Styropian Genderka chudy, czy gruby – oto jest pytanie?

Odsłon: 751

Styropian Genderka to produkt naszej rodzimej marki, o którym ostatnio sporo słychać na rynku izolacji. Są to same pozytywy, dlatego w naszej internetowej hurtowni izolacjeGT zdecydowaliśmy się postawić także na styropiany od tego polskiego producenta. W dzisiejszym wpisie poświęconym Genderce porozmawiamy o grubościach styropianu. Temat, choć wydaje się oczywisty, to jednak warto go dokładniej omówić. W końcu to również od grubości styropianu zależy czy nasza izolacja będzie skuteczna. Zatem zobacz, jakie grubości płyt masz do wyboru. Jeśli już zdecydujesz, co potrzeba, zamów je u nas online, bez kolejek i kursowania po sklepach.

Styropian Genderka chudy, czy gruby – oto jest pytanie?

Planując izolację termiczną, koniecznie musisz uwzględnić odpowiednią grubość warstwy w poszczególnych miejscach domu. Jeśli zatem izolujesz styropianem, na pewno będziesz potrzebować płyt różnej grubości. 

Polski styropian Genderka będzie z dużym prawdopodobieństwem tym, czego szukasz. Asortyment tej marki jest na tyle rozbudowany, że pozwoli na rozwiązania dopasowane niemal do każdej sytuacji. Genderka to styropiany, które umożliwiają kompleksowe prace izolacyjne, poczynając od ocieplenia dachu, a na fundamentach i piwnicach kończąc. Obecnie ta firma to prawdziwy as na styropianowym rynku. O tych i innych zaletach pisaliśmy w artykule: Styropian Genderka - topowy produkt izolacyjny!

Grubość styropianu Genderka

Tutaj nie mam mowy o wadliwych produktach, ponieważ są one stale poddawane ścisłej laboratoryjnej kontroli. Przeprowadzane są testy, a ich pozytywne wyniki to najlepsza gwarancja skuteczności. Deklarowane w specyfikacji parametry użytkowe danej styropianowej serii są zachowane. Dlatego decydując się na zakup Genderki styropianu, możesz być pewien, że to na czym Ci zależy – ciepły dom będzie jak najbardziej wykonalne.

Płyty zostały zaprojektowane tak, aby można było zaizolować cały budynek. Producent stworzył wiele możliwości izolacji. Zarówno dla trudno dostępnych miejsc, jak i tych, które są ograniczone powierzchniowo, czyli tam, gdzie wymagana jest stosunkowo cienka warstwa docieplająca. No ale pozostaje pytanie, czy postawić na gruby, czy jednak chudy styropian. Odpowiedź brzmi – to zależy, a od czego zależy grubość styropianu? Już wyjaśniamy.

Grubości styropianu Genderka – jak je dobrać?

Grubości styropianu mamy różne. Obecnie w budownictwie stosuje się płyty w przedziale od 1 do 30 cm i właśnie takie grubości produkuje również Genderka. Tyle wystarczy, aby prawidłowo ocieplić budynek. Przypomnijmy raz jeszcze, że grubość styropianów dobiera się pod kątem konkretnej partii budynku. Tylko tak przeprowadzona izolacja będzie miała sens. W domu będzie ciepło, a rachunki za ogrzewanie będą niższe.

Wśród kupujących popularnością cieszą się teraz styropian 10, styropian 15, a także styropian 20 cm. Są to najbardziej uniwersalne grubości, które pasują do obecnie przyjętych standardów budownictwa, w tym także tego energooszczędnego.

<pGrubość styropianu

Cienkie styropiany 1-3 cm będą przydatne tam, gdzie nie ma zbyt dużo miejsca na izolację. Będą to np. ościeża przy drzwiach i oknach albo nadproża. Chudy styropian świetnie sprawdzi się przy izolowaniu posadzek lub jako podkład pod ogrzewanie podłogowe. 

Styropian grubości 5 cm wystarczy, aby ocieplić stropy. Na fundamenty i piwnice przyda się styropian o grubościach od 8 do 12 cm. Na fasady i ściany wewnętrzne fachowcy zalecają styropiany 10-15 cm. Z kolei grubości z przedziału 12-15 cm będą dobre przy izolacji podłóg.

A jakiej grubości styropiany zastosować na dachach? Tutaj wyróżniamy 3 możliwości. Na dachy skośne jest to 15-25 cm, na dachy płaskie zaleca się gruby styropian 25-30 cm. Natomiast na stropodachy wybierz styropian 20-25 cm.

Jak widać, izolacja domu z Genderką pójdzie o wiele łatwiej i szybciej. U jednego producenta masz wszelkie potrzebne opcje. Na dodatek wszystko kupisz w jednym miejscu – w naszym sklepie internetowym izolacjeGT. Jak już tu jesteś teraz to śmiało – rozgość się i wybierz swój styropian.

Komentarze