Filtruj według

Grubość

Grubość

Wełna mineralna Ursa Pureone 34 | cena, pakowanie, parametry

Wełna mineralna na bazie włókien szklanych Ursa Pureone 34, paroprzepuszczalna, kompresowana. Niski współczynnik przenikania ciepła – tylko 0,034 W/mK! Grubości maty izolacyjnej 10,16 lub 20 cm, długości 4800, 3500, 2800 mm, szerokość 1200 mm. Produkt niepalny, wygodny w montażu – nie wymaga sznurkowania. Izolacja termiczna i akustyczna dachów skośnych, poddasza stropu oraz ścian wewnętrznych. W hurtowni internetowej izolacjeGT Ursa Pureone 34 dostępna na paletach po 24 rolki w atrakcyjnej cenie!

Podkategorie

Ursa Pureone 34 wełna mineralna rolowana – wymiary, parametry, cena

Wełna mineralna Ursa Pureone 034

Wełna mineralna Pureone 34 firmy Ursa stworzona została ze stłuczki szklanej. Sprężyste szklane włókna nadają macie izolacyjnej elastyczności. Dzięki temu łatwo ją dopasować nawet w trudno dostępnych miejscach np. na krokwiach, a montaż w zależności od ich rozstawu nie wymaga tam sznurkowania. Łatwość układania to także zasługa odpowiedniego zwymiarowania waty szklanej. Dostępne są standardowe grubości 10,16 lub 20 cm, których długości wełny do ociepleń wynoszą wtedy odpowiednio 4800, 3500 i 2800 mm. Rolka ma szerokość stałą 1200 mm.

Najważniejszym parametrem dla wełny mineralnej w rolce jest współczynnik przewodzenia ciepła lambda. To on mówi o tym, jak skuteczne będzie wykonane docieplenie. Wata mineralna Pureone 34 ma tę wartość bardzo dobrą, bo lambda wynosi 0,034 W/mK. To w zupełności wystarczy, aby skutecznie zaizolować pomieszczenia. Zimą ciepło zostanie utrzymane, natomiast latem mimo wysokich temperatur na zewnątrz w domu będzie można odetchnąć, bo nie będzie parno. Każda wełna mineralna szklana ma też opór cieplny RD, którego wartość zależy od grubości. Im grubszy materiał izolacyjny, tym opór termiczny jest wyższy. W rolkach Ursa Pureone 34 wg grubości 10, 16 i 20 cm poszczególne RD wynoszą 2,9; 4,7; 5,85 m2K/W.

Ursa Pureone 034 cena

Ursa Pureone 34 - cena, gdzie kupić?

Rozwiązanie izolacyjne, jakim jest wełna mineralna Ursa Pureone 34, do drogich nie należy. Jest to opcja zdecydowanie opłacalna, biorąc pod uwagę fakt, że skuteczna izolacja jeszcze na etapie budowy to niższe rachunki za ogrzewanie potem. Lepiej odpowiednio wcześniej zadbać o to, aby móc w późniejszym czasie w pełni cieszyć się ciepłem domowego ogniska. Dodatkowo warto skorzystać z oferty naszego sklepu internetowego izolacjeGT, gdzie zawsze staramy się, aby cena była przystępna i atrakcyjna na tle konkurencji. U nas nie ma pośredników i wełna szklana po zamówieniu telefonicznym lub mailowych trafia prosto do klienta. Jeśli trzeba, doradzamy i pomagamy dobrać materiał. Z nami budowlane zakupy pójdą gładko i nie zrujnują kieszeni, zapraszamy.

Wełna szklana Ursa Pureone 34 – jakie właściwości i zastosowania?

Ursa Pureone 34 to wełna szklana o wielu korzystnych cechach, które umożliwiają szeroki zakres zastosowań. Zacznijmy od bezpieczeństwa w użytkowaniu, gdyż wata mineralna z tej serii została zakwalifikowana do najwyższej klasy A1. Tym samym to materiał niepalny i ogniochronny, który zmniejsza ryzyko pożarowe. 

Produkowana z wtórnie wykorzystanych materiałów (szklanej stłuczki), sama wełna mineralna może również zostać poddana recyklingowi. Stosując u siebie ten ekologiczny produkt wytwarzany bez formaldehydu, sami przyczyniamy się do ochrony naszego środowiska naturalnego. Wełna w rolkach Pureone 34 jest przepuszczalna dla pary wodnej i odporna na działanie pleśni, grzybów i innych drobnoustrojów chorobotwórczych. Działa antyalergicznie i zapewnia zdrowy i odpowiedni mikroklimat we wnętrzach.

Ursa Pureone 034 wełna

Wata szklana Pureone 34 to wytrzymały mechanicznie i trwały izolator, którego lekkość znacznie ułatwia transport, czy magazynowanie. Przy montażu rolki łatwo można przenieść nawet na duże wysokości. Wełna wykonana ze sprężystych szklanych włókien ma zdolność do kompresji. Rolki nawet mimo dużego ściśnięcia szybko odzyskują właściwy kształt i nie ma możliwości, aby mata szklana uległa rozerwaniu. Ta mata izolacyjna nie tylko znakomicie dogrzewa, ale również pochłania dźwięki. Ciepły i wolny od hałasu dom to miejsce wymarzone do codziennego wypoczynku po pracy.

Wełna mineralna Ursa Pureone 34 – przykłady zastosowań - izolacja termiczna i akustyczna:

  • dachów skośnych, poddaszy;
  • stropów i sufitów podwieszanych;
  • ścian działowych;
  • konstrukcji szkieletowych wykonanych z drewna lub metalu.

Wełna mineralna szklana Pureone 34 marki Ursa spełnia wymagane w swojej kategorii normy, uzyskała również certyfikaty m.in. europejski CE. Jej skuteczność potwierdzają sami użytkownicy, o czym świadczą wydawane opinie. Także z relacji naszych klientów wynika, że jest to trafiony i godny polecenia zakup. Tym bardziej że hurtowni online izolacjeGT czeka również korzystna cena za paletę zawierającą 24 rolki wełny do ociepleń Ursa Pureone 34.