Wełna mineralna Climowool

Odsłon: 514

Przedstawiamy idealne i niedrogie rozwiązanie izolacyjne, które możesz nabyć w naszej hurtowni online izolacjeGT. To wełna Climowool, która zapewnia izolację cieplną i akustyczną dachów skośnych. Teraz ocieplisz skutecznie poddasza użytkowe lub nieużytkowe; konstrukcje szkieletowe z metalu i drewna; sufity podwieszane, stropy pomiędzy legarami oraz lekkie ścianki działowe. W tym wpisie dowiesz się, dlaczego warto zastosować wełnę mineralną Climowool (dawniej Schwenk). W jednym miejscu zebraliśmy najważniejsze informacje.

Poznaj typy wełny Climowool DF33, Climowool DF35, Climowool DF1

Podstawą właściwie wykonanej izolacji budynku jest wybór odpowiedniego materiału. Na rynku budowlanym jest tego sporo, ale czy wszystko jest skuteczne? Nie będziemy teraz tego analizować, za to mamy dla Ciebie już gotowe i sprawdzone akcesorium. Jest to wełna Climowool, która jest na tyle uniwersalna, że można układać ją w każdej części domu wymagającej docieplenia. 

Produkt zawiera szklane włókna. W procesie produkcyjnym wykorzystuje się piasek kwarcowy oraz stłuczkę szklaną, którą pozyskuje się z recyklingu. Dlatego wełnę wykonaną w ten sposób określa się również jako wata szklana. Jedną z jej ogromnych zalet jest sprężystość, elastyczność i lekkość włókien. To pozwala na łatwe jej układanie pod odpowiednim kątem. Eliminuje przy tym ryzyko powstawania mostków termicznych (miejsc, przez które umyka ciepło), zapewniając szczelną izolację. Dzięki sprężystości włókien możliwa jest również kompresja wełny (maksymalne ściśnięcie i zmniejszenie jej objętości) w opakowaniu. Przy okazji - przy każdym produkcie podajemy bardzo szczegółowe dane dotyczące pakowania, ilości na palecie i rolce oraz innych danych logistyczno-transportowych. Przykład? Proszę Climowool KF 32 150!

Wełna mineralna Climowool

Wełna mineralna Climowool mimo swojej delikatności jest bardzo wytrzymała. Poza tym nie tylko poprawia warunki termiczne, ale i akustyczne. Pochłania dźwięki. To bardzo pożądana cecha, szczególnie jeśli zamierzasz izolować np. poddasze, gdzie urządzisz sypialnię. 

Wełna Climowool 033 to w pełni bezpieczny i niepalny izolator, który w razie pożaru nie rozprzestrzenia ognia. Według klasyfikacji ognioodporności mieści się w najlepszej pod tym względem klasie A1. Zaletą jest również paroprzpuszczalność, co gwarantuje w budynku zdrowy mikroklimat bez pleśni, grzybów i innych szkodliwych alergenów. Osoby ze skłonnościami do alergii mogą odetchnąć z ulgą.

Do wyboru producent przygotował 4 rodzaje wełny, które nieco różnią się między sobą parametrem izolacyjności termicznej:

  • Climowool DF 33 – mata szklana, która ma jeden z najniższych współczynników ciepła z dostępnych na rynku. Lambda λD wynosi on jedynie 0,033 W/mK. Grubości 5, 10, 15, 18 lub 20 cm.
  • Climowool DF 35  – wersja o lambdzie 0,035 W/mK, grubości 5, 10, 15, 18, 20 cm.
  • Climowool DF1 – wełna o współczynniku przewodzenia ciepła 0,039 W/mK i grubościach 5, 10, 15, 18 lub 20 cm.
  • Climowool KF32  – nowość w asortymencie i zarazem najcieplejsza wełna. Wyjątkowo niski współczynnik przewodzenia ciepła lambda λD wynosi tylko 0,032 W/mK. Rolki wełny mają 10, 15 lub 20 cm grubości.

Wełna mineralna Climowool

Wełna Climowool popularne grubości: 5 cm, 10cm, 15 cm, 20 cm

Produkty Climowool uzyskały najniższą (najlepszą) deklarowaną dla szklanej wełny mineralnej tolerancję grubości T2. Prościej mówiąc, mata przy rozprężeniu będzie miała grubość dokładnie taką, jak w opisie, a Ty gwarancję, że nie będzie ona inna. Dzięki temu akcesorium zyskało optymalne parametry izolacyjne i można je bezproblemowo zamontować bez ryzyka zniekształcenia materiału np. wybrzuszeń.

W asortymencie znajdziemy maty o dość dużej rozpiętości grubości – mają od 5 do 20 cm. Zdecydowanie najpopularniejsza jest wełna Climowool 15 cm (inny zapis podawany w mm, z którym możesz się spotkać to wełna Climowool 150). Przykładem jest chętnie kupowana Climowool DF33 150.

Grubości a zastosowanie:

  • 5 cm – doskonale nadaje się do ocieplenia powierzchni na poddaszu między krokwiami. Elastyczna wełna pozwala na izolowanie miejsc trudnodostępnych o niestandardowych zakrzywieniach. Ten wymiar jest po prostu świetnym wypełniaczem wszystkich przestrzeni.
  • 10 cm – taka wełna poza zastosowaniem na poddaszu i dachu skośnym sprawdzi się jako izolator podłóg, stropów, ścian działowych o budowie szkieletowej, tam, gdzie nie można użyć grubszego materiału. Przykładowo przy izolacji sufitu wełną pomniejszamy przestrzeń użytkową danego miejsca. W tej sytuacji wełna Climowool 10 cm będzie świetnym kompromisem. Zatrzyma ciepło, a jednocześnie nie zajmie dużo powierzchni.
  • 15 cm – mata tej grubości doskonale ociepli poddasze i wypełni luki między krokwiami np. wełna Climowool 15 cm 033 (DF33) lub Climowool DF35 15cm. Najlepiej położyć ją dwuwarstwowo, co da nam zalecaną przez fachowców optymalną 30 cm warstwę izolacyjną. Może to być również ułożona podwójnie każda inna wełna Climowool 15. Klienci sklepu internetowego izlacjeGT najczęściej pytają nas właśnie o typ Climowool 150mm.
  • 20 cm – tę grubość stosuje się zwykle przy większych pomieszczeniach. Przykładem są kamienice, które mają dość wysokie sufity. W tej sytuacji, aby poprawić warunki termiczne można sobie pozwolić na zmniejszenie nieco powierzchni użytkowej. Tutaj fajnym rozwiązaniem będzie zestawienie ze sobą np. wełny Climowool 15 i wełny Climowool 20 cm.

Wełna mineralna Climowool

Wełna mineralna Climowool cena

Ile kosztuje wełna mineralna Climowool? To inwestycja na wiele lat, w dodatku za naprawdę rozsądne pieniądze. Jest to jeden z tych najbardziej ekonomicznych produktów dostępnych na rynku izolacyjnym. Mając do wyboru np. wełnę Climowool 15 cm cena w porównaniu z innymi wyrobami w podobnej klasie, wypada imponująco. Dodatkowo, jeśli zamówisz ją w naszej hurtowni online izolacjeGT, zapłacisz taniej niż gdzie indziej. U nas cena za m2 maty o grubości 15 cm to koszty rozpoczynające się od ok. 20 zł. Tak tanio, a to przecież jedna z tych najczęściej wybieranych grubości, bo to na nią jest zwykle największe zapotrzebowanie. 

U nas masz dostępną wełnę mineralną Climowool 15 w cenie (przypomnijmy – sprzedajemy Climowoola w paletach) - wręcz rewelacyjnej. Potrzebujesz inną grubość? Mamy je wszystkie! Zapewniamy również bezpieczny transport. Dojedziemy z towarem w każde miejsce na terenie kraju.

Wszystkie wełny marki Climowool są solidnie zapakowane w systemie Multipack (MPS). Uprzednio poddawane są dwuetapowej kompresji (dla przypomnienia – jest to maksymalne ściśnięcie, aby uzyskać jak najmniejszą objętość). Dodatkowo każda rolka z osobna oraz cała zawartość palety są owinięte szczelnie folią PE, a więc solidnie zabezpieczone przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi.

Climowool opinie

Jako długoletni dystrybutor i partner handlowy firmy Climowool wnikliwie obserwujemy rynkową pozycję jej produktów do izolacji. Z roku na rok jest ona coraz wyższa. Z całą pewnością możemy potwierdzić, że firma Climowool opinie ma znakomite. Polecają ją zarówno specjaliści wykonujący izolację termiczną, jak i użytkownicy indywidualni, którzy zdecydowali się na te doskonałej jakości maty z wełny szklanej. Nie rzucamy słów na wiatr i niektóre wypowiedzi  naszych klientów możecie przeczytać tutaj: wełna Climowool opinie.

Zamawiasz palety Climowool w sklepie internetowym izolacjeGT, oszczędzasz i śpisz spokojnie, bo dostarczymy towar najszybciej jak to możliwe, prosto do domu.

Wełna Climowool a ekologia

Długoletnia obecność tego producenta w branży izolacyjnej to znak, że warto mu zaufać i śmiało można polegać na rozwiązaniach, które proponuje. Są one w 100% bezpieczne nie tylko dla nas, ale również i dla środowiska naturalnego. Powstają przy użyciu nowoczesnych technologii, ponieważ w procesach produkcyjnych stosuje się techniki uwzględniające ekologię. Zakłady, gdzie powstaje wełna mineralna, cechuje wzorcowy bilans ekologiczny. Tym samym wybierając maty izolacyjne tej marki, my również wspieramy proekologiczne działania.

Wełna mineralna Climowool

Climowool i Schwenk, czyli nieco o historii marki

Firma Climowool oferująca wysokiej jakości materiały izolacyjne na bazie szklanych włókien na swoją wysoką pozycję w branży zapracowała niemałym doświadczeniem. Szukając informacji o tym producencie, można natrafić również na inną nazwę Schwenk, która ściśle wiąże, jest właśnie z Climowoolem. Co je łączy?

Brand Climowool należy do niemieckiego producenta materiałów budowlanych grupy Schwenk, która wchodzi w skład jednego z potentatów produkujących materiały budowlane tj. grupy Knauf. Marka Schwenk w Polsce zaistniała w 2008 roku. W tym czasie na rynek weszła wełna firmy Styrpol (produkującej także styropiany) należąca także do grupy Schwenk. Początkowo wełna mineralna Schwenk była jedynie uzupełnieniem oferty Styrpolu, ale z czasem została doceniona i znalazła się w czołówce najlepszych materiałów izolacyjnych. Dlatego zdecydowano się wyodrębnić ją pod nową osobną marką.

Obecnie wełna szklana Climowool powstaje w dwóch zakładach – czeskim Knauf Insulation oraz niemieckim Schwenk. W Polsce biuro firmy przez dłuższy czas znajdowała się na Dolnym Śląsku w Świdnicy, a obecnie siedziba znajduje się w Warszawie.

Wełna mineralna Climowool

Komentarze