Filtruj według

Grubość

Grubość

Lambda

Lambda

Zastosowanie styropian

Zastosowanie styropian

Rodzaj

Rodzaj

Twardość CS (EPS)

Twardość CS (EPS)

Typ (CH)

Typ (CH)

Styropian Termo Organika hurtownia sklep internetowy izolacje GT

Styropian Termo Organika

Termo Organika - styropian na elewacje, podłogi, fundamenty. Lambada 031-044. Twardość: EPS 60-150. Grubość: 1 - 30 cm.

Styropian marki Termo Organika jest w ścisłej czołówce produktów z grupy materiałów izolacyjnych. Nawet ci, którzy nie mieli bliskich związków z ociepleniem domu na pewno kojarzą ich charakterystyczny i niezwykle skuteczny styropian nakrapiany zwany dalmatyńczykiem. Dziś technika produkcji płyt poszła naprzód i klienci celują w styropiany grafitowe, ale dalmatyńczyk jest z nami do dziś i nawet - jeśli kiedyś zniknie z portfolio marki - zostanie z nami budowlańcami na zawsze. Choćby w pamięci i wspominać będziemy go z sentymentem. Dziś jest, a oprócz niego dziesiątki innych EPS'ów z logo Termo Organika.

W naszej hurtowni-sklepie internetowym otrzymasz dwie rzeczy. Wyselekcjonowany i najlepszy naszym zdaniem materiał budowlany. To raz. Drugą rzeczą jest to, że wspomniany wyżej produkt zaoferujemy w możliwie najniższej cenie. W obu przypadkach działamy w myśl zasady: "robim co możem". A bardziej poprawnie - bardzo się staramy. Zwłaszcza w przypadku styropianów Termo Organika, o których kilka słów.

Styropian Termo Organika - zastosowanie

Można powiedzieć - marka kompletna. Definitywnie każdy element twojego domu może zostać ocieplony styropianem sygnowanym logiem Termo Organika. Wśród mnóstwa opcji izolacyjnych wprowadzamy nieco porządku szeregując nieco bogaty asortyment w podstawowe grupy. Oto one:

 • Styropian fasadowy. W tym gremium odnajdziecie słynnego już dalmatyńczyka - klasycznego o lambdzie 044 oraz z "plusem" - o polepszonych parametrach termoizolacyjnych (042). Styropiany białe dopełniają Silver i Gold oraz utwardzona Siedemdziesiątka (EPS 70) sklasyfikowana również w dziale "styropiany specjalne". Grafity fasadowe - prawdziwa przyszłość ociepleń (właściwie już teraźniejszość) - to przebojowe Termonium oraz galaktyczny Galaxy. Ta ostatnia propozycja izolacji termicznej elewacji jest niesamowita. Iście kosmiczna jakość, a cena całkiem przyziemna. Miło, nie?
 • Styropian na dach i podłogę. Dział izolatorów twardych, gdzie liczy się przede wszystkim wytrzymałość na ściskanie i gdzie niepodzielnie sprawuje władzę parametr CS(10) zwany dawniej EPS'em. Z płyt białych wybierzesz EPS 60, 80 i 100; z grafitowych 60 i 100 za to w lambdzie 0,031! W tej domenie znajdzie się tez miejsce na podłogowy styropian akustyczny Superakustic.
 • Styropian na parking. Rzadziej stosowany w przypadku domów jednorodzinnych jednak wspomnieć o nim trzeba, ponieważ czasami zachodzi konieczność zastosowania, nawet w domu, prawdziwego twardziela. Tu EPS czyli CS(10) to 100 i 150. Czy są grafity w tej grupie? Oczywiście, ze są! Niezawodne Termonium parking.
 • Styropian na fundament. I tu Termo Organika was nie zawiedzie. Wymogi wodoodporności [WL(T) 3 i 4] oraz twardości (EPS 100 i 150) są wszem i wobec znane i firma spełnia je z nawiązką. Wyjątkowe są natomiast propozycje styropianów grafitowych z linii Termonium do izolacji termicznej fundamentów i piwnic. Zawrotny pakiet rozwiązań, jak przystało o liderów. 
 • Styropiany specjalne. Tu trafia się wam siedemdziesiątka, łącząca dwa światy - twardość podłogówki i izolacyjność fasady. Lambda 038 a EPS 70. Czemu tak? To proste. Twardej elewacji nie trzeba kołkować, brak kołków to brak mostków termicznych, a brak mostków termicznych to czysta oszczędność. Genialne prawda?
 • Chemia budowlana i akcesoria. Z Termo Organiką nie tylko ocieplisz swój dom. Również będziesz miała / miał czym przymocować płyty styropianowe do ściany, zabezpieczyć je, otynkować, a nawet pomalować. Dział jest rozwojowy. Poświęcimy mu dużo więcej uwagi w innym miejscu. Tutaj jedynie skrótowo. Możesz wybrać spośród grup produktowych, m.in.: kleje do styropianu, kleje do siatki, tynki, grunty, akcesoria, materiały do renowacji fasad, farby zewnętrzne i wewnętrzne, a także zaprawy oraz produkty specjalne.

Styropian Termo Organika - zestawienie

NazwaLambdaTwardość CS(10) / EPSZastosowanie
Termonium Plus fasada (grafitowy) 0,031 - Ściany i fasady
Termonium fasada (grafitowy) 0,032 -
Galaxy fasada (grafitowy) 0,033 -
Gold fasada 0,038 -
Silver fasada 0,040 -
Dalmatyńczyk Plus fasada 0,042 -
Dalmatyńczyk fasada 0,044 -
Siedemdziesiątka 0,038 70
Termonium Plus dach-podłoga (grafitowy) 0,031 100 Styropiany twarde
Termonium dach-podłoga (grafitowy) 0,031 60
Gold dach-podłoga 0,036 100
Superakustic podłoga (akustyczny) 0,045 -
Silver dach-podłoga 0,037 80
Dalmatyńczyk dach-podłoga 0,040 60
Termonium Plus parking 0,031 150 Parkingi
Termonium parking 0,031 100
Gold parking 0,034 150
Silver parking 0,036 100
Termonium Plus fundament 0,031 150 Fundamenty
Termonium fundament 0,031 100
Gold fundament 0,034 150
Silver fundament 0,036 100
Siedemdziesiątka (styropian specjalny) 0,038 70 Fasady, dach, podłoga
Chemia i akcesoria - - -

Styropian Termo Organika - informacje

Styropian marki Termo Organika uznawany jest za jeden z najlepszych na polskim rynku budowlanym. Każdy kto ocieplał dom - zwłaszcza elewacje - spotkał się z charakterystycznym nakrapianym styropianem potocznie nazywanym dalmatyńczykiem. A kto jeszcze stoi przed wyborem materiału na ocieplenie swojego domu na pewno rzuci okiem na Termo Organikę.  Produkty tej firmy to nie tylko biały styropian nakrapiany. To również coraz popularniejszy styropian grafitowy. Jedno jest pewne - zakup styropianu Termo Organika to pewność, że Twój dom będzie ciepły, a produkt zgodny ze specyfikacją. Renoma tej polskiej firmy zobowiązuje. Wg danych zaczerpniętych od producenta Termo Organika jest liderami i największym producentem wyrobów do izolacji ze styropianu w Polsce i jedną z największych firm w tym segmencie rynku w UE. Jej początki sięgają roku 1997, a słynny styropian nakrapiany, potocznie zwany dalmatyńczykiem, jest opatentowany przez firmę. Poniżej kilka liczb dotyczących Termo Organiki.

Termo Organika w liczbach

 • 5 zakładów produkcyjnych + ponad 200 pracowników
 • 15.000.000 m2 ociepleń sprzedawanych rocznie (tak, tak milionów!)
 • 5 nowoczesnych laboratoriów zakładowych
 • ponad 20 lat doświadczenia
 • setki nagród branżowych i konsumenckich - ich listę możesz zobaczyć tutaj

Wśród produktów firmy znajdziesz ocieplenie na dowolny fragment Twojego domu: fasadę, strop, piwnicę, podłogę, dach. Do dyspozycji pozostawiamy Tobie m.in. styropiany białe o współczynniku 038 do 044 np. Termo Organika Dalmatyńczyk Plus Fasada 042. Jeśli potrzebujesz styropianu grafitowego Termo Organika ma go również w swojej ofercie, choćby Galaxy Fasada 033. Nie może zabraknąć styropianów podłogowych. W Twoim domu z pewnością zastosowanie znajdzie Termo Organika Silver dach-podłoga 037 CS(10) 80.

Wybierając Termo Organikę jako dostawcę materiału na izolację Twojego domu masz gwarancję produktu najwyższej jakości. Wybierając nas jako Twojego kontrahenta - masz gwarancję możliwie najniższej ceny. Gdzie kupić styropian Termo Organika? W sklepie izolacjeGT.pl!