Styropian 15 cm

Na rynku dostępne są materiały izolacyjne o różnych właściwościach, ale to właśnie styropian wykorzystywany jest najczęściej w budownictwie. Pozwala na utrzymanie odpowiedniego komfortu cieplnego przy zachowaniu niskich kosztów eksploatacyjnych. Stosuje się go do ocieplania popularnych w ostatnich latach domów pasywnych, ale i budowy tradycyjnych obiektów. Jeżeli poszukujesz skutecznego materiału izolacyjnego na dach, fundamenty, podłogę czy elewację budynku, styropian 15 cm będzie najlepszym rozwiązaniem. Dzięki wyjątkowym właściwościom fizyko-technicznym okaże się niezastąpiony w izolacji termicznej, ale również ekologiczny.

Wybierz odpowiedni rodzaj (EPS lub XPS Styrodur), gęstość i kolor styropianu (biały lub grafitowy) – w naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór asortymentu, który dopasujesz również pod kątem zastosowania oraz producenta.

Podkategorie

Styropian 15 cm – zastosowanie

Odpowiednio dobrany styropian stanowi niezwykle ważny element izolacji cieplnej w nowoczesnym budownictwie. To, w przypadku jakich elementów znajdzie zastosowanie, zależy przede wszystkim od jego grubości. Możesz go wykorzystać jako:

  • styropian do ocieplenia dachów i ościeży,
  • materiał do izolacji fundamentów,
  • styropian do izolacji murów, fasad i elewacji
  • styropian do ocieplenia podłóg.

Styropian 15 cm to rozwiązanie dedykowane izolacji ścian zewnętrznych, zarówno w przypadku domów pasywnych, jak i energooszczędnych. Jeżeli zdecydujesz się na materiał w kolorze grafitu, możesz zmniejszyć grubość izolacji termicznej nawet o kilka centymetrów!

Konieczność zwiększenia obciążenia na powierzchnię posadzki, zarówno w przypadku domu, jak i garażu – tak, aby była ona solidna, ale i ciepła zarazem, wymusza zastosowanie izolacji o odpowiedniej grubości – 15 cm oraz właściwej twardości (np. EPS 70, EPS 80 lub EPS 100) zapewni Ci odpowiednią ochronę przed chłodem płynącym od podłoża.

Czy wiesz, że przez dach ucieka aż 30% ciepła? Bez względu na to, czy budujesz dach płaski czy stromy, musisz zadbać o właściwą izolację termiczną. Minimalna grubość ocieplenia wynosi 10 cm, ale optymalnym rozwiązaniem okaże się styropian 15 cm.

Styropian 15 cm – zalety

Płyty styropianowe charakteryzuje mała przewodność cieplna, wyjątkowa trwałość, nietoksyczność i odporność biologiczna. Jest to materiał samogasnący, bezpieczny i łatwy w obróbce, który nie nasiąka i nie zmienia swoich wymiarów. Wykonanie prawidłowego ocieplenia budynku przy użyciu styropianu pozwoli Ci zaoszczędzić nawet 50% wydatków, które przeznaczałeś dotychczas na ogrzewanie. Styropian do ocieplenia zachowuje również swój kształt, co zapobiega powstawaniu mostków termicznych. W dodatku waży niewiele i jest ekologiczny. Charakteryzuje go również różnorodność zastosowania.

Styropian 15 cm - cena

Cena styropianu 15 cm zależy od kilku czynników. Wpływ na nią ma rodzaj wybranego przez Ciebie materiału, jego gęstość (lambda), barwa, rodzaj zastosowania, producent, a także to, czy ma to być styropian frezowany. Podany przez nas koszt styropianu dotyczy ceny za opakowanie.