Filtruj według

Grubość

Grubość

Lambda

Lambda

Zastosowanie styropian

Zastosowanie styropian

Twardość CS (EPS)

Twardość CS (EPS)

Styropian fasadowy elewacyjny Swisspor

Styropian EPS fasadowy elewacyjny marki Swisspor. Doskonały materiał izolacyjny na ściany. Lambda 031-045. Biały i grafit.

Podkategorie

Styropian Swisspor na ściany i fasady to seria obfitująca w wyjątkowo dobre materiały do izolacji. Do wyboru solidne i ciepłe styropiany grafitowe oraz styropian biały o lambdach 0,45-031 W/mK. Wymiary płyt styropianowych są standardowe 500 x 1000 mm. Do wyboru styropiany cięte gładkie o grubościach 1-30 cm lub frezowane o grubościach od 5 do 30 cm. W hurtowni izolacjeGT styropian elewacyjny marki Swisspor zamówisz w dobrej cenie. Poniżej opisaliśmy cały asortyment nieco szczegółowiej.

Styropian elewacyjny Swisspor – rodzaje, właściwości, cena

Swisspor to szwajcarska firma z oddziałami także w Polsce, która istnieje od ponad 30 lat na rynku izolacyjnym. Jej zadaniem było stworzyć wysoce skuteczne styropiany, których produkcja będzie spełniać wymogi stawiane przez ekologię. Tyle lat w branży przełożyło się na wyroby dopracowane w każdym szczególe. Zostały one wielokrotnie docenione przez specjalistów oraz użytkowników, którzy zdecydowali się ocieplać dom produktami tej marki.

Omówmy styropian elewacyjny a tu do wyboru różnorakie płyty dostosowane do potrzeb nawet najbardziej wymagających inwestorów. Styropian Swisspor to bloki o wymiarach 500 x 1000 mm. W wersji o gładkim wykończeniu dostępne są grubości od 1 do 30 cm, natomiast płyty frezowane mają grubości od 5 do 30 cm.

Są dwa rodzaje płyt – nieco cieplejszy styropian grafitowy (szary) o lambdach 0,32-031 W/mK. Tu mowa m.in. o rewelacyjnym styropianie Swisspor Lambda White Fasada 031. To także innowacyjny styropian Swisspor Lambda Mega White 031 z wyznaczonym od frontu miejscem na kołki oraz punktami aplikacji kleju (z tyłu płyty). Ma karbowaną powierzchnię o zwiększonej przyczepności i jest dodatkowo wzmocniony – CS(10) to 80 kPa. Styropiany grafitowe na ściany zewnętrzne doskonale nadają się do izolacji domów pasywnych i energooszczędnych. Spełniają wymogi nowoczesnego budownictwa. 

Styropian biały Swisspor to także doskonały asortyment o parametrach cieplnych na właściwym poziomie lambdzie 0,045-0,038 W/mK. Gwarantuje on ciepłe mury nawet pomimo ujemnych temperatur na zewnątrz. Z kolei latem białe styropiany fasadowe będą stanowić doskonałą barierę przed upałem. Zwróć uwagę na Swisspor EPS 70-038 Fasada Podłoga o podwyższonej odporności na naprężenia ściskające CS(10) 70 kPa. To produkt stworzony dla naprawdę wymagających, który jest jednocześnie rozwiązaniem ekonomicznym. Możesz nabyć go w przystępnej cenie. 

Jakie są ceny linii Swisspor na ściany i fasady w hurtowni online izolacjeGT? Krótko – to zakup, który się opłaca. Paczka białych płyt dostępna jest już za około 60 zł, natomiast grafitowy styropian nabędziesz już za niecałe 80 zł (paczka). Oferujemy również dostawę styropianu na terenie całej Polski na korzystnych warunkach. 

Gdzie zastosować styropian fasadowy Swisspor?

Styropian fasadowy firmy Swisspor zapewnia skuteczną izolację ścian zewnętrznych, ale to izolator o dość szerokim spektrum zastosowań. Styropian na elewacje Swisspor (grafitowe płyty) świetnie sprawdzi się w miejscach, gdzie ze względu na kryteria projektowe wskazana jest cieńsza warstwa izolacyjna. Dzięki odpowiednim parametrom termicznym (współczynnikowi przenikania ciepła U) taka izolacja będzie spełniać wymogi nowoczesnego budownictwa. Swisspor styropian nada się jako izolacja balkonów, tarasów, czy loggi, podłóg na legarach, dachów stromych, a także wielu miejsc, które narażone są na powstanie mostków termicznych. Poniżej wypunktowaliśmy wszystkie możliwe zastosowania.

Styropian fasada Swisspor – zastosowania:

  • izolacja termiczna miejsc wymagających cieńszej warstwy docieplającej (z zachowaniem odpowiedniego współczynnika przenikania ciepła U)
  • termoizolacja ścian metodą ETICS „lekką-mokrą”, BSO lub „lekką-suchą”.
  • docieplenia nadproży, wieńców, ościeży i innych mostków termicznych.
  • izolacja termiczna ścian warstwowych i szkieletowych oraz wewnętrznych ścianek działowych
  • izolacja cieplna podłóg na legarach
  • termoizolacja balkonów i loggi
  • izolacja termiczna dachów stromych (międzykrokwiowa i podkrokwiowa)
  • termoizolacja stropów od spodu (metoda ETICS)
  • izolacja cieplna stropów od spodu (metoda ETICS)
  • termoizolacja szczeliny dylatacji ścian zewnętrznych