Filtruj według

Typ (CH)

Typ (CH)

Tynki wewnętrzne - tynki gipsowe, cementowo-wapienne, ręczne, maszynowe

Tynki wewnętrzne. Dostępne tynki cementowo-wapienne, gipsowe ręczne lub maszynowe,

Podkategorie

Tynki wewnętrzne określane również jako zaprawy tynkarskie pełnią ważną funkcję przy wykańczaniu budynku od środka. Zabezpieczają i wyrównują powierzchnie ścienne, sufitowe, czy stropy. Mają różne właściwości i sposoby aplikacji (ręczne i maszynowe). W naszej hurtowni internetowej izolacjeGT znajdziesz najwyższej jakości produkty renomowanej marki Knauf. Tynki te cechuje doskonała przyczepność i łatwe nakładanie nawet na najbardziej wymagające podłoża. Posiadamy tynk cementowo-wapienny, tynk gipsowy maszynowy, tynk gipsowy ręczny, a na wszystko mamy dobrą cenę i gwarantujemy ekspresową dostawę w dowolne miejsce w Polsce.

Tynki wewnętrzne – dostępne rodzaje, właściwości

Omówimy krótko najpopularniejsze opcje wśród tynków wewnętrznych. Obecnie najchętniej wybierane z uwagi na korzystne parametry i właściwości są:

Tynk cementowo-wapienny

To najbardziej uniwersalny rodzaj tynku wewnętrznego. Można stosować go niemal we wszystkich pomieszczeniach, nawet tam, gdzie panuje zwykle duża wilgoć tj. w łazienkach, pralniach, czy kuchniach. Taka wyprawa tynkarska będzie stanowić idealną bazę pod tapety, czy płytki ceramiczne, ale będzie też doskonałym tłem pod farbę.

Tynk nakładasz ręcznie lub maszynowo za pomocą agregatu. Jeden produkt dedykowany jest do aplikacji ręcznej lub maszynowej, ty decydujesz jak Ci wygodniej. Mamy absolutny hit od Knauf cementowo-wapienny tynk Cover in Slow o uziarnieniu 0,2-0,7 mm lub w wersji drobniejszej Cover in Slow Light o ziarnistości rzędu 0,1-0,5 mm. 

Tynki te świetnie sprawdzają się na każdej powierzchni i dobrze sobie radzą na podłożach o dużej wilgotności względnej. Są paroprzepuszczalne. Regulują warunki wilgotnościowe, chłonąc nadmiar pary wodnej z pomieszczeń. Z kolei, jeśli jest zbyt sucho, uwalniają ją. W zależności od rodzaju podłoża (beton, ceramika) tynkować należy w jedno lub dwuetapowo. Najpierw cienka obrzutka, następnie narzut. Finalnie warstwa wynosi zazwyczaj 15-20 mm. Jeśli zachodzi potrzeba, można dołożyć jeszcze nieco tynku, jednak dopiero po całkowitym wyschnięciu warstwy pierwotnej. Wysychanie trwa zwykle ok. 4 tygodnie.

Tynk gipsowy

Tutaj niewątpliwym atutem jest szybkość schnięcia. Zwykle jest to ok. 10-14 dni. W skład tynków gipsowych poza gipsem wchodzi odpowiednio kalibrowane kruszywo i szereg uszlachetniających dodatków (wapno, plastyfikatory). Ten rodzaj tynku to idealny podkład pod tapety i powierzchnie malarskie. Warunkiem koniecznym są suche pomieszczenia.

Zwykle nakłada się je maszynowo agregatem. W tym miejscu polecamy np. znakomity tynk gipsowy maszynowy Knauf MP 75 lub wersję o podwyższonej twardości Knauf MP 75 Diamant. Z uwagi na szybkie wysychanie konieczna jest dość szybka aplikacja.

Masę tynkarską należy nałożyć, rozprowadzić i zatrzeć w ciągu 1 dnia, tak aby  nie dopuścić do uprzedniego jej związania. W przeciwnym razie tynk trzeba będzie kuć. W ofercie nie zabrakło też tynku gipsowego ręcznego. Ten typ zalecany jest najczęściej przy remontach, kiedy czeka nas tynkowanie wewnętrzne mniejszych powierzchni. Taka wyprawa zawiera dodatki spowalniające wysychanie. U nas do dyspozycji są popularne na rynku  spoiwa gipsowe od Knauf z linii Rotband, czy Goldband.

Tynki wewnętrzne cena i dostawa 

Jeśli chodzi o tynki wewnętrzne cena w naszej internetowej hurtowni izolacjeGT wypada z korzyścią dla klienta. Staramy się maksymalnie obniżyć koszty zakupu. Zamawiamy towar prosto od producenta i wysyłamy go do Ciebie. Otrzymujesz tynki zapakowane na paletach, a na życzenie jest także możliwość rozładunku. Dostarczamy asortyment na terenie całej Polski. Zapewniamy bardzo szybką wysyłkę zamówienia (do 2 dni roboczych), a wszystko na dogodnych warunkach finansowych. Zadzwoń lub napisz, a ustalimy szczegóły. 

W przypadku tynku cementowo-wapiennego cena za worek 30 kg wynosi ok. 20 zł np. tynk cementowo wapienny Knauf. Dalej mamy tynki gipsowe cena tutaj jest nieco wyższa i rozpoczyna się już od 30 zł – tynki gipsowe maszynowe. Jeśli masz już swojego faworyta, skontaktuj się z nami, resztą zajmiemy się my.