży ociepleniowej w naszym kraju. Ich styropian słynie z doskonałych parametrów technicznych, świetnych opinii wśród klientów, przystępnej ceny oraz niesamowicie dobrej korelacji pomiędzy ekonomią a jakością. Bardzo popularne styropiany grafitowe Yetico zdobywają coraz szerszą rzeszę odbiorców. A my proponujemy Wam płyty styropianowe Yetico w super cenach i z darmową dostawą już od 15m3! Do wyboru lambdy od 031 do 042. Grubości od 1 cm do nawet 30 cm. Choć najbardziej popularne EPS'y to 5, 10, 15 i 20 cm. W ofercie styropiany fasadowe, podłogowe, wodoodporne, akustyczne. Twardości CS(10) EPS 60, 70, 80, 100, 120, 150, 200. Wymiar płyt standardowy: 500 x 100. W paczce najczęściej 0,3 m3.

Styropiany grafitowe Yetico

Prawdziwe styropianowe bogactwo, tak najprościej można opisać markę Yetico, która oferuje niezawodne materiały docieplające budynki. Ocieplimy nimi skutecznie podłogi, fasady, dachy i nie tylko! To szeroki wybór styropianów typu EPS, a wśród nich zarówno styropian grafitowy, jak i biały. Poszczególne produkty cechują się znakomitymi parametrami dostosowanymi do izolacji konkretnych partii domu np. styropian na podłogę. Asortyment Yetico znalazł się w naszej hurtowni online izolacjeGT. Znakomita jakość do tego super cena, nienaganne opinie, a to nie wszystko. Warto dowiedzieć się więcej. Dla poszukujących styropianu EPS mamy w dobrej cenie produkty sprawdzonej marki Yetico. Na każdy rodzaj powierzchni, w 100% skuteczne. Sklep online izolacjeGT.

Yetico styropian grafitowy

EPS Yetico – dostępne rodzaje styropianu, cena, gdzie kupić

EPS to tzw. tradycyjny styropian, który występuje w odmianach. Te najpopularniejsze to styropian grafitowy Yetico barwiony, który wyróżnia się znacznie obniżonym współczynnikiem przewodzenia ciepła λ na poziomie 0,031 W/mK oraz zredukowaną grubością. Co za tym idzie warstwa izolacji może być cieńsza przy jednoczesnym zachowaniu znakomitych właściwości cieplnych.

Biały styropian Yetico

Biały styropian ma nieco wyższą lambdę (średnio na poziomie 0,035 W/mK) jest grubszy (jako warstwa izolacyjna z analogiczną do grafitu ciepłotą przegrody), ale za to dużo lepiej niż grafitowy odbija promienie słoneczne. Tym samym nagrzewa się bardzo powoli. 

Zatem decydując się na dany rodzaj, warto najpierw przeanalizować planowaną izolację termiczną. W każdy razie pewne jest, że oba warianty styropianowe Yetico są bardzo wytrzymałe, a więc zyskamy w efekcie trwałe i skuteczne docieplenie.

Nie można pominąć jeszcze opcji, jaką jest wodoodporny styropian serie AQUA EPS-P 100; AQUA EPS 150; AQUA EPS 200. Są to specjalne płyty o obniżonej chłonności wody. Dzięki takiej znikomej nasiąkliwości (1-2%) są przeznaczone do miejsc narażonych na długotrwałą i intensywną wilgoć tj. ścian fundamentowych, piwnic, czy dachów zielonych. Niska lambda na poziomie 0,034-0,036 W/mK i bardzo duża wytrzymałość na nacisk nawet do 6 t/m2 to kolejne istotne właściwości dla płyt tego rodzaju.

Styropian akustyczny Yetico ACUSTIC

Firma Yetico ma w swojej ofercie jeszcze jednego asa. To styropian akustyczny ACUSTIC, którego powierzchnia dzięki zastosowaniu odpowiedniej technologii tłumi fale dźwiękowe. Te odbijają się jak od miękkiego dywanu. Są stosowane jako styropian na podłogę. Rozwiązanie dedykowane jest w szczególności do podłóg pływających. Wygłuszenie to inaczej sztywność dynamiczna (SD). Im jest ona niższa, tym lepsza będzie izolacja akustyczna.

Gdzie kupić styropiany EPS Yetico?

Najlepiej wybrać sprawdzone źródło, gdzie mamy pewność, że nasz styropian EPS będzie odpowiednio przechowywany. Takim miejscem jest sklep internetowy izolacjeGT, który dostarcza zamówiony towar bezpiecznie na budowy zlokalizowane w całej Polsce. Na zakup nie trzeba poświęcić mnóstwa czasu. Wystarczy złożyć zamówienie telefonicznie lub mailowo. Ponadto przystępna cena styropianu u nas jest gwarantowana!

Styropian EPS Yetico – przegląd asortymentu, zastosowania

Firma Yetico zadbała, aby produkty spełniały niemal każde oczekiwania.  Płyty sygnowane tą marką dedykowane są absolutnie na każdą część budynku. Styropian EPS Yetico to gwarancja perfekcyjnej izolacji miejsc nawet tych najbardziej problematycznych – mocno zawilgoconych, czy też narażonych na stosunkowo duże obciążenia.

Styropian fasadowy to aż 7 rodzajów płyt, a wśród nich zarówno styropian grafitowy, jak i biały. Są to ALFA FASADA PREMUIM; ALFA FASADA; BETA FASADA; GAMMA FASADA; ALFA PASSIVE FASADA; BETA PASSIVE FASADA; GAMMA PASSIVE FASADA. Serie PASSIVE to grafitowy (szary) styropian o znacznie obniżonej lambdzie (współczynniku przewodzenia ciepła) nawet ≤ 0,031 W/mK. Umożliwia zmniejszenie grubości docieplenia aż o 30%, tym samym izolacja będzie przepuszczać więcej światła, a całość będzie estetyczniej wyglądać. Ten szczególnie polecany jest do budynków pasywnych i energooszczędnych. Tradycyjny biały odpowiednik ma zróżnicowaną zależnie od typu λ ≤ 0,044-0,038 W/mK. Oba rodzaje sprawdzą się w budownictwie użytku publicznego, wielkopowierzchniowym, a także w domach jedno- lub wielorodzinnych.

Yetico styropian dach podłoga cena

Kolejny produkt dedykowany jest  w szczególności na dach i podłogę. Styropian podłogowy, który nie tylko rozkłada równomiernie nacisk, lecz również doskonale zatrzymuje ciepło w izolowanym podłożu. Z kolei spoczywając na dachu, przyczynia się do zapewnienia pomieszczeniom odpowiedniego mikroklimatu. Utrzymuje tam również odpowiednią temperaturę. W tej kategorii mamy styropian na podłogę i dach EPS 200; ALFA PODŁOGA PREMIUM; ALFA PODŁOGA; BETA PODŁOGA PREMIUM; BETA PODŁOGA, GAMMA PODŁOGA oraz grafitowe płyty do budynków pasywnych i energooszczędnych PASSIVE PODŁOGA; PASSIVE PREMIUM PODŁOGA. Współczynnik przewodzenia ciepła to wartości od λ ≤ 0,030-0,040 W/mK.

W serii Parking marki Yetico są 2 rodzaje. Twardy styropian EPS 200 izolujący miejsca znacznie obciążone CS ≥ 200 kPa tj. garaże, hale produkcyjne, wszelkie pomieszczenia przemysłowe. Natomiast płyty AQUA EPS 200 (o nich wspominaliśmy już wcześniej) o identycznym naprężeniu i dodatkowo obniżonej chłonności wody WLT ≤ 1 to rozwiązanie idealne na parkingach, w garażach, myjniach lub w chłodniach. Tam, gdzie panuje duża wilgotność, wybierzmy zdecydowanie taki wodoodporny izolator.

Niewłaściwie dobrany styropian na fundamenty to w konsekwencji ogromne straty ciepła (nawet 10% ogólnych ubytków energii). Do tego szybki rozwój pleśni, grzybów, którym sprzyja wilgotne środowisko. Dlatego sięgajmy po materiał specjalnie dedykowany do tego celu. W Yetico cała linia AQUA jest przeznaczona typowo pod fundamenty, które cechuje wysoka wytrzymałość na ściskanie, niska lambda i znacznie zredukowana nasiąkliwość. W tej serii mam konkretnie 5 rodzajów: AQUA EPS-P 200; AQUA EPS-P 150; AQUA EPS-P 100; AQUA PASSIVE EPS-P 100; AQUA PASSIVE EPS-P 80.

W ofercie są do wyboru jeszcze styropiany izolujące ogrzewane podłogi TWIN STANDARD EPS100/036 PP; TWIN STANDARD EPS80/038 PP oraz TWIN ACUSTIC EPS T/045 PP.

Yetico TWIN Standard ogrzewanie podłogi

Izolacja ściany - styropian fasadowy grafitowy Yetico

Ściana to duża powierzchnia - właściwie największa w naszym domu. Nieizolowana fasada to strata aż 35% ciepła. Jednym z naszych kroków jest zatem jej izolacja. Wybór właściwego materiału jest tu kluczowy. Polecamy styropiany fasadowe Yetico oferujące klasyczny biały styropian o lambdzie 044 - 038 oraz styropian grafitowy (PASSIVE), którego współczynnik przewodzenia ciepła lambda może osiągnąć wartość nawet poniżej 031. O zaletach stosowania grafitu przy izolacji elewacji nie musimy zbyt wiele pisać. Ich popularność rośnie wręcz lawinowo. Wśród wielu płyt styropianowych grafitowych Yetico pragniemy zwrócić uwagę na hit ostatnich miesięcy - styropian grafitowy Yetico Gamma Passive Fasada 033 / 15 cm.

Lista styropianów fasadowych Yetico:

 • Alfa Fasada Premium ES 70 038
 • Alfa Fasada 040
 • Beta Fasada 042
 • Gamma Fasada 044
 • Alfa Passive Fasada grafit 031
 • Beta Passive Fasada grafit 032
 • Gamma Passive Fasada grafit 033

Izolacja podłogi i dachu Yetico. Najważniejszą cechą styropianów podłogowych jest odpowiednia odporność na ścisk. Podłogi są poddane dużym obciążaniem (wylewka, płytki, klej swoje ważą). Zatem wskaźnik CS(10), dawniej znany pod symbolem EPS, powinien być jak najwyższy. naszym zdaniem powinien oscylować, przy zastosowaniu w naszych domach, w granicach minimum 60-70. Choć są i takie, które posiadają i 200! Wśród bogatej oferty Yetico proponujemy klasyczne białe płyty styropianowe do termoizolacji dachów i podłóg oraz niezwykle popularne grafity o podwyższonych parametrach termoizolacyjnych. 

Lista styropianów do izolacji dachu i podłogi Yetico:

 • EPS 200 034
 • Alfa Podłoga Premium EPS 100 036
 • Alfa Podłoga EPS 80 038
 • Beta Podłoga EPS 70 038
 • Gamma Podłoga EPS 60 040
 • Passive Premium Podłoga grafit EPS 100 030 
 • Passive Podłoga EPS 60 031

Co jeszcze z Yetico? Sporo. Wśród produktów tej marki znajdziemy specjalne, bardzo twarde płyty styropianowe do izolacji parkingów EPS 200 oraz dodatkowo wodoodporne styropiany parkingowe Yetico Aqua EPS-P 200. Płyty akustyczne, wodoodporne, siatki podtynkowe, płyty styrodur XPS a także zupełnie nowych produkt - styropian specjalnie przygotowany pod ogrzewanie podłogowe Twin Standard EPS100/036 PP.

Yetico styropian XPS styrodur

Lista aktualnie dostępnych produktów Yetico w naszym sklepie (prosimy zerknąć na wyróżnione kolorem linki)

Rodzaj styropianuLambdaDostępne grubości płyt styropianowych (cm)
Yetico GAMMA PASSIVE FASADA 033 λD ≤ 0,033 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30
Yetico ALFA PODŁOGA 038 λD ≤ 0,038 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30
Yetico ALFA FASADA 040 λD ≤ 0,033 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30