Filtruj według

Grubość

Grubość

Lambda

Lambda

Zastosowanie styropian

Zastosowanie styropian

Twardość CS (EPS)

Twardość CS (EPS)

Styropian do izolacji fundamentów i piwnic (wodoodporny) Swisspor

Styropian wodoodporny do izolacji fundamentów. Swisspor. Lambda 031-038. Biały i grafit.

Podkategorie

Styropian fundamentowy Swisspor to specjalistyczna linia produktów do izolacji podziemnych części budynków, gdzie zwykle panuje duża wilgotność. Jest to styropian wodoodporny w kolorze różowym,  a także styropian grafitowy. Płyty frezowane o wymiarach 600 x 1250 mm o grubości 5-20 cm. Dostępny również styropian Hydro Fundament Dach o  wymiarach 500 x 1000 mm i grubościach 1-30 cm (gładki) lub 5-30 cm (frez). Niska lambda 0,038-0,031 W/mK. W hurtowni internetowej izolacjeGT oferujemy styropian na fundamenty marki Swisspor w super cenie. 

Styropian fundamentowy Swisspor – wymiary, parametry i właściwości

Styropian fundamentowy szwajcarskiej firmy Swisspor to solidne i wytrzymałe płyty o obniżonej nasiąkliwości. Wyrób jest ekologiczny, powstał w warunkach ograniczonej emisji CO2. Styropian wodoodporny jest szczególnie zalecany w miejscach narażonych na ciągłą lub okresową wilgoć. Są to piwnice oraz fundamenty budynków, czyli obszary okołoziemne. W takich miejscach powinno się zadbać nie tylko o izolację termiczną, ale również o hydroizolację, ponieważ w przypadku zamoknięcia styropianu znacznie spada jego wydajność cieplna. Tym samym izolacja staje się nieskuteczna. 

W ofercie Swisspor do wyboru styropian grafitowy Hydro Lambda 031, który poza ograniczonym wchłanianiem wody cechuje się również znacznie obniżonym współczynnikiem przewodzenia ciepła lambda 0,031 W/mK. Ponadto płyta jest wysoce odporna na obciążenia EPS CS(10)100 ≥ 100 kPa. Oznacza to, że taka izolacja utrzyma ciężar 3,0 t/m2. Jest to ogromny atut, ponieważ w strefie podłóg występują z reguły większe naprężenia ściskające. 

Dalej mamy różowy styropian hydrofobowy Hydro Plus, gdzie chłonność wody jest również znikoma. To także skuteczne zabezpieczenie termo- i hydroizolacyjne. Twarda płyta wytrzyma obciążenia CS(10) 100 kPa, czyli 3,0 t/m2. Oba powyższe styropiany osiągają poziom nasiąkliwości przy długotrwałym, całkowitym zanurzeniu  ≤ 3,5%. Są odpowiednie na izolacje na głębokości do 3,5 m.

Jeśli potrzebujesz płyt fundamentowych mega twardych, polecamy różowy styropian Swisspor Hydro Fundament Dach CS(10)150 ≤ 150 kPa, nasiąkliwość ≤ 4%. Idealny do termoizolacji na głębokości do 4,5 m. 

Styropian do ocieplania fundamentów Swisspor ma wymiary nieco powiększone 600 x 1250 mm oraz grubości 5-20 cm. Są to płyty z frezem umożliwiające montaż na zakładkę. Jest to nie tylko wygodne, ale i skuteczne rozwiązanie. W ten sposób tworzone są szczelne połączenia styropianu, co eliminuje punkty utraty ciepła tzw. mostki termiczne. Wyjątkiem jest styropian Hydro Fundament Dach o mniejszych wymiarach 500 x 1000 mm, grubościach 1-30 cm (gładki) lub 5-20 (frez).

Styropian na fundamenty Swisspor – cena, zastosowania 

Doskonałej jakości styropian na fundamenty od Swisspor kupisz w bardzo dobrej cenie w naszym sklepie internetowym izolacjeGT. Cała transakcja przebiega online. To nie tylko minimum formalności, ale również oszczędność czasu i przede wszystkim Twoich finansów. Zorganizujemy dostawę prosto na budowę, a wszystko na korzystnych warunkach. Zainteresowany / zainteresowana? Zadzwoń lub skontaktuj się mailowo.

Styropian do fundamentów Swisspor to świetny izolator dolnych partii domu, ale poniżej prezentujemy pełną listę możliwości jego wykorzystania.

Swisspor styropian fundamentowy – zastosowania:

  • termoizolacja fundamentów do głębokości 3,5-4,5 m
  • izolacja termiczna dachów płaskich
  • docieplenie ścian piwnicznych
  • izolacja cieplna stropów, ścian i podłóg w pomieszczeniach zawilgoconych
  • izolacja termiczna cokołów w systemie BSO
  • ocieplenie podłóg na gruncie