Filtruj według

Grubość

Grubość

Wełna mineralna Isover Uni-Mata Plus 038 | 5 cm, 10 cm, 15 cm, i 20 cm | wymiary, pakowanie, cena

Wełna mineralna marki Isover. Uni-Mata Plus. Świetna cena. Niska lambda. λD = 0,038 W/(m*K). Rolki do szerokości 120 cm. W rolce od 4,45 do 16,8 metra (zależy od grubości wełny). Materiał izolacyjny (ochrona termiczna i akustyczna) na poddasza użytkowe i nieużytkowe. W palecie 24 rolki. Wełna szklana to także świetny izolator akustyczny – tłumi dźwięki. Wełna w rolce przeznaczona jest na podłogi, stropy, dachy i poddasza. Korzystna cena, znakomite opinie! Bardzo dobry i ekonomiczny produkt.

Podkategorie

Szukasz uniwersalnej wełny mineralnej, którą będziesz mógł wcisnąć w różne wymagające izolacji kąty? Poza tym przydałoby się również, by spełniała przynajmniej super dobre normy względem posiadanych parametrów? Podejrzewamy, że również w grę wchodzi jak najkorzystniejsza cena. Mamy zatem coś dla Ciebie. Isover Uni Mata Plus 38. Podwyższona termiczna izolacyjność, elastyczna struktura i wiele innych. To doskonała wełna na poddasze, podłogi oraz stropy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, np. to, gdzie kupić i jakie opinie zyskała na budowlanym rynku wata mineralna Isover Uni Mata Plus 038, zostań do końca. Zyskasz na tym nie tylko znacznie więcej zgromadzonego ciepła. Wełna mineralna na bazie włókien szklanych Uni Mata Plus od Isover gwarantuje skuteczne zabezpieczenie budynku przed utratą ciepła. Ma niski współczynnik przewodności cieplnej lambda 0,038 W/mK.

Masz do ocieplenia poddasze? A może potrzebujesz odpowiedniej izolacji dla nieco niżej położonej części domowego budynku? Powiemy tylko jedno – trafiłeś idealnie. W internetowej hurtowni izolacjeGT mamy w swoim asortymencie wszystko, co niezbędne do termicznej izolacji. Np. wełnę mineralną Isover Uni Mata Plus 038. Jest idealna, bo jednym z jej atutów jest wszechstronne zastosowanie. Jeśli potrzebujesz ocieplić:

Isover Uni Mata Plus 038 sklep

Uni Mata Plus wełna mineralna – najważniejsze informacje (parametry, cena, gdzie kupić)

Odpowiedni izolator musi być nie tylko skuteczny, ale i trwały, odporny na czynniki zewnętrzne. Wełna mineralna Uni Mata Plus produkowana przez lidera ociepleń firmę Isover zdecydowanie spełnia te warunki. Zachowuje swoje właściwości i wymiary nawet pod wpływem działania wysokich temperatur. Złożona z włókien szklanych wata mineralna nie kurczy się, pozostaje sprężysta i elastyczna. Nie podlega korozji biologicznej i nie traci swoich właściwości termicznych. Współczynnik przewodzenia ciepła lambda λ mimo upływu lat pozostaje na niezmienionym poziomie. Wspomniana mata szklana charakteryzuje się niską lambdą – jedynie 0,038 W/mK w porównaniu z produktami podobnej klasy.

Uni Mata Plus to wełna w rolce. Tym samym wygodna jest w transporcie i montażu. Na palecie znajduje się 24 rolki. Materiał dostępny jest w wersjach o różnej grubości – 5, 10, 15 i 20 cm, stałej szerokości 120 cm. Przewidziano też różne warianty długości w zależności od grubości rolki.  Marka Isover należąca do koncernu Saint Gobain znana jest w całym kraju i przez lata obecności na rynku branżowym zdążyła już zebrać wysokie noty, a prezentowana wełna szklana Uni Mata Plus pochlebne opinie zarówno od specjalistów w zakresie dociepleń, jak i samych użytkowników.

Wełna mineralna Isover cena

Gdzie kupić? Wełna mineralna Isover Uni Mata Plus grubości od 5 do 20 cm dostępna jest w hurtowni internetowej izolacjeGT. Nasi klienci także docenili konkretnie tę wełnę do ociepleń i nie raz otrzymywaliśmy od nich pozytywne sygnały. Dlatego możemy potwierdzić, że będzie to dobra inwestycja, a jej plusem jest dodatkowo niska cena. Wełna mineralna szklana Uni Mata Plus trafia od nas bezpośrednio do zamawiającego. Szybki transport w dowolne miejsce w Polsce, zamówienia złożone online (telefon lub e-mail). To najwygodniejsza forma zakupów. W przypadku zapytań i wątpliwości chętnie doradzimy. Podsumujmy najważniejsze – wata szklana Isover Uni Mata Plus czeka w sklepie internetowym izolacjeGT. Zadzwoń lub napisz jeszcze dziś.

Wełna szklana Isover Uni Mata Plus – właściwości, zastosowania, wymiary, pakowanie

Świetne parametry izolacji cieplnej to już wiadomo, ale warto podkreślić, że wełna szklana Uni Mata Plus poprawia akustykę. Podłogi lub dachy otulone matą szklaną zyskują barierę dźwiękochłonną. Tym samym w pomieszczeniach będzie przyjemnie ciepło i w dodatku cicho. Wełna mineralna to materiał paroprzepuszczalny zapewniający zdrowy mikroklimat z dala od pleśni, grzybów i wszelkich szkodliwych drobnoustrojów. Wnętrza będą swobodnie dotlenione i niezawilgocone.

Wełna do ociepleń Uni Mata Plus firmy Isover to także bezpieczeństwo – materiał niepalny. Włókna w razie pożaru nie dymią. W europejskiej klasyfikacji ogniowej produkt znalazł się na najwyższej pozycji w klasie A1. Wykonana ze stłuczki szklanej wata mineralna nie podtrzymuje ognia, a topi się dopiero w bardzo wysokich temperaturach przekraczających 1000ºC. 

Isover Uni Mata Plus 038

Elastyczna wełna mineralna Isover Uni Mata Plus łatwo układa się nawet w miejscach trudniej dostępnych, a sprawdza się jako izolator cieplny i akustyczny we wszystkich typowych aplikacjach:

  • Dachy skośne
  • Poddasza: poddasza użytkowe i nieużytkowe, a także strychy tj. nad-, pod- i pomiędzy krokwiami. Ponadto ścianki kolankowe i sufity podwieszane.
  • Konstrukcje szkieletowe, podłogi i stropy na legarach: podłogi na ruszcie i na legarach w konstrukcji stalowej i drewnianej; stropodachy przemysłowe, wentylowane; sufity podwieszane; ściany domów szkieletowych i drewnianych (wewnętrzne i zewnętrzne).

Według zaleceń producenta, aby ograniczyć mostki termiczne w konstrukcjach przy dachu skośnym, najlepiej zastosować dwuwarstwowy układ izolacji z waty szklanej Uni Mata Plus tj. w poprzek i wzdłuż krokwi.

rodzajwymiarygrubośćopak.m2 / opak.m2 / palopak. / palRD [m2K/W]
Uni-Mata Plus 2x8400x1200 50 mm rolka 20,16 m2 483,84 m2 24 rolki 1,30
Uni-Mata Plus 8400/1200 100 mm rolka 10,08 m2 241,92 m2 24 rolki 2,60
Uni-Mata Plus 6000/1200 150 mm rolka 7,20 m2 172,80 m2 24 rolki 3,90
Uni-Mata Plus 4450/1200 200 mm rolka 5,34 m2 128,16 m2 24 rolki 5,25

Wełna szklana Isover Mata Plus 038 nada się idealnie do izolacji termicznej i akustycznej poddasza. Warto pamiętać o tym, że wata mineralna ma sprężystą strukturę. Cecha ta wpływa na znacznie większy komfort prac montażowych – łatwiej i sprawniej jest ją perfekcyjnie dopasować do izolowanych powierzchni. A skoro już jesteśmy przy układaniu wełny, to warto dodać pewną wskazówkę, która pomoże zredukować do minimum ryzyko powstania mostków termicznych. Wystarczy, że montując mineralną wełnę na skośnym dachu, zastosujesz dwuwarstwowy układ termoizolacji. A więc ułożysz ją zarówno wzdłuż, jak i w poprzek krokwi.

Wiadomo już, gdzie wykorzystać wełnę Isover Uni Mata Plus, a nie powiedzieliśmy nawet, w jakiej formie znajdziesz ją na naszych wirtualnych półkach. Wystarczy, że poszukasz charakterystycznych, żółtych rolek z logiem marki Isover. Jeszcze jedna wskazówka? Wełna szklana niewiele waży. Sprawia to, że jest wygodna w transporcie oraz podczas prac remontowo/wykończeniowych.

Zanim jeszcze klikniesz i kupisz, zapoznaj się najpierw z listą właściwości i parametrów, które lokują watę szklaną Isover Uni Mata Plus na najwyższych półkach z rozwiązaniami izolacyjnymi. Na sam początek ciut szerzej o jej strukturze. Wspominaliśmy już, że jest sprężysta. Wełna mineralna Uni Mata Plus powstaje z włókien szklanych, które są równolegle ukierunkowane do powierzchni. Jest lekka (tak – wspominamy o tym po raz kolejny, bo zawsze warto to podkreślić) i z łatwością dostosowuje się do nierównego podłoża i nieforemnych kształtów.

Co więcej? Zapewnia zdrowy i przyjazny mikroklimat w pomieszczeniach. To zasługa jej niskiego oporu dyfuzyjnego, czyli umiejętności swobodnego odprowadzania wilgoci (współczynnik oporu dyfuzyjnego pary wodnej MU = 1). Jak na wełnę mineralną z włókien szklanych przystało, jest niepalna – klasa reakcji na ogień A1. A ponadto – cechuje się niezwykłą trwałością. To więcej niż pewne, że niezależnie od upływu lat, zachowa wszystkie swoje właściwości i parametry.

No ale to, co w przypadku każdej waty do ociepleń liczy się najbardziej, to jej walory termiczne. I tym razem Isover nie zawodzi. Wata szklana Uni Mata Plus 039 ma bardzo dobry współczynnik przewodzenia ciepła λD = 0,038 [W/mK], który oznacza, że doskonale sprawdzi się jako izolacja termiczna we wszystkich typowych aplikacjach.

Tyle ciepła i dobrej jakości w jednej rolce szklanej wełny izolacyjnej Isover Uni Mata Plus 038. Dla potwierdzenia jej wszystkich doskonałych właściwości zostawiamy jeszcze uzyskane przez nią: normę PN-EN 13162:2013-05 oraz atest higieniczny GUM 68/322/71/2016.

Gdzie kupić? Jaka cena i opinie wełny Isover Uni Mata Plus 038?

Czarno na białym już na pierwszy rzut oka widać, że jak izolować to z takimi produktami, jak wełna Isover Uni Mata Plus 038. Takie parametry i uniwersalne zastosowanie gwarantuje wysokiej klasy izolację termiczną. Już wiesz, że właśnie ta welna mineralna ma rewelacyjne opinie, sprawdza się w wielu miejscach – nie tylko jako wełna na poddasze, a jej właściwości udowodnią w izolacyjnej akcji, że to z nią warto izolować wszystkie cieplne problemy.

Co do kwestii ceny wełny mineralnej Isover Uni Mata Plus, pozostaw to nam. W naszej internetowej hurtowni izolacjeGT dbamy o to, by dostarczać wysokiej jakości produkty w jak najniższej cenie. Jedyne, o co musisz się martwić, to dobór grubości (50, 100, 150, 200 mm) i długości (2x8400, 8400, 6000, 4450 mm) rolek wełny szklanej Isover Uni Mata Plus 038 (szerokość wynosi zawsze 1200 mm). W razie jakichkolwiek wątpliwości swoją fachową wiedzą wspomogą Cię nasi budowlani specjaliści.

Nie musisz jednak decydować się właśnie na nią. W naszym asortymencie znajdziesz także inne (nie tylko) wełniane rozwiązania. Wełna mineralna Isover to tylko jedna z izolacyjnych opcji. Jeśli jesteś ciekaw, jakie alternatywy oferujemy, wystarczy, że odwiedzisz stronę naszej hurtowni online – izolacjeGT. To, czego jesteśmy pewni to, że zaskoczy Cię mnogość dostępnych materiałów oraz fantastyczna cena. Zapraszamy.