Filtruj według

Grubość

Grubość

Lambda

Lambda

Styropian fasadowy Lubau - biały i grafit - 5 cm, 10 cm, 5cm , 20 cm

Styropian do izolacji fasad i elewacji marki Lubau. Lambda od 045 do 031. EPS biały i grafitowy. Grubość płyt od 2 do 20 cm. Frez dostępny dla grubości 5-20 cm.

Podkategorie

Potrzebny styropian elewacyjny, fasadowy? Polecamy produkty typu EPS jednej z najlepszych firm na rynku – Lubau. Doskonała jakość, ekonomiczna cena! Do wyboru styropian grafitowy szczególnie polecany w budownictwie pasywnym energooszczędnym oraz tradycyjny biały styropian. Współczynnik przewodzenia ciepła zakres 0,045-0,031 W/mK. Grubości płyt gładkich 2-20 cm. Płyty z frezem grubości 5-20 cm. 

Styropian elewacyjny (fasadowy) Lubau – rodzaje, właściwości i zastosowania

Lubau to marka znana w świecie izolacji w całej Europie. W serii płyt na ściany i fasady do wyboru jest styropian elewacyjny biały oraz wzbogacony grafitem. Do wyboru jest 7 produktów. Trzy z nich z grupy Fasada Pasywna to styropian grafitowy (stalowo-szary), który ma obniżony współczynnik przewodzenia ciepła lambda od 0,033 do 0,031 W/mK. Taka wartość lambdy oznacza, że jest to bardzo ciepły izolator. Są to – Fasada Pasywna Premium 031, Fasada Pasywna Extra 032 oraz Fasada Pasywna Plus 033. Tego pokroju płyty zalecane są, jeśli stawiasz nowoczesny energooszczędny dom. 

Na tym nie koniec, bo styropian fasadowy Lubau to także białe płyty o bardzo dobrych właściwościach termicznych, gdzie lambda przyjmuje wartości od 0,045 do 0,038 W/mK. Tyle w zupełności wystarczy Ci, aby solidnie zaizolować fasadę budynku. 

Wszystkie serie dostępne są w grubościach 2-20 cm (płyty styropianowe gładkie) lub w wersji 5-20 cm (płyta z frezem). Popularnością cieszy się styropian 5, 10, 15 i 20 cm.

Zastosowanie:

  • ocieplenie ścian zewnętrznych metodą lekką- suchą;
  • izolacja ścian zewnętrznych w bezspoinowych systemach ociepleń (BSO, ETICS, metoda lekka-mokra); 
  • izolacja szkieletowych ścian działowych;
  • ocieplenie murów trójwarstwowych;
  • izolacja podłóg na legarach;
  • izolacja nadproży, wieńców i innych mostków termicznych; 
  • ocieplenie loggii balkonowych;
  • ocieplenie dachów krokwiowych; ocieplenie stropodachów wentylowanych.

Styropian na elewację Lubau – cena, gdzie kupić?

Wspominaliśmy o niskich cenach za styropian na elewację Lubau, a na potwierdzenie podajemy orientacyjne koszty. Za tradycyjny styropian fasadowy (biały) zapłacisz cenę w okolicach 60-70 zł zł za paczkę. Natomiast seria grafitowa pasywna kosztuje około 80-90 zł za paczkę. Pamiętaj, że tej cenie możesz mieć różną ilość płyt. Wszystko zależy od wybranej grubości. Dla ułatwienia pod każdym produktem podajemy w tabeli ilości w paczce dla wybranego styropianu. 

Po zakupy zapraszamy online 24h/7 do naszej hurtowni internetowej izolacjeGT. Zapewniamy transport towaru na terenie całej Polski.