Ile kosztuje ocieplenie domu w 2023 roku?

Odsłon: 5532

Rosnące koszty ogrzewania i galopująca inflacja nie nastrajają zbyt optymistycznie przed nadchodzącym sezonem grzewczym. Dla wielu osób wyższe ceny prądu i gazu są sporym wyzwaniem i stanowią poważne obciążenie dla domowego budżetu. Najlepszym rozwiązaniem wpływającym na obniżenie zużycia energii jest ocieplenie domu. Jakie są ceny styropianu i robocizny w 2023 roku? Gdzie można tanio kupić styropian na elewację? Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. 

Jaka powinna być grubość styropianu do ocieplenia domu?

Grubość styropianu na elewację powinna wynosić od 15 do 25 cm. Zastosowanie odpowiedniego rodzaju styropianu ma istotne znaczenie dla trwałości inwestycji, a także parametrów termicznych. Styropian o grubości niższej niż 15 cm jest rzadko stosowany do ocieplenia domu. Nie wiesz czy styropian 10 cm wystarczy do ocieplenia domu? Sprawdź uproszczony schemat dobierania grubości styropianu do rodzaju izolacji:

  • izolacja stropów - styropian 5 cm,
  • izolacja piwnic i fundamentów - styropian 10 cm
  • ocieplenie ścian zewnętrznych elewacji  - styropian 15 cm - 25 cm,
  • izolacja dachów  skośnych - styropian 15-20 cm
  • ocieplenie stropodachów - styropian o grubości powyżej 20 cm.

Ile kosztuje ocieplenie domu w 2023 roku

Wybierając styropian do ocieplenia domu, należy również zwrócić uwagę na współczynnik przewodności cieplnej. Im niższy, tym większe możliwości uzyskania lepszych parametrów termicznych. Styropian o przewodności cieplnej 0,031 W/mK i grubości 15-25 cm to optymalne rozwiązanie zapewniające przyjemną temperaturę w domu i znacznie niższe rachunki za ogrzewanie.

W przypadku styropianu elewacyjnego kluczowym atrybutem jest parametr TR, o którym piszemy w tym artykule: Wytrzymałość na rozciąganie styropianu - parametr TR

Ile kosztuje styropian i robocizna za ocieplenie domu? 

Ceny styropianu w 2023 roku zmieniają się w szybkim tempie. Na początku roku ceny styropianu zaczynały się od 100 zł,  co  znacząco wpływało na całościowy koszt inwestycji. Aktualnie 1m2 styropianu kosztuje nieco ponad 30 zł. Warto jednak podkreślić, że obecne ceny mogą się dość szybko zmienić. Hurtownie i sklepy z materiałami budowlanymi zmuszone są zatem  do częstej aktualizacji cennika.

Ile kosztuje ocieplenie domu w 2023 roku

Wielu inwestorów i wykonawców z uwagą śledzi zmieniające się ceny styropianu żeby móc dowiedzieć się, jaka jest najbardziej aktualna cena za dany materiał budowlany. Cena styropianu to tylko jeden z elementów składających się na koszt ocieplenia domu. Do wyceny należy doliczyć także cenę robocizny za m2, materiały montażowe, tynki i siatki elewacyjne.

A gdy już mówimy o pieniądzach - zobacz czy można dostać dotację na ocieplenie domu. Dofinansowania są spore, więc gra jest warta świeczki. 

Koszt robocizny ocieplenia domu zależy od wielu czynników, w tym:  rodzaju materiału, metody instalacji, a także lokalizacji. Cena za metr kwadratowy robocizny położenia styropianu może wynosić od 80 zł do nawet 200 zł. Wybierając styropian, kleje do styropianu czy tynki elewacyjne warto sprawdzić ceny materiałów izolacyjnych oraz dostawy.

Jak tanio i dobrze ocieplić dom? Sprawdź ofertę hurtowni internetowej izolacjeGT

Ile kosztuje ocieplenie domu w 2023 roku

Niskie ceny styropianu, szeroki asortyment i szybka dostawa na budowę? Sklep online izolacjeGT to najlepszy sposób na oszczędność czasu i pieniędzy. Wystarczy wybrać styropian do ocieplenia domu, a my dostarczymy Twoje zamówienie w dowolne miejsce w Polsce. W naszej ofercie znajdziesz styropian na elewację, styropian do izolacji dachów skośnych i stropodachów, a także styropian podłogowy i akustyczny.

Posiadamy styropian grafitowy i biały w różnych wariantach i grubościach takich znanych i cenionych marek jak: Arsanit, Austrotherm, Termo Organika, Yetico, Swisspor, Genderka, Stryropmin, Izoline. W naszej hurtowni internetowej znajdziesz tani styropian o wysokich parametrach termicznych. W razie pytań lub wątpliwości skontaktuj się z naszym działem handlowym, a nasi specjaliści z przyjemnością pomogą Ci wybrać najlepszy produkt.

Ile kosztuje ocieplenie domu w 2023 roku

Dbamy o kompleksową obsługę naszych klientów, oferując styropian w niskiej cenie oraz tani klej do styropianu Knauf, Arsanit czy Termo Organika. Stale poszerzamy asortyment naszego sklepu online, dzięki czemu możesz zamówić niezbędne materiały do ocieplenia domu w niskiej cenie. Zobacz opinie klientów na forum i wybierz tani styropian i materiały montażowe z szybką dostawą na terenie całego kraju.

Komentarze