Styropian polskiej marki Arsanit

Odsłon: 2002

Ocieplanie styropianem Arsanit to skuteczny sposób na zmniejszenie wydatków ponoszonych na utrzymanie domu, przede wszystkim dlatego, że zmniejsza koszty ogrzewania budynku. Izolowane mogą być zarówno domy dopiero powstające, jak i budynki mieszkalne oraz wieżowce wybudowane kilka czy kilkanaście lat wstecz. Styropian może być przeznaczony do izolacji ścian zewnętrznych, podłóg oraz dachów. Styropian - zarówno grafitowy, jak i tradycyjny biały, ze względu na swoje właściwości, jest najczęściej wybieranym materiałem izolacyjnym w Polsce. Prawidłowe ocieplenie domu, nie tylko zahamuje utratę ciepła, ale również zabezpieczy budynek przed działaniem skrajnych temperatur w lecie, utrzymując tym samym chłód wewnątrz domu. Plusem wykorzystania styropianu jest jego ogólna dostępność oraz prostota montażu, a ta zawsze jest w cenie. Jak już jesteśmy przy cenie - w naszym sklepie styropian Arsanit zawsze kupisz w dobrych pieniądzach. Staramy się, aby cena styropianu była najniższa z możliwych. Na rynku dostępny jest szereg producentów styropianów, oferujących artykuły różnej jakości. Istotne jest, aby przed ociepleniem domu, wybrać pewnego i zaufanego producenta, gdyż im wyższa jakość materiałów, tym większa gwarancja zmniejszenia kosztów ponoszonych na ogrzewanie. Z czystym sercem polecamy Arsanit!

Produkty Arsanit - styropian

Na rynku powszechnie dostępna jest szeroki katalog styropianów marki Arsanit (ich pełną listę prezentujemy poniżej). Firma ta ma w ofercie wszystkie rodzaje styropianów budowlanych, wykorzystywanych przy ocieplaniu budynków i izolacji, w tym produkty takie jak wodoodporne płyty izolacyjne (Thermo Aqua), czy styropiany samogasnące, które zwiększą bezpieczeństwo Twoje i twojej rodziny np. w przypadku pożaru. Styropiany Arsanit są dostępne w różnych długościach i szerokościach. Jak go scharakteryzować? To po prostu wysokiej jakości (i przystępny cenowo) produkt, stosowany m.in. przy izolacji ścian zewnętrznych, ocieplaniu ścian oraz stropów spod spodu, zabezpieczaniu stromych dachów od wewnątrz, czy ocieplaniu otworów drzwiowych i okiennych. Może być wykorzystywany również do izolacji tarasów.

Materiały oferowane przez Arsanit, mają właściwości akustyczne (tłumiące dźwięki), dzięki czemu usytuowanie domu przy ruchliwej ulicy nie będzie już więcej problemem. Ponadto, produkty tej marki charakteryzuje wysoka trwałość, duża elastyczność oraz łatwość obróbki, dzięki której czynności takie jak docinanie materiału, można przeprowadzić przy pomocy najprostszych narzędzi. Materiał pozwala docinać się na dowolną wielkość. Ze względu na swoją lekką strukturę, styropian nie obciąża konstrukcji budynków. Ochroni każdy dom przed działaniem wilgoci, a także przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jest produktem odpornym na działanie grzybów, bakterii i pleśni.

Płyty styropianowe Arsanit są używane i polecane przez dziesiątki zadowolonych klientów. Ocieplanie budynków przy użyciu styropianu może być wykonywane w niemalże każdych warunkach atmosferycznych, co umożliwia rozpoczęcie prac w każdej porze roku i o każdej porze dnia. Ocieplenie domu materiałami firmy Arsanit to atrakcyjny cenowo sposób na izolację ścian Twojego domu na bardzo długi okres czasu. Ocieplenie domu styropianem pozwoli na długotrwałą oszczędność pieniędzy przeznaczanych na ogrzewanie budynku podczas zimy, czy jesieni.

Styropian biały czy grafitowy?

Najczęściej polecimy grafitowy styropian Arsanit o lambdzie od 0,033 do 0,031. Funkcjonuje pod nazwą handlową Lambda 033, 032 i 031. Zastosowanie grafitu zimniejsza grubość warstwy izolacyjnej - w stosunku do styropianu białego. trzeba przyznać, że grafit staje się coraz bardziej popularnym produktem na naszym rynku, wymaga jednak szczególnej uwagi przy montażu w ciepłe i pełne słońca dni. O tym zagadnieniu piszemy w artykule: Ocieplasz elewację styropianem grafitowym? To musisz wiedzieć!

A może cały system ociepleniowy Arsanit?

Ta rodzima firma to nie tylko płyty styropianowe grafitowe i białe. To również tynki, farby i kleje dedykowane do izolacji fasad i ścian. Wśród bogatej oferty materiałów budowlanych na rynku polskim Arsanit wyróżnia się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. A co więcej przy zakupie systemów izolacyjnych możemy zaproponować dodatkowy rabat na całość. Systemy funkcjonują pod nazwa THERMA+ (oraz THERMA+ DUO, THERMA+ W i THERMA+G) i składa się z: 

 • doskonałej zaprawy klejowej do przyklejania płyt styropianowych
 • znanych i cenionych płyt styropianowych THERMO
 • zaprawy klejowej do zatapiania siatki zbrojeniowej
 • mocnej siatki z włókna szklanego
 • przyczepnych podkładów tynkarski gruntujący
 • bogatego w wyborze tynku strukturalnego

Zalety z wykonania izolacji w systemie ARSANIT THERMA+ są bezsporne. Oprócz niższej ceny uzyskasz również:

 • oczywista redukcja kosztów ogrzewania domu
 • zwiększenie izolacja akustycznej - dom jest po prostu cichszym i bardziej komfortowym miejscem
 • wydłużenie żywotności fasady
 • ochrona instalacji wewnątrz-ściennych (jeśli takie występują)
 • zredukowanie niemalże do zera mostków termicznych
 • stała temperatura wewnątrz domu - bez gwałtownych wahań 
 • bogaty wybór kolorów i struktur wierzchniej warstwy elewacji

Arsanit EPS lista produktów:

Zastosowanie Nazwa Lambda Dodatkowe parametry
Biały styropian fasadowy Thermo Fasada Classic λD ≤ 0,045 TR80
Biały styropian fasadowy Thermo Fasada Standard λD ≤ 0,042 TR80
Biały styropian fasadowy Thermo Fasada λD ≤ 0,040 TR100
Biały styropian fasadowy Thermo Fasada Extra λD ≤ 0,038 TR100
Biały styropian fasadowy Thermo Fasada Extra EPS70 λD ≤ 0,038 TR100, CS(10)70
Biały styropian fasadowy Thermo Fasada Evo 035 λD ≤ 0,035 TR80
Grafitowy styropian fasadowy Thermo Lambda 033 λD ≤ 0,033 TR100
Grafitowy styropian fasadowy Thermo Lambda 032 λD ≤ 0,032 TR100
Grafitowy styropian fasadowy Thermo Lambda 031 λD ≤ 0,031 TR100
Styropian techniczny Thermo Dach/Podłoga Standard λD ≤ 0,040 CS(10)60 / dopuszczalne obciążenie użytkowe < 18 kPa (1,8 t/m2)
Styropian techniczny Thermo Lambda Dach/Podłoga λD ≤ 0,032 CS(10)70, TR100 / dopuszczalne obciążenie użytkowe < 21 kPa (2,1 t/m2)
Styropian techniczny Thermo Dach/Podłoga λD ≤ 0,038 CS(10)80 / dopuszczalne obciążenie użytkowe < 24 kPa (2,4 t/m2)
Styropian techniczny Thermo Podłoga λD ≤ 0,035 CS(10)100 / dopuszczalne obciążenie użytkowe < 30 kPa (3,0 t/m2)
Styropian techniczny Thermo Parking Classic λD ≤ 0,035 CS(10)120 / dopuszczalne obciążenie użytkowe < 36 kPa (3,6 t/m2)
Styropian techniczny Thermo Parking λD ≤ 0,035 CS(10)200 / dopuszczalne obciążenie użytkowe < 60 kPa (6,0 t/m2)
Styropian akustyczny Thermo Acustik Podłoga λD ≤ 0,045 DLw 29-34 dB / obciążenie użytkowe na warstwie wyrównawczej < 4 kPa
Styropian wodoodporny Thermo Aqua Standard λD ≤ 0,038 CS(10)100, WL(T)4 / dopuszczalne obciążenie użytkowe < 30 kPa (3,0 t/m2)
Styropian techniczny Thermo Aqua λD ≤ 0,036 CS(10)120, WL(T)4 / dopuszczalne obciążenie użytkowe < 36 kPa (3,6 t/m2)

Powyżej zaprezentowaliśmy asortyment marki. Wiadomo, że płyty styropianowe mają różną grubość. Aby dobrać odpowiednią dla Ciebie zerknij proszę na tę stronę - styropian Arsanit

Komentarze