Kreisel - chemia budowlana, systemy ociepleń, tynki, farby, kleje, zaprawy

Kreisel - chemia budowlana, systemy ociepleń, tynki, farby, kleje, zaprawy

Podkategorie

Jest taka marka, którą warto znać, jeśli aktualnie zabieracie się za izolacje ścian. Poznajcie producenta – firmę Kreisel, którego asortyment spokojnie sprosta wielu kwestiom, które trzeba rozwiązać przy ocieplaniu murów. Izolacja styropianem, styrodurem, czy wełną? Żaden problem, bo znajdziemy tu specjalnie w tym celu zaprojektowane całe systemy do ociepleń. Mamy tam ogromny wybór artykułów z działu chemii budowlanej, które bardzo ułatwią prace wykończeniowe i wbrew pozorom wcale dużo nie kosztują. Wręcz przeciwnie, cena Was na pewno mile zaskoczy.

Produkty Kreisel w super cenie!

Nie da się ukryć, że termoizolacja ścian to poważna inwestycja. Jeśli wykonamy ją profesjonalnie to automatycznie obniżamy sobie koszty za ogrzewanie. Tym samym wartość naszego domu znacznie rośnie. Dlatego ważne jest, aby dobrze wybrać. 

Jak możemy dobrać odpowiedni system dociepleń? Najpierw trzeba ustalić, jaki mamy rodzaj termoizolacji tzn. czy wykonujemy ją za pomocą styropianu, czy za pomocą wełny mineralnej. Oba te sposoby wymagają nieco innego wykończenia, dlatego materiały do tego rodzaju prac należy dobierać pod tym kątem. Ważny jest również teren, na którym znajduje się nasz dom, a przede wszystkim to, jakie warunki wilgotnościowe i temperaturowe panują w danym miejscu.

Firmę Kreisel tworzą profesjonaliści, którzy doskonale znają branżę ociepleniową. Ten niemiecki producent zaczynał od jednego zakładu na terenie swojego kraju, a dziś działa i jest rozpoznawalny niemal w całej Europie. W Polsce istnieje od 1993 roku. Zdobywane od 1976 roku doświadczenie pozwoliło opracować i wprowadzić na rynek wiele innowacyjnych propozycji, a po szereg rozwiązań marki Kreisel sięga obecnie coraz więcej osób. Produkty zyskały uznanie także wśród znawców i otrzymały Europejskie Oceny Techniczne ETA 15/0576 oraz ETA 15/0575.

Jak już wcześniej wspominaliśmy, za doskonałe jakościowo produkty wcale nie musicie płacić niewyobrażalnie dużych sum. Warto po prostu wiedzieć gdzie je można kupić w bardzo korzystnej cenie. My znamy takie miejsce i nie będziemy Was już dłużej trzymać w niepewności, to nasza hurtownia online z materiałami budowlanymi izolacjeGT. Tu macie gwarancję, że otrzymacie sprawnie i szybko zamówiony towar. Mało tego, możecie być pewni, że był on odpowiednio przechowywany, a w przypadku materiałów z zakresu chemii budowlanej to bardzo ważne. Także, jeśli kupować to u nas, pamiętajcie!

 Rozwiązania izolacyjne Kreisel - Systemy Turbo do styropianu

Śmiało, można powiedzieć, że cała seria tworząca systemy Turbo i Turbo-W to naprawdę przełomowe rozwiązania, które są dopasowane dosłownie do każdego z możliwych wariantów ociepleń. Przede wszystkim mamy podział na dwa główne rozwiązania  – dla izolacji styropianowych (Turbo) i tych z wełny mineralnej (Turbo-W), a oprócz tego wiele wariantów pobocznych. Głównie są one przeznaczone do budownictwa użyteczności publicznej, mieszkaniowego oraz przemysłowego. Zarówno do remontowanych, jak i nowopowstających budynków.

Systemy styropianowej izolacji termicznej oprócz oczywiście styropianu składają się z siatki zbrojącej, łączników mechanicznych, dodatków uzupełniających. Mają właściwości wodo- i mrozoodporne.

Polecamy szczególnie linię do styropianów grafitowych. Turbo Grafit - dostępny w wielu kolorach, różnym uziarnieniu 1,0; 1,5, 2,0; 3,0 mm oraz 0,5 mm w 2 strukturach kornika i baranka. System zawiera płyty styropianu grafitowego, które z reguły pochłaniają więcej promieni UV, są więc narażone na rozszerzanie termiczne. Jednak dzięki specjalistycznym zaprawom  Lepstyr i Lepstyr Extra wzbogaconym polimerami, zostają one odpowiednio zabezpieczone. Ponadto w skład systemu wchodzą także specjalistyczne tynki np. silikatowo-silikonowy tynk dekoracyjny Sisitynk 040, który kupicie również u nas.

 Rozwiązania izolacyjne Kreisel - Systemy Turbo do wełny mineralnej

Systemy izolacji cieplnej na bazie wełny mineralnej zawierają siatkę zbrojącą, łączniki mechaniczne, dodatki uzupełniające. Są wodo- i mrozoodporne, sprawdzają się szczególnie w murach położonych w okolicy akwenów wodnych, na terenach nadmorskich, kompleksach zadrzewień. Wyróżniamy następujące:

  • Turbo-W
  • Turbo-W ECO Protect
  • Turbo-WSISI
  • Turbo-WSA
  • Turbo-WG

Turbo-W. Został stworzony z niepalnych materiałów. Ma doskonałą paroprzepuszczalność, odporność na porastanie, przyczynia się do eliminacji mostków termicznych w murach. Jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Uzupełnienie stanowią zaprawy z serii Lepstyr-W, Styrlep-B, Styrlep-W, grunty Tynkolit-T 330, Tynkolit-U 340 oraz tynk mineralny Pozytynk-Sz DR061 i BR062.

Turbo-W ECO Protect. System samoczyszczący z tynkiem ekologicznym ECO Protect 022. Zawiera jony srebra. Doskonale izoluje ściany wymagające znacznej otwartości dyfuzyjnej. Ponadto chroni ścianę przed korozją biologiczną. 

Turbo-WSISI. Jest paroprzepuszczalny, zawiera dodatek elastycznego tynku silikonowo-silikatowego. System bardzo wytrzymały, odporny na promieniowanie słoneczne, usuwa mostki termiczne. 

Turbo-WSA to niepalny system z tynkiem silikatowym, wytrzymały mechanicznie, hydrofobowy, odporny na porastanie. Likwiduje mostki termiczne.

Ponadto Kreisel zaprojektował jeszcze specjalny system do izolacji termicznej garaży Turbo-WG na bazie wełny lamelowej. Z nim wykonamy ocieplenia również w pozostałych miejscach nieogrzewanych. Może być stosowany na zewnątrz i wewnątrz.

Kreisel - chemia budowlane najwyższej jakości

Przedstawione powyżej systemy swoją doskonałość zawdzięczają składnikom najwyższej jakości. To właśnie dzięki produktom marki Kreisel z grupy chemii budowlanej można wykonać perfekcyjne wykończenia przy ocieplaniu ścian, odpowiadające niemal na każdą potrzebę i wymagania.

Bogaty asortyment to rozmaite zaprawy klejowe do ociepleń, tradycyjne tynki grubowarstwowe wewnętrzne na bazie wapna i cementu oraz tynk gipsowy lekki. Niektóre z nich dzięki mrozoodpornym właściwościom mogą być aplikowane również na zewnątrz – Tynk 501 oraz 511L. 

Oprócz grubowarstwowych w ofercie Kreisel mamy naprawdę sporo tynków cienkowarstwowych zewnętrznych, które możemy stosować także w środku pomieszczeń, np. dekoracyjny akrylowy Arktynk 010. Mamy tzw. sisitynki, czyli silikatowo-silikonowe, a wśród nich Sisitynk 040; tynk mineralny Pozytynk-Sz, o których wspominaliśmy przy okazji omawianych systemów izolacyjnych. Na uwagę zasługuje też polimerowy, modelowany tynk strukturalny Beton architektoniczny 055 polecany do wnętrz i na zewnątrz. Za jego pomocą wykonamy perfekcyjne imitacje powierzchni betonowych, z cegły, marmuru, trawertynu, desek, czy również betonu architektonicznego. Ten produkt dostępny jest u nas w świetnej z resztą cenie!

Zaprawy tynkarskie i tynki specjalistyczne Kreisel

W ofercie nie zabrakło specjalnych tynków do renowacji, środków gruntujących np. serii z Tynkolitu, mrozoodpornej gładzi dolomitowej, wapiennej i wapienno-cementowej idealnych również na elewacje. Są specjalistyczne farby elewacyjne (silikatowe i silikonowe) chroniące fasady. Elewację możemy pomalować Lazurem akrylowym 1003. Uzyskamy w ten sposób doskonale odwzorowany drewniany deseń. Produkt ten tworzy elastyczną warstwę izolacyjną na fasadzie. Firma oferuje rozmaite kleje w formie zapraw do styropianu i zatapiania siatki – Styrlep 220 lub jego wersja bardziej uniwersalna do styropianu, wełny i zatapiania siatki – Styrlep-B 225. Ponadto zaprawy klejowe do styropianu zwykłego – Lepstyr 210 Kreisel i specjalna do grafitowego Lepstyr 210 Extra. Klej w formie pianki poliuretanowej do styropianu 250 z wygodnym aplikatorem zapewni skuteczne mocowanie przy izolacjach ze styropianu EPS (białego i grafitowego) i styroduru XPS. Do izolacji z wełny mineralnej wybierzmy zaprawę klejową – Lepstyr-W 230.

Jak widzicie wiele tu tego, producent zaproponował naprawdę sporo alternatyw, z których możecie skorzystać również i Wy. Teraz jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek, bo żeby zaopatrzyć się w odpowiedni asortyment wcale nie musicie nigdzie wyjeżdżać, nie trzeba nawet wychodzić z domu. Zwyczajnie zamówicie wszystko przez internet, a my dostarczymy to możliwie najszybciej i pod same drzwi. Jeśli macie wątpliwości, chcecie zasięgnąć izolacyjnej porady, nie ma sprawy, chętnie doradzimy i pomożemy w wyborze. Zapraszamy do klikania, pamiętajcie – izolacjeGT.pl!