Filtruj według

Wodoodporny styropian do izolacji fundamentów i piwnic. Tanie izolacje

Wodoodporny styropian do izolacji fundamentów i piwnic

Warstwa izolująca fundament musi cechować się wysoką odpornością na ściskanie, ponieważ grunt, który dociska płyty styropianowe wytwarza całkiem spora silę. Ponadto ocieplenie musi powinno stanowić warstwę nie tylko ciepłą ale również chroniąca przed wilgocią. Proszę zerknąć na paramenty styropianu Ursa XPS grubości 15 cm..

Podkategorie

Ocieplenie fundamentów

Fundament to podstawa! Literalnie. Od niego zaczyna się budową każdego domu. Ociepleni fundamentów i piwnic styropianem EPS lub XPS (coraz bardziej popularny) to nie tylko zabezpieczanie ścian fundamentowych przed przemarzaniem i zapobiegnie dużym stratom ciepła. To również zabezpieczenie fundamentu przed fizycznym zniszczeniem, agresywnym środowiskiem oraz stworzenie skutecznej bariery hydroizolacyjnej. 

W przypadku domów podpiwniczonych izolacja ścian fundamentowych jest naszym zdaniem niezbędna. Szacuje się, że nieocieplone piwnice generują straty ciepła rzędu 5-15%. A to trzeba przyznać bardzo dużo. Poza tym izolacja obwodowa (na zewnątrz ścian bez mostków termicznych zapobiega skraplaniu pary wodnej w środku pomieszczeń piwnicznych). Minimalizuje to ryzyko pojawiania się pleśni czy grzyba. 

O zaletach zastosowania ocieplenia fundamentów i piwnic nie trzeba już chyba dziś nikogo przekonywać. Otwartą kwestią pozostaje pytanie: jaki styropian wybrać? W tym dziale oferujemy styropiany fundamentowe EPS białe i grafitowe oraz płyty styropianowe XPS o dowolnej grubości, parametrach termoizolacyjnych i na każ kieszeń. Zapraszamy!