Filtruj według

Grubość

Grubość

Wełna mineralna Ursa Pureone 31 | cena, pakowanie, parametry

Wełna mineralna w formie zrolowanej maty szklanej Ursa Pureone 31. Najniższy współczynnik przenikania ciepła lambda – 0,031 W/mK. Zapewnia izolację termiczną, akustyczną dachów skośnych, poddaszy, stropów, ścianek działowych. Niepalna wata szklana Pureone 31 chroni przed rozprzestrzenianiem pożaru. Standardowe grubości: 10, 16, 20 cm. Szerokość rolki 1200 mm. Długości: 4000, 2500, 3000 mm. W sklepie online izolacjeGT produkt w cenie na każdą kieszeń!

Podkategorie

Wełna mineralna rolowana Ursa Pureone 31 – wymiary i parametry. Jaka cena?

Sklep Ursa wełna szklana Pureone 31

Sprężysta i elastyczna w układaniu wełna mineralna Pureone 31 marki Ursa została wyprodukowana z wtórnie przetworzonych surowców – stłuczki szklanej. Dlatego można spotkać się także z innym jej nazewnictwem jak wata szklana, czy wełna szklana. Ten ekologiczny produkt może być poddany recyklingowi i ponownie wykorzystany. W ten sposób stosując wełnę do ociepleń, możemy jednocześnie przyczynić się do ochrony środowiska.

Wełna w rolce z serii Pureone 31 występuje w 3 standardowych grubościach: 10, 16, 20 cm. Na specjalne zamówienie można nabyć maty o grubościach: 12, 14, 18, 22 oraz 24 cm. Szerokość to 1200 mm, natomiast długości zależą od tego, jak gruby materiał wybierzemy i wynoszą odpowiednio: 4000, 2500, 3000 mm. Sprzedawana jest na palety zawierające 18 rolek (grubość 10 i 16 cm) lub 12 rolek maty 20 cm.

Najważniejszym parametrem dla wełny mineralnej szklanej jest współczynnik przewodzenia ciepła lambda. Warto zapamiętać, że im niższa jest ta wartość, tym izolator skuteczniejszy. Wtedy zatrzymuje on więcej ciepła w czasie zimy. Natomiast latem taka izolacja będzie skuteczniej chronić wnętrza przed upałami i utrzymywać w nich optymalną temperaturę. Jeśli chodzi Pureone 31 mamy tu maksymalnie obniżoną lambdę – jedynie 0,031 W/mK. Mając taką matę izolacyjną na swoim poddaszu lub na ścianach ciepła w sezonie grzewczym nam nie zabraknie, a letnią upalną porą będzie w budynku przyjemnie.

Wełna mineralna Ursa Pureone 31 - jaka cena, gdzie kupić?

Hurtownia wełna szklana Ursa cena

Koszty izolacji za pomocą maty szklanej Pureone to niewielki wydatek, który po prostu się opłaca. Docieplając mury, czy dach znacznie zmniejszymy rachunki za ogrzewanie domu, bo znaczna większość nagromadzonego ciepła zostanie w pomieszczeniach. Niewielki zabieg wykonany jeszcze na etapie budowy może znacznie poprawić termiczne warunki. Miejscem, gdzie cena na pewno pozytywnie zaskoczy, jest nasza hurtownia internetowa izolacjeGT. To tutaj można nabyć tanio watę mineralną o niskim współczynniku lambda Ursa Pureone 31. Bez zbędnych formalności i pośredników towar przychodzi prosto na budowę. Zamówienia przyjmujemy drogą online – przez telefon lub mailowo. W razie pytań udzielamy wszelkich informacji o produkcie, czy przebiegu całej transakcji. Zapraszamy po wełnę.

Jakie właściwości i zastosowania ma mata izolacyjna szklana Ursa Pureone 31? 

O tym, jakie plusy ma mata izolacyjna Pureone 31, nieco już wspomnieliśmy, ale to materiał, który kryje znacznie więcej korzyści. Produkt jest kompresowany w formie rolek, co bardzo ułatwia jego przechowywanie, czy transport i przenoszenie w dane miejsce. Rolki są lekkie i sprężyste. Po rozwinięciu zachowują swój pierwotny wymiar. Łatwo nadać im odpowiedni kształt i szczelnie owinąć daną powierzchnię np. krokwie na dachu. Montaż wełny mineralnej Pureone 31 nie wymaga podwiązywania, czy dodatkowych elementów mocujących. 

Wata mineralna z włókien szklanych gwarantuje bezpieczne użytkowanie. Jest to materiał ogniotrwały, który uzyskał najlepszą euroklasę ogniową A1. Zatem to wyrób niepalny, który ma również własności ogniochronne (nie rozprzestrzenia płomieni).

Ursa PUREONE 31 cena

Wykonana z naturalnych surowców wełna szklana jest odporna na działanie pleśni, grzybów i innych szkodliwych drobnoustrojów. Dzięki temu, że swobodnie przepuszcza parę wodną, zapewni w otoczeniu zdrowy mikroklimat, wolny od alergii.

Pureone 31 Ursa to nie tylko wełna do ociepleń. To również materiał o znakomitych parametrach akustycznych. Jej właściwości wyciszające pozwolą stłumić dźwięki i zapewnić błogą ciszę w domu. Mata szklana na ścianie lub dachu sprawi, że w domu będzie ciepło, cicho i bezpiecznie, czyli zabezpieczy najważniejsze aspekty mieszkaniowe. O tym, które partie domu dociepla omawiana wełna mineralna Ursa, piszemy poniżej.

Wełna w rolce Pureone 31 – zastosowania: 

  • izolacja termiczna dachów skośnych;
  • izolacja cieplna i akustyczna poddasza, strychu, sufitów podwieszanych;
  • izolacja ścian wewnętrznych (w tym działowych);
  • izolacja szkieletów w konstrukcji metalowej i drewnianej.

Ursa Pureone 31 - ilości na palecie, wymiary, logistyka:

grubośćwymiaryopak.m2 / opak.m2 / palopak. / palRD [m2K/W]
100 mm 4000/1200 rolka 4,80 m2 86,40 m2 18 rolek 2,85
160 mm 2500/1200 rolka 3,00 m2 54,00 m2 18 rolek 4,25
200 mm 3000/1200 rolka 3,60 m2 43,20 m2 12 rolek 5,10