Filtruj według

Beton architektoniczny

Beton architektoniczny.

Podkategorie

Ciekawe akcenty w postaci mniej tradycyjnych materiałów wykończeniowych potrafią nadać każdemu wnętrzu niepowtarzalnego charakteru oraz podnieść standard o jedną, a nawet dwie budowlane gwiazdki. Jednym z cieszących się największą popularnością produktów, które odnalazły się nie tylko na ścianach, ale i na wielu innych powierzchniach jest beton architektoniczny. Jego surowe, naturalne piękno oraz szerokie możliwości zastosowania sprawiają, że sięgają po niego nie tylko domownicy, ale i większej skali inwestorzy.

Korzystna cena, same betonowo pozytywne opinie oraz efekt, którego pozazdrości każdy, kto tylko rzuci okiem na aranżacje, w których wykorzystane są jego szare masy. Na to wszystko i o wiele więcej możesz liczyć, wykorzystując beton architektoniczny. Nawet jeśli nie jesteś go pewien, a może nawet szczególnie wtedy, zapraszamy do naszej hurtowni internetowej izolacjeGT, gdzie kupić oraz dowiedzieć się możesz wszystkiego, co niezbędne podczas doboru odpowiedniego rozwiązania na wykańczane przez Ciebie powierzchnie.

Co to jest beton architektoniczny?

Na sam początek jesteśmy winni nieco wyjaśnień. Otóż dostępny na sklepowych i internetowych półkach beton architektoniczny nie jest do końca tym, co nam się na pierwszy rzut oka wydaje. Istnieją dwa rodzaje „betonu architektonicznego” – ten prawdziwy, który sprzedawany jest zazwyczaj w postaci płyt dekoracyjnych oraz imitujący go dekoracyjny tynk strukturalny. P

oza gotową do użycia formą produktu (gotowe płyty/masa/sucha mieszanka do samodzielnego rozrobienia) oraz kilkoma innymi cechami, położone na ścianie, bądź innej powierzchni, niemal nie dają się od siebie rozróżnić. Oryginalny beton architektoniczny, na którym wzorują się (i to z ogromnym powodzeniem) wszystkie tynki dekoracyjne, to odmiana tradycyjnego betonu konstrukcyjnego, z którego korzystamy, wykonując przeróżne elementy konstrukcyjne.

Ogólnie rzecz biorąc, praktycznie niczym się od siebie nie różnią, z jednym tylko wyjątkiem – do mieszanki surowców, z których powstaje beton architektoniczny (cement, woda, kruszywo), zamiast cementu mieszanego CEM II (portlandzkiego wieloskładnikowego), dodaje się cement hutniczy CEM III.

Wszystko to po to, by uzyskać bardziej estetyczną, jednolitą, jaśniejszą masę, która zdecydowanie lepiej prezentuje się jako element uzupełniający architektoniczne aranżacje. By w jeszcze większym stopniu zwiększyć właściwości dekoracyjne betonu architektonicznego, do powstającej z jego mieszanki płyt dodaje się plastyfikatory oraz upłynniacze.

Tynk jak beton strukturalny

Tynk strukturalny imitujący beton architektoniczny to produkt, który należy do nieco innej grupy materiałów, jednakże nikt nie może zaprzeczyć temu, że betonowo staje na wysokości swojego zadania, gdyż nawet wprawione budowlane oko może mieć trudności z rozróżnieniem go od pierwowzoru. Zerknij do działu "chemia budowlana" po inne produkty (kleje, tynki, farby).

Rozwiejmy więc wszystkie aranżacyjne wątpliwości – dostępny w postaci gotowej do użycia masy (najczęściej tynk polimerowy) lub suchej mieszanki (najczęściej tynk mineralny na bazie wyselekcjonowanych kruszyw, hydrofobizatora, dodatków modyfikujących) beton architektoniczny jest w rzeczywistości dekoracyjnym tynkiem strukturalnym, który perfekcyjnie „robi swoje”, uzyskując tym samym same zachwycające opinie.

To, co dzieli w największym stopniu te dwa materiały, to cena oraz masa. Płyty dekoracyjne betonu architektonicznego generują znacznie większe koszty, niż masa tynku strukturalnego. Ponadto, są kilkanaście razy większym obciążeniem dla ścian – około 40 kg/m2, podczas gdy tynk dekoracyjny to masa około 1-3 kg/m2.

Jednakże to, co wpływa na zdecydowanie większą atrakcyjność tynku imitującego beton architektoniczny w porównaniu do gotowych dekoracyjnych płyt, to jego znacznie większe aranżacyjne możliwości, gdyż doskonale dopasuje się do powierzchni trudnych, umożliwiając pokrycie niemal każdy rodzaj podłoża, niezależnie od kształtu.

Tynki takie jak te, znaleźć można w wykończeniowo doskonałym asortymencie naszej hurtowni online izolacjeGT, gdzie kupić można wszystkie materiały, które zapewnią najwyższą jakość oraz wysoki standard aranżacji wnętrz 24/7.

Właściwości betonu architektonicznego

Skoro różnice są nam już znane, czas przejść do dokładnych właściwości, które kryją się pod masą tynków znanych nam jako beton architektoniczny. To, co już wszystkim znane, to ich znakomity dekoracyjny standard, zapewniający idealną imitację betonu architektonicznego. Możemy stosować je zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz jako elewację budynku.

Wszystko to dzięki temu, że dekoracyjne tynki strukturalne przypominające beton architektoniczny wykazują takie właściwości, jak odporność na oddziaływanie warunków atmosferycznych, promieniowanie UV, wodę, czy uszkodzenia mechaniczne. Jego elastyczne właściwości sprawiają, że z łatwością nadać mu można również inne, modelowane struktury, takie jak trawertyn, czy marmur.

Jeśli marzy Ci się wzór drewnianej deski lub cegły, w wersji betonowej, z takim tynkiem nie będzie żadnego problemu, gdyż dzięki możliwości wykonywania odcisków strukturalnych, dostosuje się do każdego aranżacyjnego wymagania. Wybierając dekoracyjny tynk strukturalny, możemy być również pewni, że pokryte nim powierzchnie chronione będą przed korozją biologiczną oraz agresją chemiczną, co odgrywa istotną rolę w zastosowaniu tego materiału jako ostateczną warstwę elewacji na zewnątrz budynku.

Tynki strukturalne imitujące beton architektoniczny

To, co bardzo istotne w przypadku materiałów wykończeniowych, również betonowego tynku, to jego bardzo dobra przyczepność, co rozwija szerokie możliwości zastosowania na wielu rodzajach powierzchni. Tynki strukturalne imitujące beton architektoniczny to nie tylko tradycyjne odcienie szarości, ale i wiele innych barw z bogatej kolorystycznie palety. Nie musimy decydować się na klasykę, bo kto wie, może w końcu wyjdzie z mody? Jeśli stawiamy na niebanalne, oryginalne rozwiązania wystarczy trochę pigmentu, by dodać nieco wybranego koloru i odmienić surowe oblicze betonu, zamieniając go w niepowtarzalny element wykańczający naszą domową aranżację.

Jeśli poszukujesz wysokiej jakości tynku dekoracyjnego imitującego beton architektoniczny, którego cena oraz uzyskane opinie zapewniają maksimum betonowej pewności i oszczędności, zapraszamy do naszej internetowej hurtowni izolacjeGT, gdzie kupić można nie tylko betonowe tynki, ale i inne materiały, z których każda ściana czerpała będzie same murowane przyjemności.

Gdzie i jak z betonem architektonicznym?

Do tej pory niemal wszystko zdążyło już się klarownie wybetonować. Wiadomo, że beton architektoniczny to nie zawsze beton, nawet jeśli na ścianie sprawia wrażenie. I nawet jeśli nim nie jest, bez większych problemów dorównuje mu swoimi właściwościami, a jego uniwersalne zastosowanie otwiera niezliczone aranżacyjne możliwości. A tym warto przyjrzeć się nieco dokładniej. Zaczynając od zewnątrz – dekoracyjny tynk strukturalny będzie doskonałym rozwiązaniem jako elewacja budynku.

Surowa elegancja w połączeniu z naturalnymi odcieniami szarości imitowanego betonu, który zarówno jako dodatek, jak i w przypadku całej pokrytej powierzchni, prezentował się będzie fantastycznie, zapewniając najwyższe walory jakościowe i estetyczne, wywołując same zachwycająco pozytywne opinie. W pomieszczeniach sprawdza się niczym bohater w betonowej zbroi. Jego doskonałe właściwości sprawiają, że wykorzystać go możemy dosłownie wszędzie. W salonie, sypialni i korytarzu. Nawet w kuchni i łazience, czyli tam, gdzie podwyższony poziom wilgoci próbuje swoich mokrych sił w starciu z materiałami wykończeniowymi, którym niestraszne są staczane z nią boje.

Doskonale leżeć będzie na ścianie, suficie oraz słupach. Jednym słowem – ten tynk może praktycznie wszystko. Co więcej, jego betonowy urok rozwija wszelkie aranżacyjne możliwości, gdyż zestawiony z innymi materiałami, takimi jak drewno, metal, kamień, szkło, czy ceramika, zapewniał będzie harmonijne połączenie, nadające niepowtarzalnego charakteru.

Cena za taki betonowo elegancki efekt jest zadziwiająco niewielka – wystarczy odwiedzić internetową hurtownię izolacjeGT i cieszyć się prawdopodobnie najniższą na budowlanym rynku ceną. W naszej ofercie znajdziesz takie materiały wykończeniowe, jak beton architrktoniczny 055 firmy Kreisel, który zrobi na Tobie murowanie pozytywne wrażenie.

Beton architektoniczny - gdzie stosować

Dekoracyjny tynk strukturalny imitujący beton architektoniczny dostępny jest wersji gotowej do zastosowania (najczęściej tynki polimerowe w plastikowych wiaderkach) oraz w wersji suchej mieszanki do samodzielnego przygotowania (zazwyczaj tynki mineralne pakowane w papierowe worki). To, co daje im ogromną przewagę nad gotowymi do zamontowania płytami dekoracyjnymi betonu architektonicznego, to ich znacznie większa uniwersalność oraz elastyczność.

Taka fuzja sprawia, że tynki strukturalne wykorzystane mogą być nie tylko w miejscach o skomplikowanym kształcie, ale stanowić również doskonałe rozwiązanie w miejscach nieco mniej tradycyjnych, niż ściany, czy sufity. Tynki przypominające beton sprawdzą się również na schodach, tarasach, balkonach oraz obiektach małej architektury, upiększających często ogrodową lub przydomową przestrzeń.

Naturalne piękno wynikające z surowego betonu oraz bogata paleta dostępnych barw sprawia, że dopasowanie odpowiedniego kolorystycznego rozwiązania, które harmonijnie wpasuje się w architektoniczne ramy ogrodu, czy elewacji, nie będzie stanowiło żadnego betonowego problemu.

Nie musisz wpasowywać się w tradycyjne, aranżacyjne ramy, a możesz działać nieco mniej szablonowo i wykorzystać tynk strukturalny tam, gdzie rzadko można się na niego natknąć. Wszystko zależy od możliwości Twojej wyobraźni, bo z takim wykończeniowym materiałem można o wiele więcej, niż myślisz.

Beton architektoniczny w hurtowni internetowej izolacjeGT

Jakby nie patrzeć, obecny w naszym życiu od wielu już lat, jednak dopiero od niedawna doceniany za swój naturalny, surowy urok oraz niepowtarzalne właściwości. Beton, w tynkowym wydaniu sprawdzi się w niejednym pomieszczeniu. Jego uniwersalność oraz pozostałe parametry, takie jak elastyczność, czy odporność na uszkodzenia mechaniczne, warunki atmosferyczne, korozję biologiczną oraz agresję chemiczną sprawiają, że wykorzystany być może wewnątrz i na zewnątrz.

Tradycyjnie - na ścianach, sufitach i słupach. Oraz nieco bardziej oryginalnie – np. na schodach, tarasach, czy obiektach małej architektury. Kultowa paleta odcieni szarości oraz wiele innych barw, w połączeniu z jego niepowtarzalnym urokiem to murowany sukces każdej aranżacji, która harmonijnie wpasuje się do innych wykorzystywanych materiałów. Bo beton, ten w wydaniu dekoracyjnego tynku strukturalnego, poradzi sobie wszędzie i w połączeniu z nim każde wnętrze nabierze dodatkowych walorów estetycznych.

My już wiemy, że krążące o nim fantastyczne opinie nie biorą się znikąd. Dokładając do tego trochę ekonomicznych korzyści, takich jak najbardziej konkurencyjna cena, pomożemy wykończyć każde wnętrze, pozwalając Ci przy tym ubić złoty interes. Dlatego, jeśli jeszcze nie wiesz, gdzie kupić, zapraszamy do naszej internetowej hurtowni izolacjeGT.