Wełna mineralna Isover Super-Mata Plus. Ocieplenie dla wymagających

Odsłon: 2630

Wełna mineralna Isover jest jednym najlepszym materiałów izolacyjnych do naszych domów. Wśród bogatej oferty Saint-Gobain znajdziemy produkt dla wymagających. Jest nim wełna mineralna powstała ze sprężystych włókien szklanych, czyli Super-Mata Plus. Dlaczego dla wymagających? Otóż jest to materiał izolacyjny o jednym z najniższych współczynników przewodzenia ciepła lambda, który w przypadku Super-Maty Plus wynosi jedynie 0,032. Trzeba przyznać, że ten wynik robi ważnienie. Dzięki niewielkiej wartości lambdy - przypomnijmy jedynie 0,032 W/mK - warstwa izolacji może być mniejsza, a nasze poddasze doskonale zaizolowane. Chcielibyśmy w tym artykule nieco przybliżyć jedną z najlepszych wełen mineralnych na rynku materiałów budowlanych w Polsce. Przed państwem wełna Isover Super-Mata Plus! Werble.

Cena wełny Isover Super-Mata Plus

Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że zakup Super-Maty z plusem nie jest najbardziej ekonomicznym wyborem. Jednak gdy przyjrzymy się nieco bliżej jej parametrom cieplnym okazuje się, że zakup tego materiału izolacyjnego może być oszczędnością - zwłaszcza na dłuższa metę. Po prostu warstwa izolacji wykonana z wełny mineralnej Isover Super-Mata Plus będzie cieńsza, a uzyskany efekt ociepleniowy identyczny jak w przypadku zastosowania izolacji grubszej, ale o słabszej lambdzie np 0,040. Proste prawda? A jaka jest cena wełny? Super-Mata Plus o grubości 15 cm w naszym sklepie jest w cenie 53-54 zł brutto za m2. Przy okazji - staramy się, aby zawsze mieść najlepsza ofertę na Isovera i inne produkty budowlane. Aby osiągnąć ten sam efekt wełna o gorszym parametrze lambda musi mieć grubość o około 30-40 % większą, a to wpływa na cenę całości izolacji. dale - lepszy (mniejszy) współczynnik przenikania ciepła to oszczędność na ogrzewaniu. Nie od dziś wiadomo, że dach to jeden z najbardziej narażonych na stratę ciepła elementów domu. Dobra izolacja dachu to w dziś podstawa.

Wykonawcy kochają Super-Matę Plus

Każdy z wykonawców, który choć raz ocieplał poddasze wełną Isover Super-Mata Plus, bardzo chętnie do niej wraca. Mata jest bardzo sprężysta, nie wymaga sznurkowania, trzyma się mocno między krokwiami i nie opada oraz nie wybrzusza się. Ekipa pracuje szybciej, izolacja poddasza postępuje sprawniej. Trzeba zatem przyjąć, że jest to dodatkowy atut wełny 0,032 (i przy okazji 0,033) - skrócenie czasu prac to wymierna oszczędność finansowa i możliwość bezzwłocznego przystąpienia do kolejnych etapów prac budowlanych.

Isover super-mata plus

Domy energooszczędne i domy pasywne

Świadomość inwestorów co do dobrej izolacji i energooszczędności domów wzrasta. Ceny energii - bez dwóch zadań - rosną z roku na rok i raczej nie ma co się spodziewać ich spadków. Wręcz przeciwnie - naszym zdaniem udział kosztów zakupu paliwa w budżecie domowym będzie się zwiększał. Normy energooszczędności też się zwiększają i grubość warstwy izolacyjnej rośnie. Dlatego, aby zmieścić się w zakładanej grubości muru czy dachu, trzeba zastosować ocieplenie o lepszym współczynniku. I tu kłania się Isover Super-Mata Plus ze swoją wybitną lambda 0,032! Można stosunkowo tanio z domu energooszczędnego zrobić dom super-energooszczędny, a nawet więcej super-energooszczędny+! Stosowanie tego produktu Isovera w domach pasywnych to raczej oczywistość.

Izolacja poddasza w starym budownictwie

W zamierzchłych czasach - to nie przesada lata 80 i 90 były przecież w zeszłym tysiącleciu - mało kto zwracał uwagę na dobre ocieplenie - zwłaszcza poddasza. Doskonale efekt braku ocieplenia czuć na nieocieplonych strychach, kiedy latem jest upalnie, a zimą bardzo mroźno. Zamieszkanie na takim poddaszu to prawdziwa katorga. Czy jest rozwiązanie? oczywiście - to znów nasza bohaterka -wełna Isover Super-Mata Plus. Ponieważ grubość krokwi w starszym budownictwie była niewielka, aby upchnąć ocieplenie między nimi i i uzyskać spodziewany efekt izolacyjny - trzeba zastosować wełnę o bardzo niskiej lambdzie, a jak wiemy Super-Mata ma jedną z najniższych.

Ocieplasz strych, dach czy poddasze starym domu? Isover Super-Mata Plus jest dla ciebie stworzona.

Dane techniczne i wartości logistyczne Isover Super-Mata Plus

Dane techniczne:

Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD W/mK ≤ 0,032 W/mK
Współczynnik oporu dyfuzyjnego pary wodnej - MU - 1
Deklarowany poziom oporności przepływu powietrza AFr   kPa s/m3 ≥5
Klasa reakcji na ogień - A1
Klasa tolerancji grubości - T3

Pakowanie i wysyłka:

grubość rolek / pal. wymiary długość rolki m2/rolka m2/pal. RD [m2K/W] wys. pal waga
5 cm 12 szt. 9,0 x 1,2 mb 9,0 mb 10,80 129,60 1,55 2,65 m 180 kg
10 cm 12 szt. 4,5 x 1,2 mb 4,5 mb 5,40 64,80 3,10 2,65 m 180 kg
15 cm 12 szt. 3,0 x 1,2 mb 3,0 mb 3,60 43,20 4,65 2,65 m 183 kg
16 cm 12 szt. 2,8 x 1,2 mb 2,80 3,36 40,32 5,00 2,65 m 182 kg

Dostawa wełny Isover

Każdy dostępny u Isovera rodzaj wełny, a jest tego trochę, np: Super-Mata Plus, Super-Mata, Uni-Mata Plus, Uni-Mata, Aku-Płyta, Opti-Mata Plus, Profit-Mata i wiele innych dostarczamy od 1 palety w dowolne miejsce Polski. Na palecie może znajdować się jeden określony rodzaj wełny mineralnej i jednej grubości. Poniżej prezentujemy ceny transportu w zależności od ilości zamawianych palet. Od 6 palet wzwyż dostawa jest gratis:

  • 1 paleta - 369,00 zł
  • 2 palety - 295,20 zł
  • 3 palety - 221,40 zł
  • 4 palety - 147,60 zł
  • 5 palet - 73,80 zł
  • 6 i więcej palet - transport gratis

A może potrzebujesz innej wełny Isover? Sprawdź naszą cenę na: Uni-Mata grubość 15 cm tylko za 27.88 zł brutto za m2!

Komentarze