Filtruj według

Grubość

Grubość

Lambda

Lambda

Twardość CS (EPS)

Twardość CS (EPS)

Styropian elewacyjny Yetico

EPS marki Yetico do izolacji ścian (fasady, elewacje). Styropian o lambdzie 044-031. Grubość płyt: 1-30 cm (frez: 8-30 cm). Dostawa 0 zł już od 50 paczek!

Podkategorie

Jeśli ocieplać dom, to porządnie i dlatego polecamy styropian elewacyjny marki Yetico, który jest do tego idealnie przystosowany. Styropian grafitowy lambda 0,033-0,031 W/mK i styropian biały lambda 0,044-0,038 W/mK. Wybierz grafit, jeśli stawiasz dom pasywny / energooszczędny. Dostępne płyty o wymiarach 500 x 1000 mm w wersji gładkiej lub na zakładkę. Zamów styropian fasadowy Yetico w sklepie internetowym izolacjeGT w ilości 50 paczek, a dostarczymy Ci go do domu zupełnie za darmo. Zapraszamy.

Styropian na elewacje i fasady Yetico – wymiary, grubości i cechy charakterystyczne produktów

Yetico firma z polskim kapitałem od wielu lat dostarcza na rynek znakomite materiały izolacyjne. Są to produkty certyfikowane znakiem CE, czyli spełniają obecnie wyznaczane w budownictwie normy. Dlatego styropian na elewacje Yetico znalazł swoje miejsce na półkach naszej internetowej hurtowni izolacjeGT. 

Zacznijmy od rodzajów styropianu fasadowego. Do wyboru 7 produktów, a wśród nich płyty z linii Passive Fasada (Alfa, Beta i Gamma). Jest to styropian grafitowy dedykowany w szczególności dla budownictwa pasywnego i energooszczędnego. Dlaczego? Ponieważ cechuje go obniżony współczynnik przewodzenia ciepła lambda. Są to wartości jedynie 033-031 W/mK. To dowodzi, że styropiany z tej serii znakomicie utrzymują ciepło na elewacjach i fasadach. Zwróć uwagę, że ten rodzaj płyt określa się często również jako styropian szary.

W ofercie mamy też styropian biały z linii Fasada (Alfa, Alfa Premium, Beta oraz Gamma), który także znakomicie spisuje przy izolacji ścian zewnętrznych w budynkach. Zresztą podobnie jak grafit sprawdzi się też na stropach, stropodachach, między krokwiami, czy w podłogach pomiędzy legarami.

Jeśli chodzi o wymiary to styropiany grafitowe oraz białe mają jednakowe 500 x 1000 mm. Podobnie grubości. Można zamówić płyty 1-30 cm. W ten sposób łatwo dostosujesz styropian do miejsca, które planujesz ocieplić. Wykończenie płyty może być gładkie lub frezowane. Uwaga – styropian z frezem ma grubości od 8 do 30 cm.

Styropian elewacyjny Yetico – cena i zastosowania

Kwestie finansowe przy zakupie styropianu elewacyjnego Yetico Ci się spodobają. Na wstępie już mówimy, że u nas dostępny jest on w naprawdę dobrej cenie. Za grafitowy styropian zapłacisz tylko 80-90 zł za paczkę! Jeśli wybierzesz biały, będzie jeszcze taniej. Tu cena paczki zaczyna się już od ok. 60 zł. 

To nie koniec dobrych wieści cenowych. Wystarczy, że kupisz 50 paczek (15 m3) styropianu fasada, a za dostawę zapłacisz 0 zł! Opłaca się prawda? Wiesz już, że najlepiej jest zamawiać elewacyjny styropian Yetico w sklepie internetowym izolacjeGT.

Przejdźmy do zastosowań. Oprócz izolacji ścian zewnętrznych jest jeszcze wiele innych możliwości, gdzie możesz wykorzystać ten styropian. Poniżej lista.

Styropiany fasadowe Yetico – zastosowania:

 • Izolacja termiczna ścian zewnętrznych metodą ETICS (lekką-mokrą);
 • Izolacja cieplna ścian zewnętrznych metodą lekką-suchą;
 • Ocieplenie ścianek działowych wewnątrz;
 • Ocieplenie poziome zewnętrzne: 
  • między krokwiami,
  • podłóg między legarami,
  • stropodachów wentylowanych,
  • stropów od spodu z okładziną,
  • lekkich stropów szkieletowych z okładziną.