Filtruj według

Producent

Producent

Grubość

Grubość

Lambda

Lambda

Barwa styropian

Barwa styropian

Zastosowanie styropian

Zastosowanie styropian

Najlepsze z najlepszych: styropian, wełna mineralna do ocieplenia domu

Najlepsze produkty do ocieplenia Twojego domu

W tym dziale prezentujemy materiały do ocieplania domu, które ciesz się niesłabnącym powodzeniem wśród klientów. Jedne ze względu na standard, czyli np. styropian grafitowy do izolacji fasady grubości 20 cm. Inne ze względu na cenę, jeszcze inne - ponieważ marka i jakość zdobyły sobie serca klientów. Jeszcze inne z powodu funkcjonalności i szerokiej gamie zastosowań.

Podkategorie

Styropian grafitowy - nowy klasyk?

Z roku na rok rośnie liczba inwestorów ocieplających swój dom styropianem grafitowym, który powoli zaczyna zdobywać pozycje lidera, wypierając styropian biały.  Sprawa jest dość oczywista, ponieważ, biorąc pod uwagę wymagania izolacyjne, łatwo dojść do wniosku, że zastosowanie cieńszej warstwy z płyt grafitowych przynosi taki sam efekt jak warstwa izolacyjna zbudowana ze styropianu białego, ale grubsza. Okazuje się, że jest koszt porównywalny. Zatem czemu nie? Grafit ma lepsza lambdę (współczynnik przenikania ciepła) nieosiągalną dla styropianów białych. Warto do tego styropian zastawać specjalna zaprawę oraz zachować zalecenia producentów co do montażu, czyli przede wszystkim chronić styropian przed zbytnim nagrzaniem przez promieni słoneczne. Moda na styropian elewacyjny o grubości 20 cm nie przemija, choć podobno 22 cm ma być królem fasad już od przyszłego roku.

Styropiany podłogowe - równie popularne jak fasady tez zanotowały skok w sprzedaży grafitu. W tej kategorii ważny jest, oprócz lambdy, parametr określający ich wytrzymałość na ściskanie - CS(10) [dawniej EPS - choć to pojęcie nieco mylące, gdyż mianem EPS określa się ogólnie styropiany tradycyjne w odróżnieniu od XPS; liczba stojąca przy EPS zazwyczaj odpowiada wartości SC(10) np. EPS 70 -CS(10) 70]. Modne grubości styropianów na podłogę? 15-20 cm.

Styropiany o specjalnym przeznaczeniu, np. o podwyższonej odporności na wilgoć do izolacji piwnic  i fundamentów (styropian Aqua) lub też styropiany wygłuszające (Acustic).

Wełna mineralna - idealne ocieplenie poddasza

Myśląc o ociepleniu poddasza pierwsze nasze skojarzenia kierują nas do wełny mineralnej, często koloru żółtego - jak Isover, lub zielonego jak Rockwool. I jest w tym sporo prawdy, ponieważ są to jedne z najpopularniejszych i jedne z najlepszych wełen mineralnych, przy czym pierwsza jest wełną (watą) szklaną, druga skalną. Coraz częściej klienci sięgają po jak najcieplejsze materiały izolacyjne, stąd niezwykła popularność wełny Isover Super Mata Plus o lambdzie 032.

Mamy styropian. A co z klejem do styropianu?

Tez mamy. No bo płyta styropianowa, choćby nie wiem jak renomowanego pochodzenia, na słowo honoru nie będzie przylegać do ściany. Zatem i klej do siatki, i klej do styropianu, i zaprawę uniwersalną do obu znajdziesz w naszym sklepie. I jeszcze sporo innych dodatków. A i przy okazji. Warto zastosować specjalne kleje do styropianów grafitowych. Naprawdę warto.