Filtruj według

Producent

Producent

Współczynnik przewodzenia ciepła λ

Współczynnik przewodzenia ciepła λ

Zastosowanie styropian

Zastosowanie styropian

Grubość

Grubość

Twardość CS (EPS)

Twardość CS (EPS)

Możliwość frezowania

Możliwość frezowania

Styropian grafitowy grubość 10, 15 i 20 cm. Idealne ocieplenie domu.

Styropian grafitowy - super ocieplenie domu - płyty styropianowe 10, 15, 20 i więcej cm.

Szukasz styropianu grafitowego do ocieplenia domu? Dobrze trafiłeś. Nie ma chyba obecnie lepszego materiału izolacyjnego niż grafit - zwłaszcza przy ociepleniu elewacji i fasad. Już przy grubości płyty styropianowej 10 cm widać efekty. I paradoksalnie styropian grafitowy może być tańszy od białego. A do tego jest dość tani. Przykład - styropian grafitowy Arsanit Thermo Lambda 033.

Nie jest to "błąd w druku". Wyobraźmy sobie taką sytuacje. Ocieplamy ścianę styropianem. Jeden to styropian grafitowy, a drugi to styropian biały. Pierwszy ma współczynnik przenikania ciepał (lambda) na poziomie 0,032, a drugi (biały) 0,40. Kładziemy grafitową płytę styropianową o grubości 10 cm. Aby uzyskać taki sam finalny wynik ocieplenia fasady przy białym styropianem trzeba użyć płyt o grubości o około 25-30% grubszych, czyli w w naszym przypadku około 13 cm. Cóż. Prosta kalkulacja pokazuje, że grafit jest tańszy.

Czym jest styropian grafitowy?

Cóż to po prostu biały styropian na sterydach. A tak serio - specjalne domieszki dodawane do masy styropianowej powodują, że wartości termoizolacyjne zdecydowanie wzrastają. Efektywność materiał izolacyjny zawdzięcza właśnie grafitowi. No i charakterystyczny kolor. 

Styropian grafitowy stosowany jest już od kilkunastu lat i to właściwie każdym zakamarku domu, który chcemy ocieplić od dachu, poprzez fasady aż po piwnice i fundamenty. Dom pasywny i energooszczędny dla styropianu grafitowego to drobnostka. 

Podkategorie