Filtruj według

Tynk siloksanowy - nowoczesny i wydajny

Tynk siloksanowy

Podkategorie

Tynk siloksanowy – najważniejsze cechy i właściwości

Tynk siloksanowy należy do kategorii tynków cienkowarstwowych. Bazuje na dyspersji akrylowo-sterynowej oraz wodnej silikonowej emulsji. Tynki tego rodzaju trwale wiążą się z podłożem. Może to być powierzchnia akrylowa, mineralna lub siloksanowa. Ważne, aby była nośna i dobrze wyrównana.

Powłoka pokryta tynkiem siloksanowym staje się hydrofobowa (antywodna). Jest też paroprzepuszczalna. Tworzy się efekt antyroszeniowy. Krople wody spływają z otynkowanej powierzchni, nie zwilżając jej. W ten sposób ściana zyskuje solidne zabezpieczenie przed namnażaniem się mikroorganizmów tj. glonów, grzybów, czy pleśni. Tynki tego rodzaju są też antystatyczne, odpychają zanieczyszczenia i kurz. Stąd mówi się, że tynki siloksanowe mają właściwości samooczyszczające. Jednocześnie ściany zewnętrzne stają się odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne takie jak kwaśne deszcze, gwałtowne zmiany temperaturowe (mrozy i upały), a także promieniowanie ultrafioletowe.

Tynki siloksanowe łatwo układają się na podłożu. Należy je jednak zabezpieczyć przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych (szczególnie w sezonie letnim). Najlepiej działać przy ustabilizowanych warunkach atmosferycznych. Tynkowanie należy wykonywać bez przerw w czasie 72 godzin od zagruntowania powłoki. Aplikację można zdecydowanie przyspieszyć, nakładając tynki natryskiem hydrodynamicznym.

Gdzie warto zastosować tynki siloksanowe?

Tynki siloksanowe świetnie sprawdzają się na powierzchniach, gdzie izolację wykonano za pomocą styropianu. Jednak ze względu na dobrą paroprzepuszczalność mogą być nakładane na ściany ocieplane wełną mineralną. Warto po nie sięgać, jeśli chcemy, aby dana powłoka była odporna na zanieczyszczenia.

Siloksanowy tynk polecany jest przy budowie domków jednorodzinnych oraz budynków mieszkaniowych lub gospodarczych zlokalizowanych w miastach. Gdzie występuje dość wysoki wskaźnik zanieczyszczenia. Mowa np. o usytuowaniu w pobliżu dróg o intensywnym ruchu samochodowym. Podczas opadów tynk będzie oczyszczał się samoistnie. Ponadto powłoka nim pokryta zmniejsza naprężenia wywołane podczas drgań i hałasu dobiegające z ruchliwej ulicy. W ten sposób ryzyko mikropęknięć i odspajania tynku jest znacznie mniejsze, a powierzchnia staje się mocniejsza.

Tynk siloksanowy – cena, gdzie kupić

Sprawdzonym źródłem zakupowym jest nasza internetowa hurtownia izolacjeGT. Dlaczego warto kupować u nas? Cena tynku siloksanowego oferowanego przez nas jest maksymalnie niska. Dostarczamy towar pełnowartościowy, odpowiednio przechowywany i prosto od producenta, a więc taniej! 

Tynki siloksanowe najlepszych marek wysyłamy starannie zapakowane i zabezpieczone na paletach. Koszty transportu ustalane są na bardzo korzystnych warunkach. 

Zamówienie na tynk siloksanowy składasz online. Możesz zadzwonić lub wysłać do nas maila. Przygotowujemy wycenę, wystawiamy fakturę, ustalamy szczegóły transportu. Płacisz przelewem lub BLIK-iem i czekasz na dostawę. Działamy szybko, a o wszystkim jesteś informowany na bieżąco. Zakupy u nas to pewnik. Zapraszamy!

ProducentNazwaOpakowanieTyp
TYNK SILOKSANOWY
Knauf OXXI S 25 kg tynk baranek 1,5 mm (276 kolorów)