Filtruj według

Producent

Producent

Współczynnik przewodzenia ciepła λ

Współczynnik przewodzenia ciepła λ

Zastosowanie styropian

Zastosowanie styropian

Grubość

Grubość

Rodzaj

Rodzaj

Twardość CS (EPS)

Twardość CS (EPS)

Możliwość frezowania

Możliwość frezowania

Barwa

Barwa

Styropian na elewację - grafitowy i biały - sklep internetowy izolacjeGT.pl

Styropian grafitowy i biały do izolacji fasady, ścian i elewacji

Styropian jest jednym z najpopularniejszych materiałów izolacyjnych przy ociepleniu ścian, fasady i elewacji. Jest lekki, wodoodporny, łatwy w montażu i obróbce. Doskonale izoluje, a dzięki zastosowaniu coraz bardziej popularnych styropianów grafitowych warstwa izolacji może być cieńsza przy jednoczesnym zachowaniu parametrów ociepleniowych.

Lambda - najważniejszy parametr styropianu elewacyjnego

Właściwie przy ociepleniu fasad i elewacji nic więcej się nie liczy. Nie jest to materiał, który w odróżnieniu do styropianów podłogowych czy dachowych będzie znosił duże obciążenia. Styropian elewacyjny ma być tylko (i aż) po prostu ciepły. Zatem głównym parametrem na który powinniśmy zwrócić uwagę jest lambda, czyli współczynnik przewodzenia ciepła. Im mniejszy tym lepiej. Standardowo, a może ująć to inaczej - najczęściej - klienci wybierają styropiany o deklarowanym współczynniku przewodzenia ciepła od 0,033 - 0,040. Im mniejsza lambda tym warstwa izolacyjna cieńsza, a a efekt taki sam. Dotyczy to zarówno styropianów grafitowych jak i białych.

Ciekawostka - można na oko (albo na rękę) określić, czy to co na opakowaniu styropianu deklaruje producent może odpowiadać rzeczywistości. Znając rodzaj, objętość paczki i gęstość styropianu trzeba ją po prostu zważyć i... waga prawdę nam powie. Nie da się tutaj oszukać. Materiał musi mieć swoją masę aby spełniać deklarowany parametr. Poniżej przedstawiamy tabelę opracowaną przez PSPS (Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu). Link do całego artykułu.

wagi styropianów - weryfikacja jakości styropianu

Grubość styropianu do ocieplenia elewacji i fasad

Również zależny od lambdy - najczęściej jest to warstwa izolacyjna z płyt styropianowych grafitowych lub białych o grubości 10-20 cm. Często płyty takie są frezowane. Styropian grafitowy 10-15 cm.

Podkategorie